У Cisco кажуть, що накопичення придбаного та деінстальованого обладнання спричиняє уповільнення кількості нових замовлень і впливає на прибутки.
 

У той час як проблеми з ланцюгом постачання, які переслідували більшість мережевих постачальників протягом останніх кількох років, зменшилися, Cisco каже, що поточною проблемою є відставання придбаного обладнання, яке чекає на встановлення великими підприємствами та постачальниками послуг.

«Після трьох чвертей надзвичайно потужних поставок продуктів наші клієнти тепер зосереджені на встановленні та впровадженні продуктів такого безпрецедентного рівня. Вузьке місце, яке ми раніше спостерігали в ланцюжку постачання, тепер перемістилося вниз за течією до впровадження нашими клієнтами та партнерами», — сказав генеральний директор Cisco. Про це Chuck Robbins заявив аналітикам під час фінансового звіту за перший квартал цього тижня.  
Серед анонсів Xeon і Gaudi наступного покоління.
 

Intel розпочала конференцію Supercomputing 2023 із серії оголошень про високопродуктивні обчислення (HPC), включаючи нову лінійку Xeon і процесор Gaudi AI.

14 грудня Intel поставить свій масштабований процесор Xeon п’ятого покоління під кодовою назвою Emerald Rapids партнерам-виробникам обладнання. Максимальна кількість ядер Emerald Rapids становить 64 ядра, що трохи більше, ніж у 56-ядерного Xeon четвертого покоління.

Окрім більшої кількості ядер, Emerald Rapids матиме вищі частоти, апаратне прискорення для FP16 і підтримку 12 каналів пам’яті, включаючи нову розроблену Intel пам’ять MCR, яка є значно швидшою за стандартну пам’ять DDR5.
Можливо, виробник мікросхем намагається обійти обмеження США, спрямовані на те, щоб китайські компанії не могли об’єднувати менш потужні графічні процесори для створення обчислювальної потужності для робочих навантажень на основі ШІ.
 

Як повідомляється , виробник мікросхем Nvidia працює над виробництвом трьох нових графічних процесорів (GPU) для продажу в Китаї, щоб обійти нові експортні обмеження, накладені адміністрацією Байдена .  

Нові чіпи, а саме H20, L20 і L2, можуть надійти в продаж у Китаї з 16 листопада після того, як набудуть чинності нові обмеження США, згідно з новинним звітом Chinastarmarket із посиланням на джерела в промисловому ланцюжку поставок. компанією Nvidia для виробництва цих нових графічних процесорів.

Нові графічні процесори можуть допомогти Nvidia обійти нові обмеження уряду США, спрямовані на перешкоджання доступу Китаю до передових технологій, включаючи обмеження на загальну продуктивність чіпа на рівні 4800 TPP і щільність продуктивності 5,92.
Наприкінці року, коли в японську напівпровідникову промисловість були інвестовані значні інвестиції, уряд оголосив про подальше фінансування для зміцнення виробництва та досліджень і розробок.
 

Уряд Японії виділив додаткові 13,3 мільярда доларів (два трильйони ієн) для розвитку внутрішньої напівпровідникової промисловості.

Очікується, що фінансування буде розподілено між виробництвом і науково-дослідними розробками, повідомляє The Japan Times , яка повідомляє, що більшість грошей, ймовірно, піде на підтримку TSMC і Rapidus. Близько 376 мільйонів доларів (570 мільярдів ієн) будуть виділені в окремий фонд для збільшення стабільних поставок мікросхем до Японії, йдеться у звіті.
Киянин вимагає стягнути з ТОВ "Воля-Кабель" на його користь 250 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду

Спочатку чоловік платив по 100-120 гривень в місяць, а вже зовсім скоро абонентська плата становила 217 гривень
У рамках пакету витрат уряду Великої Британії в розмірі 900 мільйонів фунтів стерлінгів (1,1 мільярда доларів США) на розвиток ШІ-інноваційного потенціалу країни університети Брістоля, Кембриджа та Единбурга відкриють три провідні світові суперкомп’ютери протягом наступних двох років.
 

Уряд Великої Британії оприлюднив технічні та фінансові деталі для того, що стане одним із найшвидших у світі суперкомп’ютерів зі штучним інтелектом, який буде розміщено в Брістольському університеті — і одним із трьох нових суперкомп’ютерів, які планується вивести в Інтернет у країні протягом наступних кількох років.

Нова машина під назвою Isambard-AI , вперше анонсована у вересні, буде побудована на основі суперкомп’ютерів Cray EX від HPE і оснащена 5448 суперчіпами NVIDIA GH200 Grace Hopper . Чіпи, які Nivida випустила на початку цього року, забезпечують втричі більше пам’яті, ніж поточний Edge GPU виробника чіпів, H100, і 21 екзафлопс продуктивності AI.  

Ексафлоп — це показник продуктивності суперкомп’ютера, який може обчислювати принаймні один квінтильйон операцій з плаваючою комою в секунду. Isambard-AI зможе досягти 200 квадрильйонів обчислень на секунду
Постачальники поєднують маршрутизатори Cisco серії 8000, програмне забезпечення для керування SONiC від Aviz Networks і цілодобову підтримку, щоб прискорити розгортання SONiC у приватних і межових хмарах.
 

Cisco об’єднується з Aviz Networks, щоб запропонувати пропозицію SONiC корпоративного рівня для великих клієнтів, зацікавлених у розгортанні мережевої операційної системи з відкритим кодом.

У рамках партнерства маршрутизатори Cisco серії 8000 будуть доступні з програмним забезпеченням керування SONiC від Aviz Networks і підтримкою 24/7. Аспект підтримки в угоді може бути найважливішою частиною партнерства, оскільки обидві компанії намагаються заспокоїти занепокоєння клієнтів щодо підтримки NOS з відкритим кодом.

Президент указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 7 листопада 2023 року «Щодо додаткових заходів із посилення стійкості функціонування енергетичної системи та підготовки національної економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року»

І є там такий цікавий пункт

5. Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, у місячний строк опрацювати питання щодо внесення змін до ліцензійних умов провадження діяльності операторів зв’язку з метою забезпечення резервним / автономним живленням об’єктів зв’язку, що забезпечують роботу об’єктів критичної інфраструктури.
Уряд Німеччини виділив додаткові кошти на підтримку постачальників електронних комунікаційних послуг на деокупованих територіях України через програму ReACT4UA (Resilience/Recovery Accession – Competitiveness – Trade) / EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП. Партнер з виконання – ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Всього буде надано 70 грантів для представників мікро, малого та середнього підприємництва (ММСП) зі сфери послуг електронних комунікацій. Грант надається в національній валюті (грн).
Максимальна сума гранту на одного заявника – еквівалент грн до 10 000 євро з урахуванням податків та зборів, що передбачені для відповідного субʼєкта господарювання.

Максимальний строк реалізації гранту складає 4 місяці з дати підписання грантової угоди.

Метою проєкту є підтримка відновлення українських операторів зв’язку – малого та середнього бізнесу – шляхом надання фінансової допомоги та, таким чином, сприяння відновленню підключення до Інтернету на деокупованих територіях.
Традиційне домінування Intel на ПК, здавалося, наближалося до свого колишнього поганого стану, але ця хороша новина у звіті про прибутки компенсувалася триваючою слабкістю серверів.
 

Швидше, ніж очікувалося, відновлення продажів чіпів для ПК допомогло Intel отримувати виручку в третьому кварталі, що перевищило очікування, але слабкість у бізнесі центрів обробки даних є ознакою вразливості на ринку, де користувачі шукають процесори, здатні впоратися з робочими навантаженнями ШІ, які Прогнозується, що вони зростатимуть у міру впровадження на підприємствах генеративного ШІ .