Перейти до

Проблеми при переносі AS BGP, BGP+OSPF


Рекомендованные сообщения

Скоро плануємо переносити нашу BGP автономку в інший регіон.

Подивіться на схему будь ласка, там де "1" то зараз так все організовано, є лише один роутер, всі влани і статичні білі підмережі з автономки, все прописано на мікротіку (CCR1036_12+4).

Там де "2", то так плануємо зробити, там буде інший роутер, на схемі він "mikrotik 2" (CCR1036_8+2), він буде замішувати BGP, і від нього буде той самй канал до старого "mikrotik 1" (CCR1036_12+4).

Так ось, я не вкурсі що треба настроїти між "mikrotik 2" і "mikrotik 1", щоб прописані на  "mikrotik 1" влани і статичні білі підмережі /30 так там і залишились. Тобто щоб на старий "mikrotik 1" працював як роутер, щоб на ньому виділялись білі статичні підмережі з автономки яка замішана на "mikrotik 2".

То можна через OSPF зробити ? я невкурсі, таке не кожен день робиш.

Не хочеться зараз всіх обзвонювати і просити перейти на сірі, бо то буде довго, і дехто буде плюватись. Варіант зробити з /22 дві підмережі по /23 тоже непідходить, бо дещо тут а дещо там вже прописано. Статично роути тоже прописувати всі нехочеться, да і хз як воно там правильно має бути, то жива мережа, не буде часу щось перевіряти, треба переключити і щоб все запрацювало. Ідеально було б по OSPF все зробити, але хз чи так можна, може мені прийдеться на "mikrotik 1" виділити підмережу наприклад 19х.х.57.200/30, а на "mikrotik 2" підмережу 19х.х.57.204/30. Хочеться все зробити максимально просто і правильно без всяких там бріджів і лупбеків ітд, ну якщо звичайно так получиться.

 

Буду вдячний за толкові коментарі, ну і менше флуду)

post-24010-0-52446300-1397143435_thumb.jpg

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Для початку - тупо статикою на (2) вписати маршрути на потрібні Вам підмережі через (1) і організувати переїзд.

Потім - підняти між двома Мікротіками BGP (з однією і тією же AS, він стане iBGP) і видалити статичні маршрути.

Можна, звичайно, одразу підняти iBGP (без перехідного етапу зі статикою), але так Вам буде простіше.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Якщо можна, в двох словах поясніть як iBGP організувати між мікротіками, це потрібно створити іншу автономку лише між двома роутерами ? я то дивлюсь, /routing bgp  так ніде невидно iBGP чи eBGP. але зараз маю відкриту книжку Оліферів, тут пише про це

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а я бы так и оставил главным микротик1, а на второй только влан кинул с первого. и вышло бы что все офисы будут в одной сети, все равно микротик1 будет рулить весь инет, а вместо второго микротика можно простой л2 свич поставить и все. Как по мне то такое решение самое нормальное, и геморроя меньше и работать будет так же. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

BGP між двома пірами з різними AS - це eBGP. З однією - iBGP. З точки зору реалізації та налаштування різниці немає.

Піднімаєте BGP піринг між двома Мікротиками як звичайно, в обох вписуєте свій номер AS.

Маршрутизація і передача маршрутів - на свій смак. Тільки не забудьте про originate default на одному з них.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а я бы так и оставил главным микротик1, а на второй только влан кинул с первого. и вышло бы что все офисы будут в одной сети, все равно микротик1 будет рулить весь инет, а вместо второго микротика можно простой л2 свич поставить и все. Как по мне то такое решение самое нормальное, и геморроя меньше и работать будет так же. 

 

та так воно зараз і зроблено тіки там л3 свіч, що розбирає влани. То там не офіси, то зовсім інший регіон, 500 км між мк1 і мк2, там де мк2 є технічна можливість включитись в 10GB, ми туди будем включатись.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...