В современном мире нагрузки на процессор год от года становятся всё сложнее и объёмнее, и не только крупные ЦОД нуждаются в архитектурных новшествах и новых наборах инструкций — малому бизнесу также требуются чипы нового поколения. Корпорация Intel ответила на это выпуском новых процессоров Xeon серии E-2300 и соответствующей платформы для них. Новинки стали быстрее и получили долгожданную поддержку PCI Express 4.0.
 
Платформа Xeon E-2x00 не обновлялась достаточно давно: процессоры серии E-2200 были представлены ещё в 2019 году. На тот момент это был действительно прорыв в сегменте чипов Intel начального уровня — они впервые получили до 8 ядер Coffee Lake-S, а поддерживаемый объём памяти вырос с 64 до 128 Гбайт. Однако на сегодня таких возможностей уже может оказаться недостаточно: у E-2200 нет AVX-512 с VNNI, шина PCIe ограничена версией 3.0, а графическое ядро HD Graphics P630 и по меркам 2019 года быстрым назвать было нельзя.
Мінекономіки розробило проект Закону України «Про захист прав споживачів» (у новій редакції). Новий законопроект покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка з Українською Радою Бізнесу 7 вересня.

«Регулювання інтернет-комерції – вимоги сьогодення. Адже неможливість ідентифікувати онлайн-продавця спричиняє незахищеність прав споживача та бюджетні втрати через нереєстрацію продавців як підприємців. Отже, щоб вирішити ці проблеми ініціюємо механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції», - зазначила  під час зустрічі заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Проект Закону України «Про захист прав споживачів» (у новій редакції), розроблений Мінекономіки, містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронні продажі, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як суб’єкта господарювання та перелік інформації про продукцію.

В законопроекті надається визначення «електронний торговельний майданчик (маркетплейс)» та «електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)»;
встановлюється відповідальність за ненадання повної інформації суб’єктом господарювання щодо його ідентифікації.

Група компаній Vodafone Україна повідомляє про завершення придбання 99,99% акцій Приватного акціонерного товариства «Фарлеп-Інвест», яке працює під брендом Vega, а також не менше 95% статутного капіталу ТОВ «Кейбл ТВ-ФІНАНСИ».

ПрАТ «Фарлеп-Інвест» надає послуги фіксованого доступу до мережі інтернет і послуги фіксованого телефонного зв'язку. ТОВ «Кейбл ТВ-ФІНАНСИ» надає послуги фіксованого доступу до інтернету. ПрАТ «Фарлеп-Інвест» і ТОВ «Кейбл ТВ-ФІНАНСИ» володіють частотним ресурсом в діапазоні 2,3 ГГц (15 МГц в 6 регіонах), а також в діапазоні 2,5-2,7 ГГц.

Vodafone Україна планує продовжувати здійснювати ті ж види господарської діяльності, які зараз здійснюють ПрАТ «Фарлеп-Інвест» і ТОВ «Кейбл ТВ-ФІНАНСИ». Метою покупки даних компаній для Vodafone Україна є подальший розвиток бізнесу в сфері телекомунікацій, зокрема послуг фіксованого зв'язку.
У портфелі компанії Ruijie 11 продуктових лінійок: бездротове обладнання, комутатори, маршрутизатори, пристрої аутентифікації і контролю, хмарні рішення та обладнання для DATA-центрів.  В Україні компанія буде представлена ТМ Ruijie та саббрендом Reyee для домашніх кристувачів та малого та середнього бізнесу.
 
"З усіх брендів, які присутні в Україні, Ruijie дає найкрутішу інтеграцію в хмару. Вона зручна в  управлінні та налаштуванні – нею можна керувати навіть зі смартфона.  А технолгія self-orginizing  network дає можливість впроваджувати персональні сценарії під будь-які потреби. Мережа, яка самоорганізовується, може залучити велику кількість девайсів в систему для дому, бізнесу, чи великої мережі. - розповідає Євген Глембоцький, керівник дивізіону мережевого обладнання DC Link Group"
Програма забезпечить можливість підключення до оптичного інтернету 530 тисяч домогосподарств

АТ «Укртелеком» та провідний європейський постачальник ІСТ-рішень Iskratel розширюватиме волоконно-оптичну інфраструктуру в Україні. Сторони розпочали трирічну програму розвитку оптичних телекомунікаційних мереж, яка передбачає розвиток широкосмугового доступу до інтернету, зокрема, в межах ініціатив, направлених на скорочення цифрового розриву між містом та селом.

Загальні інвестиції Укртелекому за підтримки фінансових партнерів складуть 12 млн євро.

У межах цієї програми доступ до швидкісного інтернету отримують понад 300 населених пунктів у різних областях України. Нова мережа, розбудована за технологію GPON, надасть можливість підключення до оптичного інтернету 530 тисячам домогосподарств, де мешкає 1,3 мільйона осіб.
НКРЗІ розпочинає процес переліцензування радіочастотного спектру в діапазонах 2300 - 2400 МГц та 2575 - 2610 МГц, придатних для впровадження сучасних систем міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку (ІМТ) для використання LTE tdd (4G)

07 вересня 2021 року НКРЗІ на засіданні своїм рішенням запропонувала для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України».

Більша частина діапазону 2300-2400 МГц була вивільнена попередніми користувачами радіочастотного ресурсу, ліцензії анульовані за заявами ліцензіатів.

У діапазоні 2575-2610 МГц можливий перехід до нової радіотехнології діючим користувачем за статтею 40 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
Мінцифра оголошує додатковий етап подання заявок на отримання інтернет-субвенції, які будуть профінансовані за рахунок нерозподіленого бюджету (16,2 млн грн) та можливих залишків коштів, що не будуть використані громадами в межах поточних закупівель.
 
Це дасть змогу податися громадам, які не встигли зробити це в червні або подали заявки з помилками.

❗️Дедлайн подання заявок: до 10 вересня.
Компания D-Link представляет новые трансиверы SFP28 DEM-S2801SR и DEM-S2810LR для работы в сетях 25G Ethernet. Новинки позволяют организовать передачу данных на скорости до 25 Гбит/с по многомодовому или одномодовому оптоволокну дальностью до 100 м и 10 км соответственно.

Новые трансиверы могут быть использованы для повышения скорости внутренних соединений в ЦОД, расширения пропускной способности корпоративных сетей на уровне агрегации и повышения скорости передачи данных между коммутаторами в территориально распределенных сетях связи. Устройства соответствуют отраслевым стандартам MSA и рекомендованы для применения с коммутаторами D-Link DXS-1210-28T и другим сетевым оборудованием, оснащенным портами 25G SFP28.
Стало відомо, за скільки Vodafone Ukraine купила телеком-компанію Ахметова. Мобільний оператор Vodafone Ukraine купує оператора фіксованого зв’язку Vega у СКМ (Ріната Ахметова) за суму до $ 15 млн. Це попередньо позначена ціна угоди.

Про це стало відомо зі звіту Vodafone Ukraine для інвесторів.

У ньому повідомляється, що договір про купівлю-продаж активу був укладений в червні 2021 року.

Компания D-Link представляет новую версию беспроводного маршрутизатора DIR-615S. Устройство реализовано на новой аппаратной платформе и отвечает современным техническим требованиям к оборудованию доступа в Интернет. Маршрутизатор успешно прошел тестирование на высокоскоростных тарифных планах ведущих федеральных и региональных интернет-провайдеров, поддерживает все актуальные типы IPv4/IPv6-соединений, резервирование интернет-доступа, различные сценарии подключения IPTV, может выполнять функции повторителя WISP, точки доступа, беспроводного повторителя или Wi-Fi-клиента.