Український школяр здобув бронзу на Олімпіаді геніїв у США за проект, який допоможе отримувати електроенергію з атмосфери. За перемогу українець змагався із двома тисячами молодих винахідників із усього світу.
Український школяр здобув бронзу на Олімпіаді геніїв у США за проект, який допоможе отримувати електроенергію з атмосфери. За перемогу українець змагався із двома тисячами молодих винахідників із усього світу.
Десятикласник із Олександрії Кіровоградської області Самуїл Кругляк пропонує добувати електроенергію з іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. Серед іншого ця електроенергія буде дешевою: один кіловат коштуватиме всього три копійки.
Як розповідає сам винахідник, йому ідея прийшла уві сні, а втілити її допомогли викладачі з Малої академії наук. За словами викладача Світлани Піскової, міні-модель установки була зібрана у київській лабораторії і вже результативно працює. Вона також додає, що за допомогою винаходу Самуїла Кругляка можна видобувати і воду, пише День.
"Така установка коштує копійки, але користі від неї — на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%", - коментує викладачка.
Планується й другий етап реалізації проекту вже в Олександрії, де замість генеруючої вежі може бути використана труба покинутої ТЕЦ-1-2, проте на це потрібні значні кошти спонсорів.
Посівши третє місце в Олімпіаді геніїв, український винахідник отримав можливість безкоштовно навчатися в одному із американських ВНЗ зі щомісячною стипендією в 700 доларів.
Как обычно, сущность изобретения можно сократь до фразы из описания
все зависит какие именно затраты 100-300к грн , или 3-5 лямов
если затраты будут приемлемые допустим 300-500к грн, то можно спокойно продавать электричество по зеленому тарифу 14 грн киловат ( при этом лицензию на продажу электричества отменили)
так же много кто будет заинтересован даже в нашей стране использовать данную технологию
И это печально ведь в итоге такие вот головы едут и работает там где они нужны .....только не в нашей стране....жаль
можно все только у нас этим никто не хочеться просто заниматься .....у нас можно все: кормить весь мир, строить всем ракеты и тд и тп только оно никому не надо....
Мысль в том, что 99.9% процентов изобретений направлены именно на вытрясание денег из спонсора. Результат никого не интересует, и обычно он не возможен в принципе изначально.
Походу ничего нового в этих "изобретениях" нет.Все эти эффекты давно описаны и изучаются в курсе школьной физики.
Светодиодом посветить можно и от нескольких метров проволки, натянутой на ветру или на сквозняке. А вот запитать от этой проволки полезную нагрузку уже не получится
заголовки красивые, а АЭС только при союзе строили
Есть одно но - проект взял третье место на олимпиаде в Штатах, а просто так там ни медали ни деньги на учебу не раздают. На моей памяти в 1995-м году на идею моего соседского пацана у нас забили болт. Он через ту же Малую академию наук вышел на ту же Олимпиаду гениев и занял там место где-то в третьем десятке. Результат - его учебу в Штатах оплатила Sikorsy Aircraft. Сейчас он там же уже работает конструктором по дирижаблям. Отец его хвастался что в проекте у них дирижабль способный поднять 1000 тонн и перебрасывать с континента на континент, в тестах вроде уже как пролетел все Штаты и Канаду -туда и обратно. При этом себестоимость транспортировки выходит чуть ли не даром.
А мог бы эти дирижабли у нас строить. Утопия правда (что у нас) но а вдруг бы.
А я щось не дуже вірю в це. Черговий прищавий підліток зі своїм керівником придумали черговий BolgenOS.
Через сколько десятилетий он долетит до нас?
А вот провайдеры понимаешь собирать собирают статику во время грозы, а складывать не умеют. Уже ж готовые мощностя есть только аккумы подноси и заряжай.
You should to log in