Jump to content

Recommended Posts

Posted

Доброго дня, шановні форумчани. 

На форум прийшов за порадою, не кидайте помідорами, я не займаюсь професійно мережами, а намагаюсь налаштувати власну мережу вдома. 

Дано.

Є великий будинок на один поверх (близько 200 м. кв.) на етапі ремонту. При прокладанні електромереж був прокладений по будинку у великій кількості кабель стандарту cat5e, utp. В силу всім відомих обставин ремонт в будинку на паузі, було вирішено переїхати як є, і в цей момент виплив неприємний момент. В будинок заведене оптоволокно, з оптичного терміналу через патч-корд приходить десь 750 Мбіт/с на роутер з wan портом 2,5G та чотирма гігабітними lan портами, а до ПК з 2.5G портом (також перевірено на ноуті з 1G портом) приходить не більше 100 мбіт/с, через вище вказаний кабель довжиною десь 12-15 м (через wifi, для порівняння до 300 Мбіт/с.). Від роутера через патч-корд привалює 700+ Мбіт/с. Станом на зараз, запис на мережевий диск в локальній мережі через кабель іде зі швидкістю 10 Мбіт/с, через wifi, для порівняння 20 Мбіт/с.

Мої спроби вирішити це питання: міняв конектори, пробував кабель стандарту cat6 FTP з конекторами відповідного стандарту. 

Мій запит такий: потрібна швидка домашня мережа для передачі великих медіафайлів, тому одним довгим патч-кордом не обійтись, сумарно по будинку розведено метрів 250 кабелю (можливо не всюди знадобиться велика швидкість, але декілька точок потрібно буде точно). Звичайно потрібен і швидкий інтернет, 100 Мбіт/с уже таке собі. 

Мережевого комутатора поки не придбав, так як поки досить 4 LAN порта від роутера. 

Наперед вдячний за поради, всім мирного неба. 

Posted

Уточнення. Між оптичним терміналом і роутером та ж сама вита пара, довжиною 4-5 м, через неї швидкість +/- така ж як через короткий патч-корд. Тобто проблема саме в довжині кабелю починаюсь десь з 10-12 м. І що цікаво, то на короткому кабелі швидкість 700+, а на довгому, хоч 10-15м, хоч 20-25 м швидкість до 100 Мбіт, тобто однакова. Якихось проміжних значень чи більшого падіння швидкості на більшій довжині нема. 

Posted
24 минуты назад, Vadik94 сказав:

Уточнення. Між оптичним терміналом і роутером та ж сама вита пара, довжиною 4-5 м, через неї швидкість +/- така ж як через короткий патч-корд. Тобто проблема саме в довжині кабелю починаюсь десь з 10-12 м. І що цікаво, то на короткому кабелі швидкість 700+, а на довгому, хоч 10-15м, хоч 20-25 м швидкість до 100 Мбіт, тобто однакова. Якихось проміжних значень чи більшого падіння швидкості на більшій довжині нема. 

Ремонт еще не окончили, а уже перебили жилы?

Ладно не будем ехидничать, если есть в доме ноут с сетевухой ethernet, гугли своего вендора (интел или риалтек) и TDR. Есть софт которій поможет жили прозвонить. А если рухтер Микротик, там кабель-тест уже встроен.

Posted

какую витую заложили? маркировку.
как и чем обжато?

покажите как проложено
в стенах РЖ-45 розетки есть?

Posted

Можливо поганий біметал прокладений, десь перебита жилка, дуже сильно загнули або закрутили кабель. 

Posted
9 часов назад, Emelie сказав:

Ремонт еще не окончили, а уже перебили жилы?

Ладно не будем ехидничать, если есть в доме ноут с сетевухой ethernet, гугли своего вендора (интел или риалтек) и TDR. Есть софт которій поможет жили прозвонить. А если рухтер Микротик, там кабель-тест уже встроен.

Жили продзвонив приладом з аліекспрес. Дзвоняться, все ОК.

Posted

photo_2025-09-08_21-24-44.jpg

photo_2025-09-08_21-24-48.jpg

photo_2025-09-08_21-24-52.jpg

photo_2025-09-08_21-24-55.jpg

photo_2025-09-08_21-24-58.jpg

Ще такої витої пари купив, але різниці нема. 

 

photo_2025-09-08_21-29-02.jpg

photo_2025-09-08_21-29-06.jpg

10 часов назад, Diter_ua сказав:

какую витую заложили? маркировку.
как и чем обжато?

покажите как проложено
в стенах РЖ-45 розетки есть?

Не знаю як показати як прокладено. По стелі на стяжках, до підрозетників по штробах в стінах прокладено. 

Розеток нема, поки. 

Posted

в какой скорости вообще подымается порт на ноуте и пк? стоит скорость авто? на роутере тоже авто? порты не "зажимал" принудительно?

Posted

Самий гавняний біметал по хаті буде працювати на 1Г.

Десь погано обжато, чи конектори погані.

  • Like 1
Posted
20 часов назад, a_n_h сказав:

Ви праві. Я лошара, не помітив, що синій з білим і зелений з білим не поряд з відповідними кольорами. 

Дякую всім!! Проблему вирішено!! 

  • Like 2
Posted
В 10.09.2025 в 21:47, Vadik94 сказал:

Проблему вирішено

Мультимод треба вже закладати а не біметал.

Posted
4 минуты назад, ntp сказал:

Мультимод треба вже закладати а не біметал.

почему именно мультимод?

Posted
Только что, Diter_ua сказал:

почему именно мультимод?

Дешеві модулі,  можливість використання не тільки в "класичних цілях ", але як що ремонт на "все життя" то краще гібрид ММ+SM 

  • Thanks 1
Posted
годину тому, ntp сказав:

Дешеві модулі,  можливість використання не тільки в "класичних цілях ", але як що ремонт на "все життя" то краще гібрид ММ+SM 

Тоді вже краще коаксіал сразу закладати. Взагалі можно будь шо запустити, homePNA, vdsl.

  • Like 1
Posted (edited)

Чого мєлочитися? Встановити домашню локальну соту 5G.

Edited by nvr

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...