Перейти до

навчіть проектувати PON-мережу


Рекомендованные сообщения

Доброго дня!

Ніколи цим не займався, але виникла необхідність.

Розумію, що є якісь програми, алгоритми чи таблиці, але наразі нічого корисного знайти не зміг.

Тож прошу на вашу допомогу. Якщо комусь не шкода часу і він зможе пояснити основи, буду дуже вдячним!

Отже умови:

На район приходить сигнал 0 dB. Маємо муфти, в які треба встановити дільники х8, використовиємо двожильний, або чотирижильний кабель.

Проектування на процентних дільниках, чи ні, немає різниці. Я просто ще не розумію, по якому принципу обирають те, на яких дільниках проектується та, чи інша мережа.

Головне, щоб було простіше і дешевше. Нижче викладу схему мережі. На даний момент хочу поставити дальник 50/50, встановити дві вузлові муфти з дільниками х8, а потім розкинути на 16 муфт, але муфт по факту 17 та ще й не скрізь можна використати 4х жильний кабель, можливо знадобиться кабель х8 жил. 

Не судіть суворо - я тільки вчусь.

 

 

 

кецуке.jpg

Відредаговано Сталин на максималках
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

GPON не слишком развит из-за высокой (относительно GEPON) стоимости, а также из-за органического нежелания многих работать со скоростями 2.5G

Застаріла стаття, gpon ztec320 16pon c++ коштують дешевше чим бдком3600 без модулів.

ось один пров у обласному центрі паралельно протянув ще нову гілку і на опорі 2 бокса одного прова і 2 магістралі і навколо 2х боксів жмути, бо спочатку будували гепон і вперлись в 64 абонента, і жжеесть. з гпоном такого немає, у мене 3 гілки по 70-75 абонентів і це в селі, не райцентр навіть.

Відредаговано vitalle
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
19 минут назад, vitalle сказал:

GPON не слишком развит из-за высокой (относительно GEPON) стоимости, а также из-за органического нежелания многих работать со скоростями 2.5G

В рамках стгимости олта 8-16 стволов на bdcom/cdata абонетский порт gpon почти вдвое дешевле чем gepon.

Відредаговано nedoinet
  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

просто є вільна sfp gpon (може навіть дві), хочу побудувать маленький район, але бракує досвіду

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
54 минуты назад, logic сказал:

всмислі є вільна сфп....   хоть знаєш в який ОЛТ  її тицяти?  

знаєш. сигнал на район 0dB. По питанню щодо розрахунку схеми на малюнку щось э?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

я тільки вчусь, тому не проти спробувати різні варіанти, та все одно перевага в бік більш простішого і дешевшого

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, Сталин на максималках сказал:

я тільки вчусь, тому не проти спробувати різні варіанти, та все одно перевага в бік більш простішого і дешевшого

Самий простий та ДЕШЕВИЙ варіант - % спілтери, зварні. Швидко, гибко, просто

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, Kritik13 сказал:

Самий простий та ДЕШЕВИЙ варіант - % спілтери, зварні. Швидко, гибко, просто

як їх розраховувати? я маю на увазі, що таблиця затухань в мене є, але який принцип розрахунків будь-якої схеми?

Покищо зробив пробну схему - дільник 50/50, дві вузлові муфти з дільниками х8 і від них розвів волокна на всі муфти з клієнтськими дільниками х8

Використовував двох та чотирьох жильну волз, в одному місці між муфтами треба буде вкидати волз х8 жил.

Чи існують якісь візуальні програми для подібного? Знайшов онлайн ресурс vols.expert але покищо не можу розібратись...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
30 минут назад, Сталин на максималках сказал:

як їх розраховувати? я маю на увазі, що таблиця затухань в мене є, але який принцип розрахунків будь-якої схеми?

Покищо зробив пробну схему - дільник 50/50, дві вузлові муфти з дільниками х8 і від них розвів волокна на всі муфти з клієнтськими дільниками х8

Використовував двох та чотирьох жильну волз, в одному місці між муфтами треба буде вкидати волз х8 жил.

Чи існують якісь візуальні програми для подібного? Знайшов онлайн ресурс vols.expert але покищо не можу розібратись...

чукча не читатель, чукча писатель...

http://ic-line.ua/wiki/topologiya-i-volokonnost

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
59 минут назад, Сталин на максималках сказал:

:facepalm:

Шо его там считать? Шинно-звездный вариант самый универсальный. Звезда занимает волокна, чистая шина не всегда рациональна. Рисовать - в чем душе угодно, хоть в визио.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

См. схему

001 (2).jpg

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

1. Распечатываешь карту с гугла

2. Идешь по району, желательно с курвимитром, отмечаешь на карте опоры, жилые/ не жилые дома, дома с заявками на подключение, измеряешь расстояние между опорами.

3. Планируешь сеть, отмечаешь группы домов по 12-15, это будет группа на 1 бокс с делителем 1/8.

4. Далее рисуешь магистрали, смотришь где рациональнее поставить корневую муфту 1/8, если поселок имеет более менее прямоугольную форму - однозначно топология звезда 1/2-1/8-1/8, если вытянутый - гибрид звезды и шины.

5. Если шина - считаешь бюджет, очень подробно описано здесь http://ic-line.ua/wiki/raschjot-opticheskogo-byudzheta-moshchnosti-i-byudzheta-poter

6. Рисуешь схему сварки муфт.

7. Считаем затраты на строительство.

 

1010542906_.thumb.png.94656be1caa532745cd6a63f993cb4a0.png

 

1888821369_.thumb.png.941542cdd0af6e3efdf37de057024dcb.png

 

866003426_.thumb.png.6ec0f3784a19b27e5c21df249d6db111.png

  • Like 2
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 hour ago, dimalisha said:

1. Распечатываешь карту с гугла

2. Идешь по району, желательно с курвимитром, отмечаешь на карте опоры, жилые/ не жилые дома, дома с заявками на подключение, измеряешь расстояние между опорами.

3. Планируешь сеть, отмечаешь группы домов по 12-15, это будет группа на 1 бокс с делителем 1/8.

4. Далее рисуешь магистрали, смотришь где рациональнее поставить корневую муфту 1/8, если поселок имеет более менее прямоугольную форму - однозначно топология звезда 1/2-1/8-1/8, если вытянутый - гибрид звезды и шины.

5. Если шина - считаешь бюджет, очень подробно описано здесь http://ic-line.ua/wiki/raschjot-opticheskogo-byudzheta-moshchnosti-i-byudzheta-poter

6. Рисуешь схему сварки муфт.

7. Считаем затраты на строительство.

 

1010542906_.thumb.png.94656be1caa532745cd6a63f993cb4a0.png

 

1888821369_.thumb.png.941542cdd0af6e3efdf37de057024dcb.png

 

866003426_.thumb.png.6ec0f3784a19b27e5c21df249d6db111.png

Правильнее называть не корневая муфта, а муфта первого каскада.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Может пригодиться... 

Для расчета оптического бюджета дерева PON как правило учитывается мощность передатчика на OLT (SFP) и чувствительность приемника на абонентском терминале (ONU). В большинстве используемого оборудования цифры для расчета будут такими:

Мощность SFP OLT: ~ +4 dBm (Может быть +7)

Чувствительность ONU: ~ -28 dBm

Отсюда вытекает оптический бюджет для линии PON 32 dB. Для стабильной работы сети затухания сигнала от OLT до ONU не должны превышать эти цифры. Расчет затуханий ведется на этапе проектирования и является суммой таких составляющих:

●        затухание на коннекторах (~ 0.5 dB);

●        затухание на волокне (0.36/0.24 dB/km на длинах волн 1310/1490 nm);

●        затухание на сварке волокна (~ 0.05 dB);

Затухание на сплиттерах приведены в таблице.

Для примера давайте рассчитаем (расчет ведется до самого дальнего абонента) типичный бюджет топологии древа, построенного на сплиттерах 1х8.

Первые 3 dB обязательно оставляем на эксплуатационный запас, получаем 29 dB, далее имеет затухание на коннекторах 0.5 х 4=2 dB (OLT->1 splitter -> 2 splitter -> ONU), остается 27 dB, затухание самих сплиттеров смотрим в таблице 10.7х2 = 21.4, остается 5.6. Вычтем еще затухания на сварке 0.05 х 2 = 0.1 dB. В бюджете осталось 5.5 dB которые пойдут на затухание на волокне, т.е. 5.5/0.36=15 км, на таком расстоянии по расчетам у нас должен находится самый удаленный абонент. Кстати сюда еще может быть внесена потеря в 1 dB если сеть строится вообще без использования сварных соединений.

image.png.680331426fdd8218fab22818e83a4fac.png

 

Пример 

image.png.7d68be21d83126c735eae822522e5c08.png

  • Like 2
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Образец раб. проекта PON сети. Прошел проверки Облєнерго  и т.д.

Образец проекта для PON-сети (2).pdf

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
28 минут назад, Rbert сказал:

Образец раб. проекта PON сети. Прошел проверки Облєнерго  и т.д.

Образец проекта для PON-сети (2).pdf 1021 \u041a\u0431 · 5 downloads

а где расчет нагрузки опор?

  • Thanks 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

Дуже вдячний ВСІМ, хто відгукнувся на моє прохання про допомогу, але все одно я не отримав відповіді на своє питання...

Мені або дають посилання на "основи", які я і так знаю, або дають дуже ускладнені варіанти проектів...

Я мабуть не повністю пояснив ситуацію...

Мене цікавить саме процес побудови структурної схеми мережі ВОЛС, на конкретному прикладі.

Я взяв умовний сигнал 0дБ на вході на район (з урахуванням затрат на відстань, сварки і тд).

Далі я на інтуітивному рівні встановив дільник 50/50 і далі х8 з урахуванням того, що по кількості волокон (а їх х2 або х4), можна прогнати сигнал на 7-8 муфт і врешті, як мені здається, я зміг все розрахувати, але маю впевненість, що якби муфт булоб хоча б в 2 рази більше, я не зміг би цього зробити. Я проектував лінію послідовно - заходить сигнал на район, проганяємо до третьої-четвертої муфти, ставимо дільники і розводимо сигнал в усі боки, далі з дільника 50/50 проганяємо сигнал до другої узлової муфти і знову розводимо сигнал в усі боки на клієнтські муфти,  Але як правильно робити подібний розрахунок - поняття не маю... Ще раз повторюсь, що я це просто на інтуітивному рівні зробив.

І ще одне - в моєму випадку проектування мабуть більш просте: є, наприклад вулиця 300м, відповідно, встановлюємо одну муфту з дільником х8 по центру.  Щільність покриття досить низька, на крайній випадок, бюджет дозволяє встановити дільник х16, навіть з урахуванням з'єднань на пігтейлах. Тож в моєму випадку район проектується не по кількості будинків, чи абонів, які мають намір підключитьись, а по відстані. Відповідно до цього, я намалював схему муфт (перше повідомлення). Якби я робив цю саму схему на дільниках (або іншим способом) з відсотками, звідки, як і по якому принципу мені треба було вести розрахунок? Ось саме це мені не зрозуміло.

 

Відредаговано Сталин на максималках
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від HR Katerina
      Ми пропонуємо:
      Гідну заробітну плату з можливістю заробляти більше; Графік роботи Пн-Пт з 09:00 до 18:00; Все необхідне для роботи: Інструмент, спец.одяг, деяким працівникам службове авто; Компенсацію палива та амортизацію авто. Ваші обов’язки:
      Прокладання кабеля зовні та всередині приміщень або на підвісі; Налаштування абонентського обладнання (WI-FI роутера) та підключення абонентів до мережі; Усунення кабельних пошкоджень на оптичній мережі. Вимоги до кандидата:
      Досвід роботи від 1го року в данній сфері; Досвід зварювання волоконно-оптичних мереж (бажано); Права категорії «В» з досвідом водіння (бажано); Наявність авто (бажано).
    • Від SilenceIsAtTreasure
      Монтаж кабелю на опори, проектування схем побудови ВОЛЗ, протяжка, укладка, розварка fob, муфт, одф, підключення абонентів, працюємо по безналу, фото звіт виконаної роботи, працюємо в межах західної України, але якщо маєте цікавий проект - можемо взятись і далеко за визначеною територією. За детальнішою інформацією - прошу звертатись в особисті повідомлення...
       
    • Від Inna13
      Наша компанія має стаж роботи понад 15 років. У нас є дві форми оплати з ПДВ та ФОП, гарантія на товар. Найкращі ціни. В наявності і під замовлення. Picotel, Ubiquiti, BDCOM, C-DATA, Picotel, RCI та інші
    • Від Костопашка
      Куплю этажные боксы (аналогичные Депс и Ромсат не предлагать) 

    • Від Maks1m
      Для будівництва мережі в Києві та області потрібні бригади кабельщиків та зварювальників. 
      За додатковою інформацією прохання звертатися в особисті. 
×
×
  • Створити нове...