Перейти до

Нужна помощь в расчетах затухания(не бесплатно)


Resize

Рекомендованные сообщения

Доброго времени суток, нуждаюсь в помощи.

На картинке отметил красными квадратами то что не могу понять.
Первое это откуда взят тот минимум, а дальше я отметил цифры, которое тоже не могу понять с чего берутся. Ясное дело что затухание на входе + то что забирает оптический делитель, но цифры не совпадают, а что добавляется еще я не пойму.
Буду благодарен за расписанный расчет и объяснение что еще нужно добавлять.
Могу скинуть (50-100 грн на телефон). Сумма не большая, но я думаю, что у Вас(людей которые понимают это) не заберет много времени.

Вот данные по затуханию которые использовались(в расчетах прошу использовать их + те что на картинке). 

Пачкорд – 0.3 дБ

Пигтейл – 0.18 дБ

Адаптер – 0.15 дБ

Сварка – 0.03 дБ

Волна 1550 – 0.22 дБ на км
Спасибо всем кто отзовется

post-43405-0-27099700-1495477326_thumb.jpg

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

делитель 50%х50% дает затухание 3-3,5 Дб. Ну и т.д.

Найдите таблиц с затуханиями делителей и все станет ясно.

Відредаговано Dimkers
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

хотя нет, хочу на пиво

ВОТ

 

:D

Все ровно не подходит для точных цифр.

+ я не пойму куда ставить пачкорд, куда пигтейл а куда адаптер.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

С начала:

Приходит волокно. На нем сигнал -4,7. Стоит делитель. Делитель на каждой из веток дает затухание, т.е. -4,7+(-3)=-7,7. И так далее. На схеме не особо учтены сварки\адаптеры и т.д.

 

Там же на схеме - табличка

 

 

 

я не пойму куда ставить пачкорд, куда пигтейл а куда адаптер.

Это гонево?

https://www.google.com.ua/search?q=PON&hl=ru&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPmPelmITUAhUCfywKHcSNBHkQ_AUIBigB&biw=1920&bih=958#hl=ru&tbm=isch&q=PON+%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0&imgrc=S7PgI1YW2dclUM:

 

И да - точно у вас никогда не получится. Если быть честным, то тогда еще затхание волокна считайте :) Скажу по опыту - не стройте с бюджетом больше -26. Потому как потом нужно будет как всегда доставить боксик, которого в плане нет.... или еще чет, а запаса не хватит

Відредаговано Dimkers
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

хотя нет, хочу на пиво

ВОТ

 

:D

Все ровно не подходит для точных цифр.

+ я не пойму куда ставить пачкорд, куда пигтейл а куда адаптер.

Для начала посмотрите картинки в Google - что такое пигтейл, что такое патчкорд и адаптер заодно и ODF, типы разъёмов, какие для чего применяются. Я так понимаю речь скорее всего не о ПОН, а о КТВ, 1550 нм. в ПОНе не применяется, хотя тема в разделе ПОН... Відредаговано yury79
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

 

Я так понимаю речь скорее всего не о ПОН, а о КТВ, 1550 нм

Да нет, человек скорее всего спутал.... хотя судя по вопросам - наверно просто не знал.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Я так понимаю речь скорее всего не о ПОН, а о КТВ, 1550 нм

Да нет, человек скорее всего спутал.... хотя судя по вопросам - наверно просто не знал.
Это работа проектировщика, это реальная сеть с точными расчетами, и мне дали часть для диплома.

Тут точно все подщитано до десятых.

А волна тут 1490, но для удобства затухание взято с 1510.

 

 

хотя нет, хочу на пиво

ВОТ

 

:D

Все ровно не подходит для точных цифр.

+ я не пойму куда ставить пачкорд, куда пигтейл а куда адаптер.

Для начала посмотрите картинки в Google - что такое пигтейл, что такое патчкорд и адаптер заодно и ODF, типы разъёмов, какие для чего применяются. Я так понимаю речь скорее всего не о ПОН, а о КТВ, 1550 нм. в ПОНе не применяется, хотя тема в разделе ПОН...

Это работа проектировщика, это реальная сеть с точными расчетами, и мне дали часть для диплома.

Тут точно все подщитано до десятых.

А волна тут 1490, но для удобства затухание взято с 1510.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Тут точно все подщитано до десятых.

Ааааа... так  это дипломка.... По факту - сварка каждый раз даст разное затухание, ровно как и разные делители, пачкорды.

 

Ну так все. волокно приходит, сигнал -4,7. Варим на волокно(-0,03Дб) делитель 50х50 - получаем на каждом выходе для 1550: -4,7-0,03-(3,12-3,17) = 7,85-7,9 Это в идиале. А то что вам дали - это так, прикидка, а не суперточная, просчитаная до 10-х  схема.

 

И да, затухание вам на картинке дали нифига не 1510. А посчитал я как раз для 1550. Вы там определитесь уже, что вам там дали.

жду жидкие деньги :)

Відредаговано Dimkers
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Тут точно все подщитано до десятых.

Ааааа... так  это дипломка.... По факту - сварка каждый раз даст разное затухание, ровно как и разные делители, пачкорды.

 

Ну так все. волокно приходит, сигнал -4,7. Варим на волокно(-0,03Дб) делитель 50х50 - получаем на каждом выходе для 1550: -4,7-0,03-(3,12-3,17) = 7,85-7,9 Это в идиале. А то что вам дали - это так, прикидка, а не суперточная, просчитаная до 10-х  схема.

 

И да, затухание вам на картинке дали нифига не 1510. А посчитал я как раз для 1550. Вы там определитесь уже, что вам там дали.

 

Ответьте в личный сообщения. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Пока тема еще открыта.

Dimkers Вам сбросил очень хорошую ссылку, дам ещё одну http://ic-line.ua/ua-pon ресурс тот же, но побольше. Специалисты этой компании в свое время предметно все описали - там есть все что Вам нужно. Изучите, разберитесь и все будет Ок!
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

В червоних квадратиках у Вас рівні сигналів. В ідеальному і в "найгіршому" випадку.

Подільник з двома виходами по 50% в ідеалі дає 3 дБ затухання. Тобто, на вході -4,7 дБмВт а на кожному з виходів буде менше на 3 дБ (-7.7 дБмВт). Це в ідеалі. Реально затухання буде трохи більше (сподіваються, що не більше ніж на 0,2 дБ, тобто на виході хочеться мати не менше ніж -7,9)

Що таке децибел відомо? Наприклад, подільник два по 0,5 в дБ це 10 * lg(0.5) = -3 дБ. Зручно тим, що можна просто додавати а не множити як би було необхідно при визначенні коефіцієнта передачі кількох блоків.

3 дБ - 2 рази по потужності.

10 дБ - 10 раз по потужності.

Коеф. пер. 0,2 = -7 дБ.

Коеф. пер. 0,8 = -1 дБ.

Коеф. пер. 1/8 = -9 дБ.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Скыльки схем собы рахував то все вважаю що 50х50 даэ 3,5 ытд. А ще э ефект бабочки, це якшо хтось за кылометр перднув, а у вас сварочнык показав 0,01, хоча насправды там 0,3. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Там є табличка, в якій 1х2 = 4,3 дБ...

В схемі 1х8 розписаний також по таблиці (10,7 дБ).

Мабуть, спеціальний малюнок, щоб народ розбирався і виявляв помилки самостійно. А ми тут навчальний процес зриваємо :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Не мешайте человеку учиться! (без сарказма)

На практике же придется учитывать многие другие вещи, самый главный из них - человеческий фактор.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Взагалі-то тут з навчальним процесом щось не так. З одного боку, тому що появляються такі запитання на дипломі, а з другого - подивіться на той матеріал. Зауважте, людина написала доволі грамотно.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Там є табличка, в якій 1х2 = 4,3 дБ...

В схемі 1х8 розписаний також по таблиці (10,7 дБ).

Мабуть, спеціальний малюнок, щоб народ розбирався і виявляв помилки самостійно. А ми тут навчальний процес зриваємо :)

Это планарный 1х2 дает такое затухание, в соседней таблице 50х50 как раз и указан как -3,17-3,19.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

Не мешайте человеку учиться! (без сарказма)

На практике же придется учитывать многие другие вещи, самый главный из них - человеческий фактор.

Не мешайте человеку учиться! (без сарказма)

На практике же придется учитывать многие другие вещи, самый главный из них - человеческий фактор.

 

Взагалі-то тут з навчальним процесом щось не так. З одного боку, тому що появляються такі запитання на дипломі, а з другого - подивіться на той матеріал. Зауважте, людина написала доволі грамотно.

Я 4 курс(бакалавр) спецальність "радіотехніка", на 6 курс хочу йти по напрямку "телекомунікацї"

Причина в тому, що питання з'явились на дипломі, тому що вчусь на радіотехніка, але в цьому році на об'єднали з телекомунікаціями, і на 6 курс з'явилось направлення яке мені цікаве і я хочу зробити диплом по телекомунікаціям вже, щоб потім вчитись було легше. 

А на самій радіотехніці про мережі передачі даних бул лише 1 семестр і то про оптику ніхто і не казав.

Відредаговано Resize
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Нормально.

З затуханнями і децибелами зрозуміло?

Для рівня сигналу варто би писати дБм або dBm (децибел відносно 1 мілівата).

Починається все від потужності передавача, наприклад 0 дБм (1 мВт). 
Далі кожен елемент після нього (пачкорд, адаптер, пігтейл, зварка, кусень кабелю, пігтейл, адаптер, пігтейл, сплітер і т.д.) вносить затухання.

До приймача для стабільної роботи мусить дійти певна потужність (-30 дБм, наприклад). Тобто, сумарне затухання від передавача до приймача має бути не більше 30 дБ при вих. пот. передавача 0 дБм.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Нормально.

З затуханнями і децибелами зрозуміло?

Для рівня сигналу варто би писати дБм або dBm (децибел відносно 1 мілівата).

Починається все від потужності передавача, наприклад 0 дБм (1 мВт). 

Далі кожен елемент після нього (пачкорд, адаптер, пігтейл, зварка, кусень кабелю, пігтейл, адаптер, пігтейл, сплітер і т.д.) вносить затухання.

До приймача для стабільної роботи мусить дійти певна потужність (-30 дБм, наприклад). Тобто, сумарне затухання від передавача до приймача має бути не більше 30 дБ при вих. пот. передавача 0 дБм.

Це я розумію, але ось візьмемо на прикладі мого малюнку.

На вході ми маємо втрати 4,74 дБ, потім там є подільник типу FBT 50% на 50%, затухання на виходах якого складає 3,17 та 3,19 дБ. Для прикладу розраховую гілку яка йде до низу.  4,74+3,19=7,93(як рівень максимуму якраз добре, бо я маю 7,9), але 7,7 де береться я не розумію.(Упустивши цей момент ідемо далі і тепер будемо рахувати тільки по максимуму). А це означає, що далі нас чекає подільник типу FBT 85% на 15%, затухання на виходах якого складає 0,76 та 8,16. Для прикладу розраховую гілку де подільник придушує сигнал на 15% по ріню максимуму(нижнє число на картинці) і маю: 7,93 + 8,16 = 16,09(але по схемі має бути 16,5, тому сюди треба додавати ще якісь елементи на які вносять затухання, але які я не розумію).

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Еще раз - у тебя херня указана.

1) На картинке затухания делителей указаны для волны 1310

2) В условии - затухание на волокне с волной 1550

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Препад задачу дал? Давай сюда препода. Вот скрин затуханий делителя 50/50 сварного:

 

5017ec33b02c.jpg

 

Можешь приложить к диплому :D

Відредаговано Dimkers
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Resize, не може бути "втрат на вході". На вході може бути тільки рівень сигналу. Втрати можуть бути на ділянці кабелю і на переході через пристрій.

Можна припускати, що та схема це є результатом вимірювання. Тоді ті значення в таблиці тільки орієнтовні(не має бути більше ніж там вказано і не менше теоретичного мінімуму). От тут підкинули паспорт подільника з сумарним коефіцієнтом передачі 1.01... По-суті відхилення порядка 1 дБ можна вважати незначними і ними нехтувати. Тому що на зварках і з'єднаннях може набігти більше "зайвого" згасання.

PS соті долі дБ це абсурд (інженерний)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від Inna13
      Наша компанія має стаж роботи понад 15 років. У нас є дві форми оплати з ПДВ та ФОП, гарантія на товар. Найкращі ціни. В наявності і під замовлення. Picotel, Ubiquiti, BDCOM, C-DATA, Picotel, RCI та інші
    • Від Костопашка
      Куплю этажные боксы (аналогичные Депс и Ромсат не предлагать) 

    • Від Maks1m
      Для будівництва мережі в Києві та області потрібні бригади кабельщиків та зварювальників. 
      За додатковою інформацією прохання звертатися в особисті. 
    • Від Inna13
      Продаж великого асортименту телекомунікаційного обладнання. Компанія працює більше 15 років. Опт і роздріб. Ціни з ПДВ і без. Дистрибьютори ТМ "Ютекс". Оптичне обладнання PON (GPON, GEPON, XPON), кабельна продукція, комутатори, маршрутизатори, інструменти для пон мереж, шафи і стійки, власне виробництво PON боксів.
    • Від andr1y
      Запрошуємо на постійну роботу монтажників кабельних мереж (м.Львів)
       
      Вимоги:
      відповідальне ставлення до роботи, якісне і оперативне виконання поставлених завдань, дисциплінованість; ініціативність, та швидкість у навчанні; охайність та орієнтованість на результат; перевагою буде наявність власного авто Умови роботи:
      повна зайнятість стабільна, своєчасна заробітна плата додаткові бонуси/премії за виконану роботу оплата амортизації та палива при використанні власного автомобіля в робочих цілях ми пропонує стабільну роботу та професійний розвиток.  
      Детальніша інформація по тел.: 067-433-73-19 Ярослав
×
×
  • Створити нове...