Резолюція ООН: Блокування інтернет-доступу є порушенням прав людини

Резолюція ООН: Блокування інтернет-доступу є порушенням прав людини

unn-resolution-620x410.png?eac506

Рада ООН з прав людини прийняла резолюцію, у якій публічно засудила країни, що свідомо обмежують доступ своїх громадян до інтернету. Основу резолюцій склали попередні заяви про цифрові права, що визначають незмінну позицію організації щодо свободи слова – люди мають бути однаково захищені в офлайні та онлайні.

Фінальний варіан резолюції був затверджений 1 липня, однак він отримав супротив з боку низки країн, серед яких Росія, Китай, Саудівська Аравія, Південна Африка та Індія. Ці країни висунули вимогу прибрати із резолюції уривок, у якому йдеться про «засудження будь-яких заходів щодо свідомого обмеження чи блокування доступу до розміщеної в мережі інформації».

Як пише The Verge, за останній місяць почастішили випадки обмеження доступу до мережі. Зокрема, після теракту в аеропорту Стамбула були заблоковані соцмережі по свій Туреччині, через місцевих протестувальників в Бахрейні та Індії був відключений мобільний інтернет, а під час шкільних екзаменів в Алжирі були заблоковані соцмережі.

За даними Access Now, минулого року було зафіксовано щонайменше 15 випадків блокування доступу до інтернету по всьому світу, тоді як у нинішньому – вже є 20 подібних порушень.

Варто зазначити, що подібні резолюції не маєть юридичної сили. В той же час вони є ефективним способом тиску на країни-члени ООН. Резолюцію про захист персональних даних в мережі комітет ООН з прав людини прийняв у 2013 році.

Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading