Jump to content

SFP модуль замість PON термінала


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сразу вспомнилось

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

нормально все будет вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь   какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нрави

Posted Images

13 часов назад, ronex сказал:

краще мати декілька "не зовсім звичайних" користувачів, кому можна зателефонувати, щоб дізнатися чи то світла нема на обладнанні в частині мережі , чи там обрив, замість того щоб ганяти команду бригаду за 30, 40, ... 100 км, особливо зараз.

А для чого ганяти "ганяти бригаду" і "комусь телефонувати", якщо Pon голови уже давно навчилися діагностувати причину не доступності обладнання на стороні клієнта?

  • Like 3
Link to post
Share on other sites
39 минут назад, olnet сказал:

А для чого ганяти "ганяти бригаду" і "комусь телефонувати", якщо Pon голови уже давно навчилися діагностувати причину не доступності обладнання на стороні клієнта?

 

Ну видимо топикстартер ещё молод, ибо я лет в 16-18 тоже искренне верил, что могу быть абсолютно полезным своему провайдеру, если буду докладывать их админу об отсутствии света, провисании где-то кабеля или открытом чердаке на доме. Как мне потом сказали их ребята - инициатива наказуема, не писти лишнего а то сам вместо нас пойдешь кабеля подтягивать или замки закрывать 😂

Link to post
Share on other sites

Вообще тема эта всплывать будет ещё много раз, может логичнее было бы создать одну единую тему по поводу SFP-ONU, вопрос то актуальный, но решение сомнительное.

Я как начал осваивать ПОН, то тоже загорелся идеей, например у меня где-то есть управляха в которую заходит оптика по SFP обычному, загнать туда стик и оставить оптический запас.

Надо кому ПОН - впаял и пустил лапшу. Надо кому по-старому - работают через свитч.

Но пришел к выводу, что летом там на чердаках и обычные модули кипят, а стик походу вообще загорится синим пламенем ))

Да и вцелом если уж строить ПОН то строить ПОН...

Link to post
Share on other sites
3 минуты назад, independent сказал:

Використовую ось таку в Мікротіку

И как по работе, как по нагреву?

Там в описании есть кое что:

Цитата

 

PON_MODE (Min 1, Max 3, Default is 1)

Configure ONT Stick in which mode:

1 = GPON

2 = EPON

3 = Ethernet

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ?

Link to post
Share on other sites
1 минуту назад, Туйон сказал:

И как по работе, как по нагреву?

Там в описании есть кое что:

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ?

Гріється звісно, але в мене стоїть в прохолодному місці, тому за це не турбуюсь.

Робить нормально, в EPON віддає +/- 940/900 мбіт/с без проблем - але і це не критично

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ? - не знаю

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
2 часа назад, independent сказав:

Гріється звісно, але в мене стоїть в прохолодному місці, тому за це не турбуюсь.

Робить нормально, в EPON віддає +/- 940/900 мбіт/с без проблем - але і це не критично

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ? - не знаю

 

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Link to post
Share on other sites
15 минут назад, ronex сказал:

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Нагрев будет на любом чипе, греется не чип, а лазерный модуль.

OpenWRT это сильно ))) Вообще забудьте про "прошивку" на ОНУ, она вам не нужна.

Роутингом и прочим должен заниматься РОУТЕР.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
16 минут назад, ronex сказал:

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)? - ні. UPC. там просто пластикова ручка, і в мене вона жовта

 

Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі? - а як я це зроблю без програматора?

 

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка? - без поняття, вткнув, у провайдера зареєстрував і все

Link to post
Share on other sites
13 минут назад, independent сказав:

Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі? - а як я це зроблю без програматора?

 

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка? - без поняття, вткнув, у провайдера зареєстрував і все

Якщо OpenWRT то в дашборді буде написано, якщо щось своє, то не факт.

 

Link to post
Share on other sites
6 минут назад, ronex сказал:

Якщо OpenWRT то в дашборді буде написано, якщо щось своє, то не факт.

 

Ниразу не встречал опенврт на ОНУ.

Главный вопрос - нах@ра там опенврт?

Там флеш скорее всего 2МБ а то и меньше... какой опенврт..

Link to post
Share on other sites
4 минуты назад, Туйон сказав:

Ниразу не встречал опенврт на ОНУ.

Главный вопрос - нах@ра там опенврт?

Там флеш скорее всего 2МБ а то и меньше... какой опенврт..

ви, ймовірно, тему вище взагалі не читали і тільки висловлюєте свою власну дуку

Link to post
Share on other sites
6 минут назад, ronex сказал:

ви, ймовірно, тему вище взагалі не читали і тільки висловлюєте свою власну дуку

Да вашу тему то я как раз читаю.

Ещё раз - зачем опенварт на ОНУ ?

Link to post
Share on other sites
В 24.01.2024 в 19:14, a_n_h сказал:

правильно - спочатку спитати провайдера...

на початку теми задача була проста.

Ви отримали на питання відповідь.

Тепер, раз така п'янка, скажіть навіщо Вам таки openwrt в ONU?

Може я тоді проабгреджу та взагалі VPS розверну на онушці

Link to post
Share on other sites
10 минут назад, independent сказав:

на початку теми задача була проста.

Ви отримали на питання відповідь.

Тепер, раз така п'янка, скажіть навіщо Вам таки openwrt в ONU?

Про OpenWRT то я питав, взагалі воно не потрібно т я один раз налаштувати будь-яким способом і забути. Просто в тех специфікаціях у постачальників інформації обмаль, навіть фото не завжди відповідають реальному товару як у вашому випадку з роз'ємом.  

> Може я тоді проабгреджу та взагалі VPS розверну на онушці

ось тут я за те, що краще нічого не чіпати

Link to post
Share on other sites
В 25.01.2024 в 19:11, ronex сказав:

На днях має приїхати піддослідний ONU, проведу заміри під різними напругами викладу результати, думаю ця тема має бути цікаво.

Кому цікаво, живлення ону від ДБЖ без додаткових перетворювачів:

 

Тестовий ONU, PU-E710 Software VersionV2.1.2, підключений Ethrnet, без підключеної оптики.

Прогнав на різних напругах живлення: 5В, 9В, 12В (штатний режим), 13,8В (режим заряду гелевого АКБ standby), 15В (режим заряду гелевого АКБ cycle use).

Заміри проводив ~10хв робити після зміни напруги в кожному випадку при температурі навколишнього середовища 20°C, температуру вимірював за допомогою Flir E6 (кращого під рукою не мав, але його цілком достатньо в даних умовах). 

Термінал був розташований вверх ногами зі знятою нижньою кришкою - компонентами вверх, тобто в реальних умовах при закритій кришці і наявності трафіку температури будуть вищими, температура проца 64°C.

image.png.350ed6b9c8cb8f4d1521669927a03ed8.png

Можна зробити висновок, що живити дану модель, можна цілком безпечно без додаткових перетворювачів від АКБ 12В не переплутавши при цьому полярність і подбавши про захист від перевантаження по струму.

Цікавий момент, лінія 1.1В при пониженні напруги до 5В починає сильніше грітися ніж при 9В, ймовірно, пов'язано з падінням ККД PWM в такому режимі, також невідомо, чи буде працювати оптичний модуль від 5В.

 

В сухому залишку на даний момент: опанувавши досить суттєвий об'єм інформації роблю висновок, що переходити на SFP ONU саме для моєї задачі окремого сенсу нема, якщо комусь комусь цікаво, можу зробити окремий розвернутий пост що і як, якщо у користувачів буде на це запит. Це не означає, що сама ідея мати "все в одному" не має сенсу, просто кількість недоліків більше ніж переваг.

 

Єдине, що поки що не вирішено, хотілося прикрутити якийсь watchdog щоб можна було автоматично перезавантажити ONU зі сторони маршрутизатора при відсутності інтернету саме з його вини.

 

Всім дякую за відповіді.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

43 градуса это херня, на чердаках в ящиках иногда сетевое оборудование в таких адских режимах работает, что все 70-80 градусов.

И работает годами.

SFP ONU будет нагреваться явно выше 43 градусов.

Link to post
Share on other sites
7 часов назад, ronex сказал:

Єдине, що поки що не вирішено, хотілося прикрутити якийсь watchdog щоб можна було автоматично перезавантажити ONU зі сторони маршрутизатора при відсутності інтернету саме з його вини.

В теорії якщо роутер мікротік - можна добавити скрипт який при відсутності пінга для прикладу на 1.1.1.1 буде через телнет потрапляти на термінал ону і перезавантажувати його. 
На практиці таке не реалізовував. 

Link to post
Share on other sites
2 часа назад, DerJaeger сказав:

Ну от і все :)

це ще не кінець 😜

 

1 час назад, olnet сказав:

В теорії якщо роутер мікротік - можна добавити скрипт який при відсутності пінга для прикладу на 1.1.1.1 буде через телнет потрапляти на термінал ону і перезавантажувати його. 
На практиці таке не реалізовував. 

так вже спробував, не підключається ні по телнет ні по ssh, думаю потрібно додатково вручну дозволити один з протоколів з лан, як буде физичний доступ до ОНУ подивлюся.

*краще пінг на шлюз провайдера

Link to post
Share on other sites
17 часов назад, ronex сказал:

це ще не кінець 😜

Я вболіватитму! ))
Самого це питання мучить років вісім))

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By darell34
      Продам  новый SFP модуль FOXGATE SFP-1,25G-GEPON (C++) SE 20SC.
      800грн.
    • By Aлександр
      CISCO GLC-LH-SM
      Технические характеристики:
      выходная мощность передатчика: -9.5 ~ -3 dBm
      чувствительность приемника: -22 dBm
      длина волны передатчика: 1270~1340 nm, (1310 nm)
      длина волны приемника: 1100~1600 nm, (1310 nm)
      скорость передачи данных: 100Mbps~ 1,25Gbps
      максимальная длина двухволоконного одномодового оптического кабеля 9/125 мкм: 10 km
      рабочая температура: 0~50 °C
      напряжение питания: 3.3 V
      разъемы для оптического кабеля: двойной LC
      Цена 1000 грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By Aлександр
      GLC-LH-SM-C
       
      Совместимый одномодовый трансивер SFP 1310 нм для Gigabit Ethernet или Fibre Channel.
      Технические детали
      Наши подключаемые трансиверы малого форм-фактора (SFP) совместимы с Соглашением о мультипоисках подключаемых модулей малого форм-фактора (MSA). Они одновременно соответствуют стандарту Gigabit Ethernet, как указано в стандарте IEEE STD 802.3, и 1x Fibre Channel, как определено в FC-PI-2 версии 10.0. Они соответствуют требованиям RoHS и не содержат свинца.
      Каналы передачи данных до 1,25 Гбит/с
      Лазерный передатчик FP 1310 нм
      До 10 км на SMF 9/125 м
      Площадь SFP с возможностью горячей замены
      Дуплексный сменный оптический интерфейс типа LC/UPC
      Низкая рассеиваемая мощность
      Металлический корпус для снижения электромагнитных помех
      Соответствует RoHS и не содержит свинца
      Одиночный источник питания +3,3 В
      Новое 2шт.
      Цена 800грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By GekaPeka
      MikroTik PowerBox Pro (RB960PGS-PB), новый, в упаковке. Цена: 2800 грн.
    • By v68
      В связи с модернизацией сети распродается следующий перечень б/у оборудования:
      2-х волоконные SFP - 15 грн
      коммутаторы Huawei S2326 - 1500 грн
      Блок питания LRS-200-5 - 800 грн
      Блоки питания 5V:
      - 1A - 40 грн
      - 2A - 70 грн
      - 3A - 90 грн
      SFP SC 3km - 70 грн
      SFP LC,SC 10km - 110 грн
      SFP SC 20km - 140 грн
      Сетевой фильтр 1.8м - 80 грн
      Клиентское устройство HCNA MDU Enternet Endpoint - 400 грн
      Медиаконвертор без БП - 40 грн
      Коммутатор TL-SG5412F - 3500 грн.
      Антенна Bullet2 27dBi - 600 грн                                                                                                                                                                                                          
      Грозозащита:
      - Equicom NPROT10p-L400 -50 грн
      - Pavlabor LPGA-01U - 150 грн          

      Все вопросы - в личку                                                                                                                                                                                                             

×
×
  • Create New...