10:14
Куплю D-Link DGS-1100-10/ME ( 0 / Костопашка )
10:13
Куплю D-Link DGS-1100-10/ME ( 0 / Костопашка )
09:56
RUDAKi-IX News [ 1 2 ] ( 46 / RUDAKI-IX )
08:43
06:59
Продам Airspan (Mimosa) C5X [ 1 2 ] ( 28 / Constanin4ik )
23:06
Продам ONU 1GE XPON [ 1 2 3 4 5 6 7 8 ] ( 196 / Milin )
Хто нещодавно оновлювався перевірте.

У популярній утиліті для стискання xz, що широко використовується в більшості дистрибутивів Linux, був виявлений прихований бекдор. Цей шкідливий код, впроваджений у пакет утиліти, створює критичну загрозу для ланцюга поставок, що потенційно дозволяє зловмисникам отримати несанкціонований доступ до служб SSH.

Програміст із Microsoft Andres Freund виявив бекдор і повідомив про нього в компанію Openwall, яка займається безпекою Linux, у п'ятницю вранці. Шкідливі .m4 файли, додані до архівів xz версії 5.6.0, випущеної 24 лютого, містили інструкції automake для складання бібліотеки стиснення liblzma, що модифікують її функції для несанкціонованого доступу.

Ці зміни в liblzma можуть призвести до компрометації sshd через те, що багато дистрибутивів Linux включають libsystemd. Цей компонент, що відповідає за активацію повідомлень systemd, ґрунтується на liblzma, що робить його критичним елементом у структурі OpenSSH.
Дрон з кабелем невразливий для РЕБ, завжди передає якісне зображення та більш безпечний для пілотів. Проте він має низку обмежень у застосуванні.

Характеристики дрона "Бандерик-Стрічка":
злітна маса — 3 кг;
тип акумулятора — Li-On;
час польоту — 15 хвилин;
тактичний радіус — 1 км.

 
 

Чи є оператор (мобільного, фіксованого) звʼязку критичною інфраструктурою?
Та чи потрібно їх визнати такими?
Жодним чином не кажу,  що це не важливо.
Але тут треба чітко розуміти, застосування правового поля та наслідки.
Отже, станом на сьогодні жоден оператор не є обʼєктом критичної інфраструктури.
Критично важливим підприємством, так є.
Але юридично це інше визначення.
Саме тому треба чітко розуміти, чи варто визнати коло операторів (відсоток покриття населення країни, відсоток надавання послуг державним установам, тощо) розробити критерії та запровадити їх.

Олександр Федієнко
ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» та ТОВ «лайфселл» претендують на 2355-2395 МГц, 1935-1950/2125-2140 МГц та 2575-2610 МГц

Результати вивчення попиту на користування РЧС в діапазонах радіочастот 2100 МГц, 2300 МГц та 2600 МГц

З 29 січня по 23 лютого 2024 року НКЕК вивчила попит на користування радіочастотним спектром у смугах радіочастот 2355-2395 МГц, 1935-1950/2125-2140 МГц та 2575-2610 МГц для стільникового радіозв’язку.
Олександр Федієнко знищив цифрову революцію бойових систем ЗСУ
____________________________________________________________________

“Слуга народу” Олександр Федієнко знищив цифрову революцію бойових систем ЗСУ. ЗСУ чекали на ці зміни десятиріччя, проте одна правка нардепа перекреслила ці сподівання. Віталій Шабунін розповідає детально про те, що втратили Сили Оборони через депутата. Детальний опис справ: https://bit.ly/4886rqL
 
Акції Укртелекому заарештували за борг у 1,8 млрд грн.

Арештовані виконавчою службою 93% акцій «Укртелекому» повинні бути продані для погашення 1,8 млрд грн боргу власника компанії — ТОВ «ЕСУ» — перед АТ «Ощадбанк», інформують Новини Ю з посиланням на Ukr.Media.
Про це стало відомо з даних державного банку.
Про наміри Intel оновити асортименти процесорів для платформи LGA4677/W790 відомо вже деякий час. В найближчому майбутньому до продажу надійдуть лінійки Xeon W-2500 та W-3500, причому специфікації першої були розкриті ще у листопаді. Тепер з'явилася інформація про флагманську модель Xeon W9-3595X.
 
Процесор Intel Xeon W9-3595X помічено у базі тестового пакета Geekbench. Новинка була протестована у складі комп'ютера з материнською платою ASUS Pro WS W790-Ace та 256 гігабайтами оперативної пам'яті DDR5, «засвітивши» основні технічні характеристики. В його арсеналі є 60 ядер з підтримкою Hyper-Threading та 112 Мбайт кеш-пам'яті третього рівня. Для порівняння, актуальний Xeon W9-3495X пропонує 56 ядер/112 потоків та 105 Мбайт L3-кешу. Тактова частота нового CPU під час тестування сягала 4,6 ГГц.
Інвестиції будуть використані для розширення інфраструктури постачальника хмарних послуг у країні, включаючи його об’єкти в Осаці та Токіо.
 

Компанія Amazon Web Services (AWS) у п’ятницю заявила, що виділяє близько 15,24 мільярда доларів США на розширення своєї хмарної інфраструктури в Японії до 2027 року, щоб задовольнити зростаючий попит клієнтів на її хмарні послуги, включаючи генеративний штучний інтелект .

Минулого року компанія зробила свій сервіс генеративного штучного інтелекту Amazon Bedrock доступним у регіоні Токіо в Японії, а також інвестувала 100 мільйонів доларів у започаткування нової глобальної програми під назвою Generative AI Innovation Center , щоб допомогти підприємствам прискорити розробку генеративних програм на основі штучного інтелекту.

Інвестиції в Японію будуть використані для розширення інфраструктури провайдера хмарних послуг у країні, особливо об’єктів в Осаці та Токіо, йдеться в заяві компанії.
Новий центр обробки даних поблизу Лондона підтримуватиме зростаючі потреби в області штучного інтелекту та хмарних обчислень.
 

Google оголосив про інвестиції в розмірі 1 мільярда доларів США в новий центр обробки даних у Великій Британії, який сприятиме розвитку інновацій ШІ та підтримуватиме клієнтів Google Cloud у регіоні. Це буде перший центр обробки даних Google у Великобританії.

«Цей новий центр обробки даних допоможе задовольнити зростаючий попит на наш штучний інтелект і хмарні сервіси, а також надасть важливу обчислювальну потужність підприємствам по всій Великобританії, одночасно створюючи будівельні та технічні робочі місця для місцевої спільноти», — сказала Рут Порат, фінансовий директор Alphabet і Google. Компанія присутня у Великій Британії протягом двох десятиліть і налічує близько 7000 співробітників у країні.

Цей центр обробки даних буде розташований на ділянці площею 33 гектари в Уолтем-Кросс, графство Хартфордшир, поблизу Лондона, у той час, коли Великобританія намагається позиціонувати себе як лідера в галузі технологій.
Fortinet додає безпечну точку доступу Wi-Fi 7 і комутатор 10G Power over Ethernet до свого бездротового портфоліо.
 

У міру того, як потенціал Wi-Fi 7 для корпоративного використання зростає, Fortinet розгорнула безпечну точку доступу та комутатор, який зможе підтримувати високу швидкість передачі даних і технологію пропускної здатності бездротової технології.

Вимоги до програм і пристроїв, які потребують пропускної здатності, посилять навантаження на бездротові мережі, і Wi-Fi 7 стане кроком вперед у підтримці цих систем, заявив Fortinet.

Але Wi-Fi 7 (802.11be) знаходиться в зародковому стані; Очікується, що IEEE погодить остаточну специфікацію пізніше цього року, а Wi-Fi Alliance лише розпочав свою офіційну програму сертифікації для нових пристроїв і продуктів. Wi-Fi 7 обіцяє підтримувати вищу пікову швидкість передачі даних і зменшити затримку. Експерти кажуть, що ця технологія націлена переважно на фізичні (PHY) і засоби контролю доступу (MAC), здатні підтримувати максимальну пропускну здатність щонайменше 30 Гбіт/с.

«Wi-Fi 7 може вчетверо збільшити продуктивність Wi-Fi 6 , забезпечуючи 4K-QAM (квадратурна амплітудна модуляція) порівняно з 1K попереднього стандарту. QAM — це техніка, яка об’єднує два сигнали амплітудної модуляції в один канал, фактично подвоюючи доступну смугу пропускання. Він також підтримує канали 320 МГц, що дозволяє збільшити пропускну здатність», — написав Нірав Шах, віце-президент із продуктів і рішень Fortinet, у блозі про нове обладнання Wi-Fi 7.
Теорія Діккенса також підтверджується часом оголошення, яке відбувається протягом 24 годин після вступу в силу Закону про дані ЄС, сказав Хьон Парк, головний аналітик Amalgam Insights Google тепер дозволяє корпоративним клієнтам безкоштовно переносити дані до іншого хмарного постачальника
 

Аналітики кажуть, що крок Google щодо скасування плати за передачу даних для клієнтів, які змінюють постачальника хмарних послуг, є відповіддю на антимонопольне розслідування, яке триває у Великій Британії та Європейському Союзі (ЄС).

«Скасування цих зборів компанією Google виглядає стратегічним кроком, спрямованим на пом’якшення занепокоєння регуляторів, які перевіряють антимонопольну поведінку постачальників публічних хмарних послуг, особливо у Великій Британії та Європі, а також на полегшення міграції клієнтів. від хмарних сервісів Google», – сказав Стівен Діккенс, віце-президент практики гібридних хмар у Futurum Group.

Рано в п’ятницю Google опублікував допис у блозі, в якому повідомлялося, що компанія негайно дозволить своїм корпоративним клієнтам, які хочуть припинити використання Google Cloud і перенести свої дані до іншого хмарного постачальника та/або локально, скористатися перевагами безкоштовної передачі мережевих даних до перенести свої дані з Google Cloud.

«Це стосується всіх клієнтів у всьому світі», — написав Аміт Завері, віце-президент відділу платформ Google Cloud.

Повідомлення Завері в блозі також натякає на антимонопольне розслідування, яке триває в ЄС, і окреме у Великій Британії.