Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя Херсонщини за фактом пособництва державі-агресору, який очолив захоплену телерадіокомпанію. Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, обвинувачений у травні 2022 року очолив телерадіокомпанію "Рубінтелеком" та забезпечував підключення до мережі Інтернет будівлі, приміщення окупаційної влади та військові об’єкти на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.

Набрала чинності постанова НКЕК від 10.05.2023 № 175 «Про затвердження Порядку оцінки можливості виконання користувачами радіочастотного спектра умов ліцензій»

Повідомляємо, що постанова НКЕК від 10.05.2023 № 175 «Про затвердження Порядку оцінки можливості виконання користувачами радіочастотного спектра умов ліцензій» зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25 травня 2023 року за № 877/39933. Постанова НКЕК від 10.05.2023 № 175 набрала чинності 31 травня 2023 року.

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку 10 травня 2023 року № 175

Postanova_NKEK_10.05.2023_____175.pdf

Уперше Vodafone виходить на ринок з пропозицією високошвидкісного фіксованого домашнього інтернету для дому  – Vodafone GigabitNet. Абонентів підключатимуть до нової мережі за сучасною технологією GPON (гігабітна оптична мережа), яка забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с., що в 10 разів потужніше звичного 100 Мбіт/с. Окрім ультра швидшої передачі даних, технологія забезпечує інтернет в домівці навіть коли відсутнє світло. Потрібно лише підключити до модему звичайний пристрій безперебійного живлення і ви в мережі.

Оператор, що постачає канали на окуповані території, має проблеми в мережі.
Як кажуть "запорєбріком" - Міранда-медіа - найбільший оператор Криму. І щось в нього там сталося.
Тому мешканці, що залишились на окупованих територіях, наразі без доступу.
В модуле ksmbd, предлагающем встроенную в ядро Linux реализацию файлового сервера на базе протокола SMB, выявлено 14 уязвимостей, из которых четыре позволяют удалённо добиться выполнения своего кода с правами ядра. Атака может быть проведена без аутентификации, достаточно чтобы на системе был активирован модуль ksmbd. Проблемы проявляются начиная с ядра 5.15, в состав которого был принят модуль ksmbd. Уязвимости устранены в обновлениях ядра 6.3.2, 6.2.15, 6.1.28 и 5.15.112. Проследить за исправлением в дистрибутивах можно на следующих страницах: Debian, Ubuntu, Gentoo, RHEL, SUSE, Fedora, Arch.
ЄС має намір прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море, щоб покращити зв’язок із Грузією та зменшити залежність від комунікаційної інфраструктури, яка проходить через Росію.
 
11 травня, деякі провайдери, які обслуговують абонентів, зокрема у Києві, зіткнулися з хакерськими атаками. У багатьох киян пропав інтернет. Про це повідомляють користувачі соціальних мереж.
 
Так, проблеми фіксуються у абонентів "Корбіна Телеком". Клієнти повідомляють про відсутність інтернету і домашнього телебачення. У службі підтримки компанії повідомили UBR.ua, що провайдер став жертвою кібератак і запевнили, що працюють над відновленням. При цьому терміни у "Корбіні Телеком" не назвали.

Аналогічні збої помітили абоненти Znet.
Нідерландський холдинг Veon (власник «Київстару») отримав дозвіл від санкційного підрозділу Міністерства фінансів США на продаж свого російського активу — мобільного оператора «ВимпелКом», йдеться у звіті компанії.

Згідно із документом, Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) 15 квітня видало ліцензію, що дозволяє американським особам брати участь у всіх угодах, які зазвичай виникають і необхідні для продажу «ВимпелКому» (бренд Beeline).

Окрім ліцензії OFAC, холдинг також має необхідні дозволи від Великої Британії та Бермудських островів для продажу «ВимпелКому».

Водночас у Veon зазначили, що не вважають за потрібне отримувати дозвіл від ЄС для продажу активів.
Кабінетом Міністрів України затверджено розроблену НКЕК постанову «Про розміри плати за видачу, переоформлення, продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром»

НКЕК розроблено дану постанову з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про електронні комунікації» (далі – Закон) в частині встановлення розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним спектром. Ця постанова є однією з обов’язкових норм Закону, без якої ліцензування користування радіочастотним спектром, а відтак і надання нового спектра в користування є неможливим.

Також слід зазначити, що після початку повномасштабного військового вторгнення і по цей час НКЕК не могла реалізовувати заяви на переоформлення ліцензій, що надходили від операторів, які стикнулась із проблемою неможливості надання послуг на певних територіях через руйнування мереж. З прийняттям даної постанови переоформлення ліцензій стає доступним.
Ще більше телеком-компаній зможуть забронювати працівників: Мінцифра затвердила Наказ

Працюємо, щоб телеком-компанії мали достатньо цінних спеціалістів, а українці — були на зв'язку та онлайн, попри війну. Для цього визначили критерії, що дозволять інтернет-провайдерам та їхнім підрядникам отримати статус важливих для галузі.

Адже це одна з умов, щоб забронювати більше спеціалістів, які 24/7 відновлюють та прокладають нові мережі, лагодять їх після обстрілів та тримають український телеком-фронт.