Поставщики микросхем уже начали предлагать решения, поддерживающие новые спецификации Wi-Fi.
 
Компании Intel и Broadcom успешно протестировали новый тип Wi-Fi-соединения 7.0, скорость которого превышает пять гигабайт в секунду. Во время тестов соединение Wi-Fi 7 между ноутбуком на базе процессора Intel Core и точкой доступа Broadcom обеспечило стабильную скорость передачи 5 Гбит/с. Напомним — максимальная скорость актуального Wi-Fi 6 составляет 1 Гбит/с.

Как подчеркивается в новостном блоге Intel, необходимо сотрудничество в отрасли для обеспечения широкого распространения Wi-Fi 7 и его практических преимуществ. Иметь один Wi-Fi 7 только в одной категории устройств довольно бесполезно.

Broadcom вмешался, заявив, что «экосистема готова». Как считает компания, ценность Wi-Fi 7 выходит за рамки простого увеличения скорости. Основное преимущество нового стандарта связано с гораздо более низкими задержками, что понравится любителям онлайн игр и позволит использовать беспроводные VR-гарнитуры. Медиа стримеры смогут использовать потоковую передачу UHD 16K. И последнее, но не менее важное: новейший стандарт Wi-Fi уменьшит «пробки» в загруженных беспроводных сетях в жилых домах и офисах.
Google нарешті запустив свій кабель Equiano вартістю 1 мільярд доларів, який з’єднує Західну Європу з Південною Африкою після того, як він був прокладений в Кейптауні минулого місяця.

Підводний інтернет-кабель є кабелем з найвищою пропускною спроможністю в Африці, який простягається на 15 000 км від Португалії до Південної Африки та складається з 12 пар волокон і має проектну пропускну здатність 150 Тбіт/с.
 
Проект прокладання кабеля, який має дев’ять точок розгалуження, був вперше представлений у 2019 році та є одним із найбільших підводних інтернет-кабелів Google за даними Submarine Networks.

Він пролягає вздовж західного узбережжя Африки від Португалії до Melkbosstrand, на північ від Кейптауна. Останні роботи відбулися 8 серпня. Equiano є однією з шести приватних кабельних систем Google, які діють або розробляються, і 19-м підводним кабелем, у який конгломерат інвестував.


Нарешті позначення Києва при визначенні зони часу буде вірним.
Тепер Europe/Kyiv замість Europe/Kiev

Rocky Linux 9.0 вже пропонує таке.
[root@localhost Europe]# pwd
/usr/share/zoneinfo/Europe
[root@localhost Europe]# ls -l|grep "K..v"
-rw-r--r--. 2 root root 2120 Aug 23 19:11 Kiev
-rw-r--r--. 2 root root 2120 Aug 23 19:11 Kyiv
[root@localhost Europe]# cat /etc/os-release 
NAME="Rocky Linux"
VERSION="9.0 (Blue Onyx)"
ID="rocky"
ID_LIKE="rhel centos fedora"
VERSION_ID="9.0"
PLATFORM_ID="platform:el9"
PRETTY_NAME="Rocky Linux 9.0 (Blue Onyx)"
ANSI_COLOR="0;32"
LOGO="fedora-logo-icon"
CPE_NAME="cpe:/o:rocky:rocky:9::baseos"
HOME_URL="https://rockylinux.org/"
BUG_REPORT_URL="https://bugs.rockylinux.org/"
ROCKY_SUPPORT_PRODUCT="Rocky-Linux-9"
ROCKY_SUPPORT_PRODUCT_VERSION="9.0"
REDHAT_SUPPORT_PRODUCT="Rocky Linux"
REDHAT_SUPPORT_PRODUCT_VERSION="9.0"
 
 

01 вересня 2022 року за № 1003/38339 у Міністерстві юстиції України зареєстровано постанову НКЕК від 13 липня 2022 року № 109 «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку».

Відповідно до цієї постанови Методика визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку затверджується в новій редакції, що обумовлено необхідністю приведення її у відповідність до вимог законодавства.

Головною новелою цієї Методики є встановлення на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 60 днів після його припинення або скасування на територіях, де ведуться або велись воєнні (бойові) дії, пільгових розмірів періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку в розмірі 1 копійка на місяць за один кабель замовника.

Звертаємо увагу, що ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування (публікація відбудеться в Офіційному віснику України № 72 від 16.09.2022).
Мінцифра та Vodafone Group співпрацюватимуть, щоб інтернет-з'єднання Європи та Азії пролягало через Україну
Продовжуємо віддалятися від російського сусіда-агресора на телеком-фронті. Щоб користуватися іноземними онлайн-сервісами можна було ще швидше й безпечніше, Мінцифра домовилася про співпрацю з міжнародною компанією Vodafone Group.
 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку повідомляє про те, що відповідно до наказу Голови НКЕК від 01.09.2022 №32/нк (1.pdf) розпочато оцінювання корупційних ризиків у діяльності НКЕК у форматі самооцінювання, що передбачає створення робочої групи. Зазначаємо, що до складу робочої групи включають представників зовнішніх заінтересованих сторін, якщо вони володіють знаннями про середовище організації та/або мають досвід роботи у сфері діяльності організації та/або у сфері запобігання та/або протидії корупції.

Ураховуючи зазначене, пропонуємо представникам зовнішніх заінтересованих сторін (громадськості) надати до 12.09.2022 кандидатури для включення до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності НКЕК, шляхом направлення відповідних листів з пропозиціями на електронну адресу kabmin_doc@nkrzi.gov.ua.
Із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну внаслідок цілеспрямованих дій агресора щодня знищується електронна комунікаційна інфраструктура. Це несе не лише фінансові втрати для сектору електронних комунікацій та для економіки України в цілому, але й безпосередньо стосується питання здоров’я та життя людей, особливо в місцях, де відсутній зв’язок, який неможливо відновити через постійні обстріли окупанта.

Постачальники послуг мобільного зв’язку відчайдушно працюють і піклуються про своїх абонентів,  за першої змоги вживають всіх можливих заходів з відновлення працездатності своїх мереж, що постійно зазнають руйнувань та пошкоджень.

Зі свого боку, НКЕК як Регуляторний орган підтримує постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг і докладає усіх зусиль, аби сфера електронних комунікацій була максимально стійкою в умовах війни, а українці залишалися б на зв’язку.

Однією із ключових потреб для оперативного відновлення мереж електронних комунікацій є забезпечення телекомунікаційним обладнанням. Про нагальні потреби в цьому неодноразово заявляли постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг. НКЕК спільно з міжнародними партнерами працювала над пошуком необхідного телекомунікаційного обладнання, яке могло б бути безкоштовно передано українській стороні.
Один з найбільших у світі виробників комп’ютерів та постачальник серверів американська корпорація Dell йде з РФ.

Про це повідомляє CNews із посиланням на джерело на ринку дистрибуції, цю інформацію також підтвердили у двох російських компаніях, які співпрацюють із вендором.

Як уточнює дистриб'ютор, Dell скорочує всіх своїх співробітників у Росії. Персоналу при цьому виплатять до восьми окладів. За його оцінкою, у російському представництві Dell працює близько 50 осіб. Скорочені будуть усі "продажники", відділ маркетингу та технічні фахівці.

Інший співрозмовник видання стверджує, що Dell припинить роботу наприкінці серпня.
Укртелеком обладнує wi-fi доступ інтернет в укриттях тих шкіл, які вже користуються інтернетом від оператора, мають відповідні укриття та повідомили компанію про початок очного навчального процесу. Усі роботи виконуються на безоплатній основі.

Наразі до Укртелекому надійшли відповідні заявки від  398 шкіл. Більшість з них оператор отримав напряму, контактуючи із адміністрацією навчальних закладів, що користуються його послугами, інша частина прийшла у межах урядової ініціативи зі створення безпечних та комфортних умов навчання для школярів  - всеукраїнська ініціатива «wi-fi в укриттях».

На сьогодні Укртелеком уже забезпечив бездротовим доступом в інтернет бомбосховища та укриття в 60  українських школах.  

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.

ua_24.jpg