Нідерландський холдинг Veon (власник «Київстару») отримав дозвіл від санкційного підрозділу Міністерства фінансів США на продаж свого російського активу — мобільного оператора «ВимпелКом», йдеться у звіті компанії.

Згідно із документом, Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) 15 квітня видало ліцензію, що дозволяє американським особам брати участь у всіх угодах, які зазвичай виникають і необхідні для продажу «ВимпелКому» (бренд Beeline).

Окрім ліцензії OFAC, холдинг також має необхідні дозволи від Великої Британії та Бермудських островів для продажу «ВимпелКому».

Водночас у Veon зазначили, що не вважають за потрібне отримувати дозвіл від ЄС для продажу активів.
Кабінетом Міністрів України затверджено розроблену НКЕК постанову «Про розміри плати за видачу, переоформлення, продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром»

НКЕК розроблено дану постанову з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про електронні комунікації» (далі – Закон) в частині встановлення розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним спектром. Ця постанова є однією з обов’язкових норм Закону, без якої ліцензування користування радіочастотним спектром, а відтак і надання нового спектра в користування є неможливим.

Також слід зазначити, що після початку повномасштабного військового вторгнення і по цей час НКЕК не могла реалізовувати заяви на переоформлення ліцензій, що надходили від операторів, які стикнулась із проблемою неможливості надання послуг на певних територіях через руйнування мереж. З прийняттям даної постанови переоформлення ліцензій стає доступним.
Ще більше телеком-компаній зможуть забронювати працівників: Мінцифра затвердила Наказ

Працюємо, щоб телеком-компанії мали достатньо цінних спеціалістів, а українці — були на зв'язку та онлайн, попри війну. Для цього визначили критерії, що дозволять інтернет-провайдерам та їхнім підрядникам отримати статус важливих для галузі.

Адже це одна з умов, щоб забронювати більше спеціалістів, які 24/7 відновлюють та прокладають нові мережі, лагодять їх після обстрілів та тримають український телеком-фронт.
После двух месяцев разработки Линус Торвальдс представил релиз ядра Linux 6.3. Среди наиболее заметных изменений: чистка устаревших ARM-платформ и графических драйверов, продолжение интеграции поддержки языка Rust, утилита hwnoise, поддержка древовидных структур red-black в BPF, режим BIG TCP для IPv4, встроенный тест производительности Dhrystone, возможность запрета исполнения в memfd, поддержка создания HID-драйверов, используя BPF, в Btrfs приняты изменения для уменьшения фрагментации групп блоков.

В новую версию принято 15637 исправлений от 2055 разработчиков; размер патча - 76 МБ (изменения затронули 14296 файлов, добавлено 1023183 строк кода, удалено 883103 строк). Для сравнения в прошлой версии было предложено 16843 исправлений от 2178 разработчиков; размер патча - 62 МБ. Около 39% всех представленных в ядре 6.3 изменений связаны с драйверами устройств, примерно 15% изменений имеют отношение к обновлению кода, специфичного для аппаратных архитектур, 10% связано с сетевым стеком, 5% - с файловыми системами и 3% c внутренними подсистемами ядра.

Шановні клієнти, колеги, партнери, однодумці!
Раді повідомити Вам про те, що з’явилась можливість у білінгових систем:  NoDeny, NoDeny+ та NoDeny Next продавати домашні рішення з кіберзахисту від провідного європейського виробника ESET. Модуль  ESET, Ви можете безкоштовно підключити у власному кабінеті. 
За детальною інформацією та з питаннь взаємовигідної співпраці звертайтесь за телефонами
+38 (067) 796-57-56
+38 (066) 602-61-22
Або на електрону пошту arepka@eset.ua
Анатолій
Як забронювати військовозобов’язаного працівника. Команда Дія.City проведе вебінар для ІТ-компаній

bronia.jpg

Під час заходу експерти розкажуть про всі деталі бронювання військовозобов’язаних працівників, нюанси в оформленні документів та нададуть відповіді на запитання.
После 11 месяцев разработки опубликован релиз FreeBSD 13.2. Установочные образы сформированы для архитектур amd64, i386, powerpc, powerpc64, powerpc64le, powerpcspe, armv6, armv7, aarch64 и riscv64. Дополнительно подготовлены сборки для систем виртуализации (QCOW2, VHD, VMDK, raw) и облачных окружений Amazon EC2, Google Compute Engine и Vagrant.
Опубликован релиз пакета ppp 2.5.0 с реализацией поддержки протокола PPP (Point-to-Point Protocol), позволяющего организовать канал связи IPv4/IPv6, используя соединение через последовательные порты или подключения типа точка-точка (например, dial-up). В состав пакета входит фоновый процесс pppd, применяемый для согласования соединения, аутентификации и настройки сетевого интерфейса, а также вспомогательные утилиты pppstats и pppdump. Код проекта распространяется под лицензией BSD. В пакете официально обеспечена поддержка Linux и Solaris (без сопровождения имеется код для NeXTStep, FreeBSD, SunOS 4.x, SVR4, Tru64, AIX и Ultrix).
Опубликован выпуск сетевой операционной системы DentOS 3.0, основанной на ядре Linux и предназначенной для оснащения коммутаторов, маршрутизаторов и специализированного сетевого оборудования. Изначально проект был основан компанией Amazon для оснащения сетевого оборудования в своей инфраструктуре, но затем перешёл под покровительство организации Linux Foundation и в число ключевых участников проекта помимо Amazon вошли такие компании, как Delta Electronics, Marvell, NVIDIA, Edgecore Networks и Wistron NeWeb (WNC). Код DentOS написан на языке Си и распространяется под свободной лицензией Eclipse Public License.
Корпорація Intel напередодні поділилася своїми планами щодо розвитку асортименту серверних процесорів Xeon. Найближчими роками чипмейкер планує випустити чотири нові сімейства: два з високопродуктивними та два з енергоефективними ядрами. Нагадаємо, про наміри розділити модельний ряд CPU Xeon на лінійки з P- та E-ядрами процесорний гігант оголосив на початку 2022-го.