Влада Харкова ліквідувала всі незалежні телеканали
Місцева влада Харкова проводить зачистку інформаційного простору шляхом відключення від ефіру незалежних телеканалів.
Про це директор телекомпанії "АТН" Олег Юхт заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.
Місцева влада Харкова проводить зачистку інформаційного простору шляхом відключення від ефіру незалежних телеканалів.
Про це директор телекомпанії "АТН" Олег Юхт заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

"На сьогоднішній день телевізійний простір Харкова повністю зачищено - не залишилося жодного каналу або навіть програми, які б могли донести щось інше, крім того, що розповсюджує прес-служба обладміністрації і міськради", - зазначив Юхт.

Він констатував, що в Харкові в даний час відключені від ефіру всі три незалежні телеканали: АТН, ТРК "А/ТВК", ТРК "Фора".

За словами Юхта, офіційні причини відключення цих каналів від ефіру різні - від проблем з санепідемстанцією до рішення провайдера розірвати угоду про надання послуг. Він висловив думку, що реально за всіма цими подіями стоять вищі посадові особи місцевих органів влади. За інформацією Юхта, від співпраці з каналами також відмовилися чотири оператори місцевих телекомунікаційних мереж, з якими ці ЗМІ готові були укласти відповідні угоди.

"Сьогодні в Харкові відпрацьовується нова технологія, при якій не відбираються ліцензії, не припиняється мовлення, але міська влада тисне на всіх - як на комерційні структури, так і органи влади, від яких щось залежить в сфері мовлення, і вилучає канали, які розповідають не тільки те, що хоче почути влада", - зазначив директор АТН.

За словами Юхта, колективи АТН, Фора, А/ТВК мають намір боротися за відновлення мовлення. Зокрема, вони направили звернення до правозахисних організацій, а також у суд і прокуратуру.

Також, згідно з оприлюдненою на прес-конференції інформацією, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує наприкінці вересня провести перевірку, чи було порушено законодавство при відключенні від ефіру трьох харківських телеканалів - АТН, Фора, А/ТВК.

Як повідомляв УНІАН, 13 вересня харківський телеканал АТН звернувся з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича з вимогою вплинути на владу Харкова, "яка знищує незалежні ЗМІ".

Як наголошується в листі, 22 липня 2011 р. провайдер, який здійснював доставку телевізійного сигналу АТН на передавач, без пояснення причин в односторонньому порядку розірвав договір. 28 липня АТН подала документи до обласної СЕС на отримання санітарного паспорта для здійснення радіорелейної передачі сигналу, а вже 1 серпня в АТН прийшла перевірка міської СЕС на предмет наявності в АТН цього санітарного паспорта.

За результатами цієї перевірки головний санітарний лікар Харкова Ірина Зубкова винесла постанову про припинення роботи станції у зв'язку з відсутністю санітарного паспорта. Таким чином, телекомпанія позбавлена можливості вести мовлення з 6 серпня.

Пізніше з різних причин було також припинено мовлення телеканалів ТРК "А/ТВК" та ТРК "Фора".

19 вересня журналісти АТН пікетували Харківську міську раду з вимогою припинити тиск на телеканал.

20 вересня Харківський міський голова Геннадій Кернес висловив переконання, що причина зникнення з ефіру трьох харківських телеканалів полягає в суперечці їхніх співвласників.
Источник: news.finance.ua
Источник: news.finance.ua
Вы должны войти

loading