Спустя два с половиной года после формирования ветки 12.x представлен релиз FreeBSD 13.0, который подготовлен для архитектур amd64, i386, powerpc, powerpc64, powerpc64le, powerpcspe, armv6, armv7, aarch64 и riscv64. Дополнительно сформированы образы для систем виртуализации (QCOW2, VHD, VMDK, raw) и облачных окружений Amazon EC2, Google Compute Engine и Vagrant.
Завдяки новітньому стандарту Wi-Fi 6 і загальній швидкості до 5400 Мбіт/с Archer AX73 чудово впорається з великою кількістю ресурсоємних завдань: мережевими іграми, стрімами, відтворенням відео в форматі 4K і завантаженням важких файлів.
 
3 ядра 1,5 ГГц
1 гігабітний порт WAN
4 гігабітних порти LAN

Статична агрегація каналів (LAG) два порти LAN.

1 порт USB 3.0

Підтримує файлові системи:
NTFS, exFAT, HFS+, FAT32

Підтримує:
Apple Time Machine
FTP-сервер
Мультимедійний сервер
Сервер Samba

1 мережа для гостей 5 ГГц
1 мережа для костей 2,4 ГГц

OpenVPN server
PPTP server

Компания D-Link объявляет о начале продаж новых аппаратных версий беспроводных маршрутизаторов AC1200 Wave 2 DIR-825/I и DIR-822/E с поддержкой технологии Wi-Fi EasyMesh. Устройства реализованы на новой аппаратной платформе с увеличенным объемом оперативной и флеш-памяти и предназначены для организации высокоскоростного бесшовного покрытия Wi-Fi с интеллектуальным сетевым управлением в домашних и офисных помещениях с большой площадью и сложной многоуровневой планировкой. Новые маршрутизаторы рекомендованы для использования в сетях федеральных и региональных провайдеров и создания безопасных каналов связи при удаленной работе пользователей с корпоративными ресурсами организаций.
 

Андрій Набок, Керівник експертної групи з розвитку фіксованого Інтернету at Міністерство цифрової трансформації України, нагадує про Інтернет-субвенцію

До уваги операторів та активних мешканців громад!
Триває активна фаза реалізації Інтернет-субвенції, над якою  працює команда  Міністерство цифрової трансформації України.
Станом на сьогодні деякі громади не подали попередню заявку для участі в проєкті. Тому ми просимо операторів та громадськість активізуватися та звернутись до голів громад.
Дедлайн для подачі попередньої заявки: 20 квітня.
Для відкритого та прозорого процесу реалізації проєкту наша команда розробила онлайн-дашборд, за допомогою якого у реальному часі можна перевірити інформацію:
  • які громадисела подались для участі в проєкті;
  • по яким селам подано "неправомірні" заявки (по тим селам, де вже є оптика за нашими даними);
  • джерела інформації щодо наявності оптичних мереж в українських селах;
Є можливість завантажити у CSV форматі для зручності використання.

Як онлайн-дашборд може бути корисним для операторів?
Є можливість відслідкувати перелік громад, які цікаві операторам для розвитку своїх мереж. Наприклад, якщо така громада є в переліку тих, які подали заявку і при цьому з таким оператором не здійснювалася комунікація для попереднього прорахунку вартості послуг, варто додатково звернутися до голови громади. Можливо, Ваша пропозиція буде більш вигідна для бюджету і голова громади подасть оновлену заявку з меншою сумою, що в свою чергу збільшить шанси громади на отримання фінансування.
Якщо Ви надавали пропозицію громаді, дуже зручно відслідкувати, чи подала громада попередню заявку.
Є можливість перевірити дані Мінцифри щодо наявності волоконно-оптичних мереж та у разі виявлення недостовірних даних - повідомити про це Мінцифри.
Дашборд знаходиться за посиланням: datastudio.google.com
Голови громад можуть подати попередню заявку за посиланням: https://thedigital.gov.ua/broadband2021
Спільними зусиллями у 3 тис. українських сіл та у 6 тис. соціальних об'єктів перше з'явиться оптичний інтернет вже в 2021 році!
Репост вітається!
Далі буде
Как сообщает авторитетное издание Bloomberg, интернет-провайдеры сталкиваются с задержками поставок новых маршрутизаторов более одного года из-за мировой нехватки микросхем. По словам людей, знакомых с вопросом, сроки заказов достигают 60 недель, что более чем вдвое превышает предыдущие значения.
 
По мнению Карстена Гевеке, главы европейского регионального подразделения Zyxel Communications Corp, резкое прекращение производства год назад в связи с коронавирусом усугубилось небывалым всплеском спроса на широкополосное оборудование и другую электронику из-за перевода сотрудников на удаленную работу, а студентов и учеников на дистанционное обучение.
В подсистеме eBPF, позволяющей запускать обработчики для трассировки, анализа работы подсистем и управления трафиком, выполняемые внутри ядра Linux в специальной виртуальной машине с JIT, выявлена уязвимость (CVE-2021-29154), позволяющая локальному пользователю добиться выполнения своего кода на уровне ядра. Проблема проявляется вплоть до выпуска 5.11.12 (включительно) и ещё не исправлена в дистрибутивах (Debian, Ubuntu, RHEL, Fedora, SUSE, Arch). Исправление доступно в виде патча.

За процесуального керівництва прокурорів управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури повідомлено про підозру «міністру зв’язку та масових комунікацій» окупаційної адміністрації Російської Федерації в Луганській області. Йому інкримінується вчинення дій з метою насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110 КК України).

За даними слідства, підозрюваний забезпечує нормативно-правове регулювання політики окупаційної адміністрації РФ в Луганській області на непідконтрольній органам державної влади території, комунікацію зі ЗМІ для формування через них у місцевих мешканців ідеології Російської Федерації. Наразі він продовжує організовувати роботу «міністерства» шляхом участі у проведенні нарад у так званих «комітетах» та «колегіях», приймає одноособові рішення, обов’язкові для виконання населенням тимчасово окупованої території Луганської області, а також виконує вказівки керівництва та званої «ЛНР», направлені на загальне функціонування системи так званих «органів влади» окупаційної адміністрації РФ в Луганській області.

Наразі підозрюваного оголошено у розшук.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
HPE анонсировала поддержку Intel Xeon 3-го поколения для стоечных серверов Proliant DL360, DL380, компонуемой архитектуры HPE Synergy 480 и высокоплотной системы Apollo 2000. Системы получат поддержку PCIe 4.0 и увеличенный объем оперативной памяти. Рассмотрим более подробно что еще интересного появилось в обновленных моделях серверов HPE.
 
Корпорация Intel наконец-то представила свои первые 10-нм процессоры для серверов — Xeon Scalable 3-го поколения (Ice Lake-SP).  Это семейство должно было выйти ещё два года назад, но проблемы с освоением 10-нм техпроцесса заставили чипмейкера отложить их релиз, причём несколько раз. Стоит добавить, что задержки положительно сказались на числе ядер в топовых моделях, которое выросло с изначальных планируемых 28 до 40 штук.
 
Компания HighPoint расширила ассортимент карт расширения, анонсировав решение SSD6202, рассчитанное на применение в компактных серверах и высокопроизводительных рабочих станциях. Новинка уже доступна для заказа по цене $379.

Карта допускает установку двух твердотельных модулей M.2 NVMe формата 2242, 2260 или 2280 с габаритами соответственно 22 × 42, 22 × 60 и 22 × 80 мм. Эти накопители могут быть объединены в массив RAID 0 или RAID 1.