Перейти до

Одновременная работа двух мостов MikroTik SXT на 2.4 и 5 GHz


Рекомендованные сообщения

Уже четыре года как установил сетевой мост на двух MikroTik SXT G-2HnD 2.4 GHz . В принципе все устраивает, расстояние небольшое, около 300 метров, видимость «не совсем» прямая, есть деревья, но в реальности, в зависимости от погоды, пропускная способность варьируется от 10 до 40 мегабит.

Времена меняются, захотелось увеличить пропускную способность, и вот появилась мысль, а если докупить еще две точки только на 5GHz MikroTik SXT 5 ac, поставить рядом на мачту, смогут ли они работать одновременно. С обоих сторон маршрутизаторы Mikrotik RB951G-2HnD имеют свободные входы, вот только не знаю, так как не имею глубоких познаний по работе с оборудованием Mikrotik, будет ли все работать, или нужно вносить дополнительные определенные настройки для работы в такого рода конфигурации, при одновременной работе двух мостов?

Відредаговано gravia29
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

5ac или еще лучше два дисклайта 5го возьмите, 300-400Мбіт поднимется линк, но в тсп до сотки будет, только уровень прикрутите на такое расстояние, а то там где листва, будет дырка ))

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

5ac на цю відстань пропустить 300-400Мбіт, чи є сенс залишати 2ку?

  

MikroTik SXT G-2HnD теж ніби до 300Мб. проте в моїх умовах, як я вже писав 10-40

От я і подумав, якщо SXT 5 ac в реальності витяне хочаб 100 (що в моєму випадку було б саме те, на що хотілося б надіятись) і плюс 10-40 на SXT G-2HnD лишніми не були б, а були б то не проблема зняти.

На даний момент цікавить, чи зможу я їх заставити працювати паралельно, і чи потрібно для цього робити якісь специфічні налаштування. Чи просто включити паралельно з обох сторін в вільні порти і проблем не буде?

 

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Можна включити паралельно (задіяти вільні порти) за допомогою Bonding.

Тільки там є один нюанс, воно максимум видать подвоїний мінімальний канал.

Тобто якщо у вас один проліт видає 100 Мбіт, а інший 10 Мбіт, то на виході будете мати 2 х 10 Мбіт = 20 Мбіт :)

Тому в цьому випадку краще залишити потужніший проліт.

Відредаговано holubets
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Можна включити паралельно (задіяти вільні порти) за допомогою Bonding.

Тільки там є один нюанс, воно максимум видать подвоїний мінімальний канал.

Тобто якщо у вас один проліт видає 100 Мбіт, а інший 10 Мбіт, то на виході будете мати 2 х 10 Мбіт = 20 Мбіт :)

Тому в цьому випадку краще залишити потужніший проліт.

Я собі уявляв, що можна буде до моїх 20-30 (60 вижимав максимум) мегабіт, при установці моста на ас можна буде додати скажим 100 на його потужностях, і отримати хоча б 120-140. А так, варто подумати...

Хоча як на мене апаратно все ніби повинно було б вийти, от тільки найти б як це правильно налаштувати на програмному рівні.

 

А так, якби вдалося реалізувати, то плюсів як на мене декілька:

1 Обладнання на 2.4 вже є, працює, докуповую лише на 5 (зняти за непотрібності в любий час можна)

2 Один міст на 2.4 другий на 5, якщо якісь тимчасові перешкоди на одному з частотних діапазонів, без проблем витягне інший, а такі випадки деколи за 4 роки роботи спостерігались.

3 Якщо виходить з ладу (дає збій) одна з точок, не працює лише один міст, на другому можна працювати, не втративши зв'язок повністю, паралельно вирішувати проблему.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Можна включити паралельно (задіяти вільні порти) за допомогою Bonding.

Тільки там є один нюанс, воно максимум видать подвоїний мінімальний канал.

Тобто якщо у вас один проліт видає 100 Мбіт, а інший 10 Мбіт, то на виході будете мати 2 х 10 Мбіт = 20 Мбіт :)

Тому в цьому випадку краще залишити потужніший проліт.

Я собі уявляв, що можна буде до моїх 20-30 (60 вижимав максимум) мегабіт, при установці моста на ас можна буде додати скажим 100 на його потужностях, і отримати хоча б 120-140. А так, варто подумати...

Хоча як на мене апаратно все ніби повинно було б вийти, от тільки найти б як це правильно налаштувати на програмному рівні.

 

А так, якби вдалося реалізувати, то плюсів як на мене декілька:

1 Обладнання на 2.4 вже є, працює, докуповую лише на 5 (зняти за непотрібності в любий час можна)

2 Один міст на 2.4 другий на 5, якщо якісь тимчасові перешкоди на одному з частотних діапазонів, без проблем витягне інший, а такі випадки деколи за 4 роки роботи спостерігались.

3 Якщо виходить з ладу (дає збій) одна з точок, не працює лише один міст, на другому можна працювати, не втративши зв'язок повністю, паралельно вирішувати проблему.

 

 

Ви можете просто залишити 2 прольои. Один основний, інший - резерв.

Можна налаштувати щоб резерв включався, якщо впав основний. Але впав, а не почав глючити.

Або ж вручну переключати їх.

 

І ще одне, а що у вас за тим прольотом? Може є сенс кинути 300м оптики, 2 медіка і будете мати 100/1000 Мбіт без проблем.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

Можна через маркування пакетів поділити L3 трафік між каналами в потрібному співвідношенні

А можна детальніше, чи де про це можна почитати?

Відредаговано gravia29
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

 

І ще одне, а що у вас за тим прольотом? Може є сенс кинути 300м оптики, 2 медіка і будете мати 100/1000 Мбіт без проблем.

Як би була така можливість, то саме цей варіант і вибравби

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від boroda
      Продам много Mikrotik SXT 5 б/у. Состояние разное, работали от 3 мес до 2 лет. 
      Все в полном комплекте с блоками и штанами. 
      Цена 25$ за шт.
      Заказ в ЛС
       
    • Від adik_v
      родам mikrotik sxt sq lite2   1шт и 
      mikrotik sxt lite2 1шт
      полный комплект
      за обе 1300грн


    • Від harmer
      В связи с переходом на PON продаются антенны MikroTik SXT Lite2 (2nr r2) с poe и блоком питания в рабочем состоянии. Есть количество. 
      Хотелка 600 грн/штука
      Контакты для связи:
      тел. 967296024 Пн-Сб 9-00 до 18-00 
      Viber: +38967296024 Пн-Вс 9-00 до 21-00

    • Від WideAreaNetwork
      нужен мтик с 4 уровнем лицензии для АП, предложения пжл в личку
    • Від lantorg5
      В продаже точки доступа серии MikroTik SXT.
      Оптовые цены:
       
      Mikrotik SXT Lite5 (RBSXT5nDr2) - цена $48
      Mikrotik SXT Lite2 (RBSXT2nDr2) - цена $43
      Mikrotik SXT 2 (RBSXTG-2HnD) - цена $70
      Mikrotik SXT 5 (RBSXT5HPnDr2) - цена $63
      Mikrotik SXT SA5 (RBSXTG-5HPnD-SAr2) - цена $85
      Mikrotik SXT HG5 (RBSXTG-5HPnD-HGr2) - цена $80
       
      Официальная гарантия, собственный сервисный центр по ремонту.
      Быстрая доставка по Украине.
      Оплата - нал, безнал, наложенный платеж.
      Сопроводительные документы присутствуют.
       

×
×
  • Створити нове...