Компанія TP-Link привезла в Україну точки доступу з підтримкою Wi-Fi 6 та керований комутатор з портами на 2,5 Гбіт/с та 10 Гбіт/c

Точки доступу TP-Link EAP620 HD і TP-Link EAP660 HD, а також керований комутатор TP-Link TL-SG3210XHP-M2 є найбільш функціональними пристроями в своїх класах і мають розширити лінійку TP-Link, призначенe для малого та середнього бізнесу.
Российские компании, работающие с оборудованием Cisco и IBM, не могут продлить лицензии на ранее приобретенную у этих американских вендоров технику

IBM объявила своим сотрудникам об их увольнении и уходе из России 7 июня 2022 года, а Cisco озвучила планы по постепенному сворачиванию деятельности в РФ и Белоруссии 23 июня.

Обновление лицензий — обязательная процедура для активации нового оборудования или для продолжения работы и техобслуживания старых устройств. После окончания срока действия текущих документов техника Cisco и IBM перестанет функционировать в России. Больше всего это отразится на сетевом оборудовании Cisco, а также системах хранения данных на базе IBM POWER. Сейчас POWER-системы занимают около 10% российского серверного рынка
Відповідно до Законів України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж», «Про електронні комунікації», розглянувши пропозиції, направлені на спрощення діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, Комісія схвалила проєкт постанови НКЕК «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку». Цим рішенням НКЕК установила, що з дня їх оприлюднення до 05 липня 2022 року якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу.
Укртелеком реалізував проект з модернізації, побудувавши у місті телекоммережу нового покоління, і тепер усі нові сервіси оператора надаються виключно по оптичній інфраструктурі

Національний телекомоператор АТ «Укртелеком» повністю модернізував телекомунікаційну інфраструктуру в Дніпрі, замінивши мідні кабелі на оптичні. Так місто стало першим обласним центром в Україні, де всі сервіси оператора надаються виключно на мультисервісній телекоммережі нового покоління NGN (next generation networks).

Це означає, що мешканців Дніпра, що були підключені до інтернету по мідній технології (ADSL), переключено на оптичну архітектуру FTTx, і тепер швидкість інтернету у них досягає 1 Гбіт/с.

Російський стільниковий оператор анонсує відновлення зв'язку на окупованій частині Херсонської області до кінця липня.

Зруйновані вежі мобільного зв'язку планують повністю відновити на Херсонщині до кінця липня, заявив керуючий салоном стільникового оператора "На связи" Давид Стовба.

Наразі покриття регіону зв'язком становить 20%, зазначив він.
Arista Networks анонсировала низколатентные коммутаторы 7130LBR и 7130B на базе решений AMD Xilinx и Intel Tofino

Существуют задачи, в которых главным мерилом производительности сети выступает не пропускная способность, а латентность; к таким, например, относится высокочастотный трейдинг. В погоне за неподатливыми наносекундами компания Arista Networks представила новые низколатентные коммутаторы 7130LBR-48S6QD и 7130B-32QD на базе технологий AMD Xilinx и Intel Tofino.
 
Юрій Курмаз, генеральний директор АТ «Укртелеком»: Сьогодні ми утримуємо доступність зв'язку у 87% населених пунктів нашого покриття
 
Для багатьох українців, що потрапили у пекло війни, вітчизняні звʼязківці - такі ж герої, як і воїни ЗСУ, бо рятують від мороку інформаційної блокади, забуття та невідомості. Зв'язок – нерви управління державою. І тому ворог будь-що намагається його  знищити, щоб посіяти хаос, паніку та страх. І недарма кажуть, є зв'язок – буде перемога.
Минцифры предложило хранить отдельно историю браузера и интернет-звонков абонентов для ФСБ

Минцифры опубликовало проект приказа, вносящего изменения в требования к системе технических средств для обеспечения функций оперативно-разыскных мероприятий (СОРМ), сообщает «Коммерсант».

По новым правилам системы СОРМ должны будут отдельно выделять и хранить трафик интернет-звонков пользователя, его геолокацию, а также историю браузера. Ранее эти данные уже собирались, однако применить их было практически невозможно из-за того, что они не были детализованы.

Для выполнения новых требований производителям оборудования СОРМ придётся его дорабатывать. В частности, потребуется внесение изменений в программное обеспечение таких комплексов.
НКЕК звертає увагу постачальників мереж та послуг, які надають послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням ресурсів нумерації, на необхідність блокування трафіка у разі його неправомірного використання та порушення міжнародного і національного планів нумерації

Як вже неодноразово повідомлялося, російська федерація системно порушує міжнародні принципи функціонування телекомунікаційних мереж загального користування шляхом зміни в односторонньому порядку міжнародної системи нумерації та національної системи нумерації України та використання на тимчасово окупованих територіях України коду країни «7» (Country Code, СС), виділеного Міжнародним союзом електрозв’язку виключно для російської федерації та Республіки Казахстан.

Водночас, на мережах мобільного зв’язку, що незаконно функціонують на тимчасово окупованих територіях у Донецькій̆, Луганській̆, Запорізькій та Херсонській областях, неправомірно використовуються українські коди мереж призначення «71», «72» та код MNC «99» у форматах:

+380-71-0000000 – +380-71-9999999, МСС+MNC = 255 99 (т.зв. «оператор «Фенікс»);

+380-72-0000000 – +380-72-9999999 (т.зв. «оператор «Лугаком»)

Крім того, стало відомо, що вказані т.зв. оператори переходять на російську систему нумерації, а саме абоненти т.зв. «оператора «Фенікс» з кодом нумерації «+380 71» отримають додатковий номер у коді російської системи нумерації – «+7-949», а абоненти т.зв. «оператора «Лугаком» –  «+7-959».
Вийшло оновлення RouterOS 7.3. Зміни відбулись в багатьох функціях: bgp, bonding, bridge, ccr, l3hw, lora, lte, ospf, ovpn, winbox та ін.