Мінцифра та Vodafone Group співпрацюватимуть, щоб інтернет-з'єднання Європи та Азії пролягало через Україну
Продовжуємо віддалятися від російського сусіда-агресора на телеком-фронті. Щоб користуватися іноземними онлайн-сервісами можна було ще швидше й безпечніше, Мінцифра домовилася про співпрацю з міжнародною компанією Vodafone Group.
 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку повідомляє про те, що відповідно до наказу Голови НКЕК від 01.09.2022 №32/нк (1.pdf) розпочато оцінювання корупційних ризиків у діяльності НКЕК у форматі самооцінювання, що передбачає створення робочої групи. Зазначаємо, що до складу робочої групи включають представників зовнішніх заінтересованих сторін, якщо вони володіють знаннями про середовище організації та/або мають досвід роботи у сфері діяльності організації та/або у сфері запобігання та/або протидії корупції.

Ураховуючи зазначене, пропонуємо представникам зовнішніх заінтересованих сторін (громадськості) надати до 12.09.2022 кандидатури для включення до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності НКЕК, шляхом направлення відповідних листів з пропозиціями на електронну адресу kabmin_doc@nkrzi.gov.ua.
Із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну внаслідок цілеспрямованих дій агресора щодня знищується електронна комунікаційна інфраструктура. Це несе не лише фінансові втрати для сектору електронних комунікацій та для економіки України в цілому, але й безпосередньо стосується питання здоров’я та життя людей, особливо в місцях, де відсутній зв’язок, який неможливо відновити через постійні обстріли окупанта.

Постачальники послуг мобільного зв’язку відчайдушно працюють і піклуються про своїх абонентів,  за першої змоги вживають всіх можливих заходів з відновлення працездатності своїх мереж, що постійно зазнають руйнувань та пошкоджень.

Зі свого боку, НКЕК як Регуляторний орган підтримує постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг і докладає усіх зусиль, аби сфера електронних комунікацій була максимально стійкою в умовах війни, а українці залишалися б на зв’язку.

Однією із ключових потреб для оперативного відновлення мереж електронних комунікацій є забезпечення телекомунікаційним обладнанням. Про нагальні потреби в цьому неодноразово заявляли постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг. НКЕК спільно з міжнародними партнерами працювала над пошуком необхідного телекомунікаційного обладнання, яке могло б бути безкоштовно передано українській стороні.
Один з найбільших у світі виробників комп’ютерів та постачальник серверів американська корпорація Dell йде з РФ.

Про це повідомляє CNews із посиланням на джерело на ринку дистрибуції, цю інформацію також підтвердили у двох російських компаніях, які співпрацюють із вендором.

Як уточнює дистриб'ютор, Dell скорочує всіх своїх співробітників у Росії. Персоналу при цьому виплатять до восьми окладів. За його оцінкою, у російському представництві Dell працює близько 50 осіб. Скорочені будуть усі "продажники", відділ маркетингу та технічні фахівці.

Інший співрозмовник видання стверджує, що Dell припинить роботу наприкінці серпня.
Укртелеком обладнує wi-fi доступ інтернет в укриттях тих шкіл, які вже користуються інтернетом від оператора, мають відповідні укриття та повідомили компанію про початок очного навчального процесу. Усі роботи виконуються на безоплатній основі.

Наразі до Укртелекому надійшли відповідні заявки від  398 шкіл. Більшість з них оператор отримав напряму, контактуючи із адміністрацією навчальних закладів, що користуються його послугами, інша частина прийшла у межах урядової ініціативи зі створення безпечних та комфортних умов навчання для школярів  - всеукраїнська ініціатива «wi-fi в укриттях».

На сьогодні Укртелеком уже забезпечив бездротовим доступом в інтернет бомбосховища та укриття в 60  українських школах.  

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.

ua_24.jpg
 
Компания QNAP Systems анонсировала сетевую карту расширения QXG-100G2SF-CX6, предназначенную для использования в рабочих станциях и серверах на базе Windows или Linux. Кроме того, новинка может устанавливаться в определённые модели NAS QNAP: это устройства TS-h2490FU, TDS-h2489FU и TS-h1290FX.
 
Карта выполнена на контроллере NVIDIA/Mellanox ConnectX-6 Dx. Для установки требуется слот PCIe 4.0 x16 (говорится о совместимости с PCIe 3.0 x16). Решение имеет низкопрофильное исполнение, но в комплект поставки включена монтажная планка полной высоты.

Исследователь из Лёвенского католического университета продемонстрировал на конференции Black Hat технику компрометации пользовательского терминала Starlink, используемого для подключения абонентов к спутниковой сети SpaceX. Терминал оснащён собственным 64-разрядном SoC, созданным компанией STMicro специально для SpaceX. Программное окружение основано на Linux.
 
Предложенный метод позволяет выполнить свой код на терминале Starlink, получить root-доступ и доступ в недоступную пользователю через обычные порты внутреннюю сеть, используемую терминалами, например, для обновления прошивок. Опубликованные наработки также могут быть применены для продвинутых экспериментов в области программно определяемых радиосистем (SDR), в силу специфичной структуры терминала Starlink (фазированная антенная решётка, управляемая программно).

Взлом терминала Starlink интересен с точки зрения атаки на хорошо защищённую Linux-систему с качественной реализацией режима безопасной загрузки (Secure Boot). Так как программно систему не удалось скомпрометировать, взлом был осуществлён на аппаратном уровне с применением специального лабораторного оборудования. В конечном счёте, необходимое для взлома оборудование удалось свести к готовой плате-надстройке (modchip), использующей обычный микроконтроллер Raspberry Pi RP2040 (2-ядерный Cortex M0).

Подготовленная modchip-плата подключается к определённым дорожкам основной платы терминала Starlink и вызывает сбой путём изменения напряжения в определённых частях электрической схемы ("voltage fault"). Вызов сбоя в момент проверки цифровой подписи в ROM bootloader (BL1) позволяет запустить на SoC произвольный код, несмотря на отсутствие для этого кода корректной цифровой подписи.

Схема платы для взлома терминалов Starlink опубликована на GitHub в формате KiCad. Также опубликован код использованной для атаки прошивки микроконтроллера. Стоимость изготовления платы оценивается примерно в 25 долларов.
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували протиправну діяльність підпільного дата-центру, який функціонував у столиці.

Зловмисники «здавали у віртуальну оренду» понад 100 виділених серверів, розташованих на території Києва та за кордоном. У подальшому їх використовували для зламу комп’ютерів, крадіжки паролів і здійснення DDoS-атак, у тому числі на сайти органів державної влади.

Встановлено, що організував протиправну діяльність мешканець Києва разом зі спільником. «Клієнтів» шукали здебільшого в мережі Darknet.
В Офісі президента працюють над новою податковою моделлю. Одне з напрацювань, яке обговорюють сьогодні, називається "10-10-10". Про це в інтерв’ю Forbes сказав заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
 
  • "10-10-10" - це модель, у якій 10% становить податок на прибуток, 10% - ПДФО та 10% - ПДВ. Також передбачене скасування ЄСВ та воєнного збору 3%.
  • Водночас ідеться і про майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.
  • Рішення щодо нової податкової моделі наразі не ухвалене.