Перейти до

Як знайти петлю (probaly loop)


Рекомендованные сообщения

Доброго дня.  Надіюсь на допомогу бо ще з таким не зтикався а мозок виїдає вже більше місяця

Мережеа біля 100 компів,  роутер MikroTik RB2011UiAS-RM по корпусах стоять  свічі TL-SL5428E  (4 штуки) зєднано все оптикою 

В деяких кабінетах  є декілька мильниць, також за через недостатнє фінансування ще використовуються укртелекомовські модеми але працюють як вайфай свічі (виключено DHCP і все що можна крім віфі)

Все працює відмінно але...  періодично і чомусь з ранку на хвилин 10 вилазить така хрінь

 post-21032-0-93823400-1485934159_thumb.png

відповідно пропадає інет і зв'язок з іншими відділеннями що в іншому кінці міста

Як вичислити де це зло і на якому порту.  Свіч як я розумію віміє це робити але я не знаю як це налаштовувати , ніколи з таким не зтикався 

post-21032-0-05514100-1485934375_thumb.png

Всю мережу перевірив , фізично ні в мильницю ні в укртелекомовський кабель пор-в-порт не втикнутий , значить щось десь глючить , тільки не уявляю як виявити 

Відредаговано AndriyLL
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Статистику по SNMP знімаєте з комутаторів? Наприклад з допомогою Cacti.

Відмалюйте графіки Non-Unicast Packets. Можливо знайдете в цей час "стрибок" активності на портах.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ще хочу поцікавитись в кого досвіду більше , що може таке видвати ?  чи може це бути глючна мильниця ? чи може бути той же переналаштований модем ?  чи взагалі можливо що це глючна мережева в якомусь компі ? 

Може хоч якось получиться звузити коло пошуку.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

 

Свіч як я розумію віміє це робити але я не знаю як це налаштовувати , ніколи з таким не зтикався 
Включить детект колец для начала.
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Включить детект колец для начала.

И логирование, а потом в логах глянуть для какого из портов сработало. Может быть много из-за чего.

Відредаговано khatgit
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

ні модемам ай пі міняли коли переналаштовували, а це теж може таке витворяти ? міротик в іншому ж діапазоні стоїть, та й свічі в іншому 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Проверьте настройки на модемах, возможно в сети работает левый DHCP сервер. Буквально недавно столкнулся с похожей ситуацией - оказалось, слетели настройки на роутере и включился лишний DHCP, который был на нем отключен, а Микротик начал ругаться на петли.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Роутер MikroTik RB2011UiAS-RM

 

Переналаштував свіч . буду надіятись що зарубається той порт де петля

 

attachicon.gifloop.jpg

ви на правильному шляху.

 

по лівих дхцп-серверах - питання всім),

а в тепелінка є якийсь аналог делінковського DHCP Server Screening ?

Відредаговано user50
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

Підскажіть будь ласка як правильно налаштувати 

Які параметри виставити . Також як правильно налаштувати опшин 82 . Бо щось роблю не то . на мікротику показує якусь іфу там де стовпець agent circuit id та agent remote id . але щось не те . так хоч буде видно який мак на якому порту бо коли мережу будували бірки не всі почіпляли , а те що почіпляли  могли помилитись , за всім не вслідиш.

post-21032-0-97098500-1486069899_thumb.jpg

 

і сьогодні з ранку знов те ж саме . свічі налаштовані а нічого не блочиться , жах , певно прийдеться перебирати по кожному потрту може де помилки є

 

 post-21032-0-62127800-1486110141_thumb.png

Відредаговано AndriyLL
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Сьогодні пощастило , знайшов. Пропало не на 10 хв а як раз  встиг добігти  :)  і враховуючи вихідний день активних портів було тільки 5 вгадав з першого разу. 

От тільки як налаштувати щоб при подібній проблеми блочивсь порт а не лягала мережа не знаю  :wacko:

Ось статистика по тому порту 

post-21032-0-46541000-1486206081_thumb.jpg

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...