Увага: розслідування імпорту кабелю!
Останніми днями у світі телекомунікацій відбуваються досить активні, проте не зовсім втішні події, якщо дивитись на ситуацію з точки зору розвитку галузі. Компанія DEPS, як провідний дистриб`ютор телекомунікаційної продукції в Україні, не може залишитись осторонь та тримає руку на пульсі.
Що трапилось?
Мабуть, уже більшості відома ситуація. Національні виробники кабельної продукції в особі ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» та ПАТ «Завод Південкабель» подали заяву до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі «Щодо початку і проведення спеціального розслідування стосовно імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту».
На основі цього звернення розпочато спеціальне розслідування стосовно імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту з наступним описом: проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники без з’єднувальних деталей; кабелі волоконно-оптичнi, складені з волокон з індивідуальними оболонками, що можуть класифікуватись згідно з УКТЗЕД за кодами 8544 49 20 00, 8544 49 91 00, 8544 60 10 10, 8544 60 10 98, 8544 60 90 10, 8544 60 90 90, 8544 70 00 10, 8544 70 00 90. 

Під вказані вище коди потрапляють такі види продукції:
 • оптичний кабель всіх типів і конструкцій;
 • вироби з оптичного кабелю (оптичні патчкорди, пігтейли);
 • вита пара всіх типів і конструкцій;
 • сигнальний кабель всіх типів і конструкцій;
 • силовий кабель всіх типів і конструкцій.
Чим це може обернутись?
Перш за все, попередніми та остаточними заходами: митом/квотами на імпорт кабельної продукції, що призведе до значного здорожчання або навіть до обмеження імпорту. А отже, можна сміливо говорити про стримування у розвитку всього кабельного ринку, адже:
 • по-перше, на сьогодні жоден з українських товаровиробників не має повного циклу виробничого процесу щодо кінцевої продукції, відповідно, є імпортозалежними у сировині;
 • по-друге, українські товаровиробники не є розробниками новітніх технологій у вказаній галузі: відсутні дослідницькі та розробницькі потужності.
Отже, застосування заходів за результатами спеціального розслідування збільшить вплив національних гравців. Проте на вказане необхідно дивитись з різних точок зору, щоб зрозуміти картину в цілому: подібна схема підтримки національного товаровиробника зі сторони державного сектору насправді лише шкодить національним інтересам більшості українців (якщо покласти на ваги: національні інтереси українців – інтереси національних монополістів). Адже результатом такої підтримки є:
 • монополізація ринку;
 • неминучий ріст цін на продукцію;
 • дефіцит кабельної продукції;
 • уповільнення модернізації та будівництва інфраструктурних об’єктів;
… та інше.

Вочевидь, компанії, які бажають отримати монополію на ринку, прагнуть до максимізації власного прибутку. Проте така схема ніколи не мала позитивних наслідків, а навпаки - призводить лише до застійних явищ.

Як проходить справа зараз?
Розслідування доручено Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України (МРЕТСГ). До 27 серпня МРЕТСГ проводив реєстрацію зацікавлених сторін, а також розглядав вимоги щодо проведення слухання. До 11 вересня МРЕТСГ приймає письмово викладені коментарі та інформацію від зацікавлених осіб стосовно справи.
Публікації за темою:
Джерело: deps.ua
Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading