Кабінет користувача РЧР в УДЦР
В УДЦР до кінця 2016 року мають запрацювати електронний кабінет користувача РЧР та реєстр присвоєнь радіочастот
В УДЦР до кінця 2016 року мають запрацювати електронний кабінет користувача РЧР та реєстр присвоєнь радіочастотПро це в інтерв’ю одному з інтернет-видань розповіла директор інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторія Трощенко.

На її думку, нові сервіси дозволять операторам та провайдерам телекомунікацій більш оперативно отримувати і переоформляти необхідні документи, аналізувати стратегію проникнення конкурентів.

«Такий підхід є правильним, враховуючи стрімкий розвиток телекомунікаційних технологій, популярність Інтернету, та необхідним для всіх користувачів РЧР: операторів і провайдерів телекомунікацій. Політика керівництва УДЦР спрямована на застосування нових технологій з метою спрощення процедури отримання необхідних документів – це висновки щодо електромагнітної сумісності (ЕМС), отримання дозволу на експлуатацію РЕЗ, і звичайно ж на здорову атмосферу у взаєминах з операторами телекомунікацій», – говорить Вікторія Трощенко.

Вона також зазначила, що з введенням електронного кабінету терміни скоротяться, як мінімум, на час пересилання заявних документів в паперовому вигляді від оператора і висновків з дозволами від УДЦР (в середньому – більше тижня). Але основне скорочення часу має відбуватися, на її переконання, в самих порядках видачі висновків щодо ЕМС і дозволів на експлуатацію, які визначені в законодавчих і нормативних документах. Однак УДЦР не чекає, коли зміниться законодавство, а вже зараз докладає усіх зусиль для спрощення й прискорення цих процедур.

«В електронному кабінеті можна буде побачити весь перелік своїх базових і абонентських станцій, отримані документи по ним, проконтролювати терміни їх дії, подати заявки в електронній формі на нові радіоелектронні засоби і мати можливість відстежити всі стадії проходження цієї заявки. Зручно, практично, ефективно. Для УДЦР це – відкритість, прозорість процедури, для операторів – відсутність можливих звинувачень в корупції», – зазначила Вікторія Трощенко.

На даний час функціонал майбутнього Реєстру присвоєнь радіочастот опрацьовується спільно з Інтернет асоціацією України, до складу якої входить багато операторів та провайдерів телекомунікацій. Але вже сьогодні Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко назвав ініціативи УДЦР щодо відкриття реєстру колосальним проривом, який дозволить учасникам ринку більш оптимально та оперативно планувати свої мережі.
Джерело: www.ucrf.gov.ua
Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading