Перейти до

Нужна ли лицензия на построение домашней локалки


Рекомендованные сообщения

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 2004 р.№ 773 м.Київ "Про розміри та порядок зарахування плати за видачу, переоформлення, видачу дубліката, копії ліцензії на провадження діяльності у сфері телекомунікацій і продовження строку її дії"

 

...

 

3. Технічне обслуговування і експлуатація мереж

ефірного теле- та радіомовлення, проводового

радіомовлення та телемереж, надання в

користування каналів електрозв'язку:

 

ефірного телемовлення 1 700

 

ефірного радіомовлення 1 700

 

проводового радіомовлення 340

 

телемереж (на територію окремого населеного 4 250

пункту)

 

надання в користування каналів електрозв'язку 34 000

...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • Відповіді 51
  • Створено
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

телемереж (на територію окремого населеного 4 250

пункту)

 

простите за нескромный вопрос...

а эта сумма выплачивается единоразово, или ежегодно?

 

И ещё такой вопрос... может кто уже получал данную лицензию в НКРЗ... а может просто интересовался... каков порядок и сроки получения лицензии?

 

Заранее благодарен.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А чого таку суму ти собі вибрав - ти шукай суму - яка відповідає за міжнародний звязок .... ну якщо нема такого пункту про Інтернет і локальну мережу - припівнюєм до телефонного звязку ....

;-)

Як сподобалась тобі цифра ....

тільки жаль що її прийдеться платити лишень раз в 5 років ....

А взагалі краще давай перераховуй ці гроші мені і я випишу тобі ліцезію яку скажеш ...

Хоч на інтернет хоч на створення локальних мереж ....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

sirco я читал Ваши топики по поводу легализации сети... и конечно очень хотелось бы верить, что локальные компьюьерные сети не подлежат лицензированию...

 

но всёже как быть уверенным, что к тебе не прийдут, и не начнут требовать от тебя лицензии, тыкая теми же постановами

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 2004 р.№ 773 м.Київ "Про розміри та порядок зарахування плати за видачу, переоформлення, видачу дубліката, копії ліцензії на провадження діяльності у сфері телекомунікацій і продовження строку її дії"

 

Ведь действительно при строительстве сети и раздаче интернета твоя сеть непосредственно взаимодействует с сетью общего пользования, и ты (посути) являешься оператором.... чья деятельность подлежит лицензированию...

 

Что бы Вы им ответили?

 

тільки жаль що її прийдеться платити лишень раз в 5 років ....

 

Если я правильно понял то стоимость данной лицензии нужно платить регулярно , через каждые 5 лет?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
А чого таку суму ти собі вибрав - ти шукай суму - яка відповідає за міжнародний звязок .... ну якщо нема такого пункту про Інтернет і локальну мережу - припівнюєм до телефонного звязку ....

;-)

Як сподобалась тобі цифра ....

тільки жаль що її прийдеться платити лишень раз в 5 років ....

А взагалі краще давай перераховуй ці гроші мені і я випишу тобі ліцезію яку скажеш ...

Хоч на інтернет хоч на створення локальних мереж ....

Це не жарти ?

 

Ти працюеш в фірмі у якої є всі лізенції на побудову комп"юторних (телекомунікаційних мереж) ?

 

І ми можемо з тобою заключити договір "про побудову тобою мені комп мережі"

(хоч вона вже давно існує :-(=) )

 

щоб мені не купляти всі ліцензії які коштують по кучу тис грн.

 

Що скажеш ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
www.nkrz.gov.ua

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Національної комісії

з питань регулювання зв’язку України

26.01.2006 № 179

 

 

 

ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ

здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку

 

....................................................

 

 

1.3. Ці Ліцензійні умови поширюються на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку на базі радіотехнологій, дозволених для використання на території України, з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (далі - надання послуг мобільного телефонного зв’язку).

 

 

sirco если отталкиваться только от этого документа - то можно предположить, что локальная компьютеная сеть не подлежит лицензированию...

 

но может есть ещё какието документы описывающие данный вид деятельности?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
А чого таку суму  ти собі вибрав -  ти шукай суму - яка відповідає за міжнародний звязок .... ну якщо  нема такого пункту про Інтернет  і локальну мережу  - припівнюєм  до телефонного звязку ....

;-)

Як сподобалась тобі цифра ....

тільки жаль що  її прийдеться  платити лишень раз в 5 років ....

А взагалі краще давай перераховуй  ці гроші мені і я випишу  тобі ліцезію  яку скажеш ...

Хоч на інтернет хоч на створення локальних мереж ....

Це не жарти ?

 

Ти працюеш в фірмі у якої є всі лізенції на побудову комп"юторних (телекомунікаційних мереж) ?

 

І ми можемо з тобою заключити договір "про побудову тобою мені комп мережі"

(хоч вона вже давно існує :-(=) )

 

щоб мені не купляти всі ліцензії які коштують по кучу тис грн.

 

Що скажеш ?

Це жарти .

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
www.nkrz.gov.ua

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Національної комісії

з питань регулювання зв’язку України

26.01.2006 № 179

 

 

 

ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ

здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку

 

....................................................

 

 

1.3. Ці Ліцензійні умови поширюються на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку на базі радіотехнологій, дозволених для використання на території України, з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (далі - надання послуг мобільного телефонного зв’язку).

 

 

sirco если отталкиваться только от этого документа - то можно предположить, что локальная компьютеная сеть не подлежит лицензированию...

 

но может есть ещё какието документы описывающие данный вид деятельности?

Читай сам

"ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ

здійснення діяльності у сфері телекомунікацій "

А в тебе державна реєстрація на що ?

В мене на діяльність в сфері інформатизації.

 

можна ще найти багато всяких невідповідностей .

 

Я не проти щоб держава описала в законах дану діяльність і цілком можливо видавала якісь ліцезії , але зараз цього нема , і я не бачу потреби в своїй діяльності мати якісь ліцензії ....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Информация о стоимости лицензии и о необходимости самого лицензирования получена по телефону из лицензионного отдела НКРЗ, там на вопрос: "Я собираюсь построить в городе локальную компьютерную сеть, нужна ли мне лицензия ?" Был дан чёткий незамедлительный и вразумительный ответ: "Непременно нужна, данный вид деятельности подлежит лицензированию по статье ТЕЛЕМЕРЕЖИ... в Украине есть несколько десятков организаций которые получили такую лицензщию именно на этот вид деятельности. Стоимость лицензии составляет 4250 грн. на один населённый пункт. Проплачивается единоразово и каждые 5 лет лицензия продляется, стоимость продления составляет 30% от стоимости самой лицензии. Сроки рассмотрения пакета документов могут длиться до двух месяцев."

 

Теперь оформляю все документы... получу лицензию выложу подробный мануал. :)

 

З.Ы. кто хочет собственноушно услышать написаное звоните 279-92-82 - лицензионный отдел НКРЗ Лукашина Наталья.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Информация о стоимости лицензии и о необходимости самого лицензирования получена по телефону из лицензионного отдела НКРЗ, там на вопрос: "Я собираюсь построить в городе локальную компьютерную сеть, нужна ли мне лицензия ?" Был дан чёткий незамедлительный и вразумительный ответ: "Непременно нужна, данный вид деятельности подлежит лицензированию по статье ТЕЛЕМЕРЕЖИ... в Украине есть несколько десятков организаций которые получили такую лицензщию именно на этот вид деятельности. Стоимость лицензии составляет 4250 грн. на один населённый пункт. Проплачивается единоразово и каждые 5 лет лицензия продляется, стоимость продления составляет 30% от стоимости самой лицензии. Сроки рассмотрения пакета документов могут длиться до двух месяцев."

 

Теперь оформляю все документы... получу лицензию выложу подробный мануал. :)

 

З.Ы. кто хочет собственноушно услышать написаное звоните 279-92-82 - лицензионный отдел НКРЗ Лукашина Наталья.

Так інтересно що там буде написано - телевізійні мережі ???

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Буде написано, що у тебе ТЕЛЕМЕРЕЖА, а телемережа за визначенням це:

телемережі    -    телекомунікаційні    мережі    загального

користування,  що призначаються для передавання програм радіо-  та

телебачення,  а  також  інших  телекомунікаційних і мультимедійних

послуг  і  можуть  інтегруватися  з  іншими  телекомунікаційними

мережами  загального  користування;  (  Абзац  статті 1 в редакції

Закону N 1876-IV ( 1876-15 ) від 24.06.2004 )

...питання ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Буде написано, що у тебе ТЕЛЕМЕРЕЖА, а телемережа за визначенням це:
телемережі     -    телекомунікаційні    мережі    загального

користування,  що призначаються для передавання програм радіо-  та

телебачення,  а  також  інших  телекомунікаційних і мультимедійних

послуг  і  можуть  інтегруватися  з   іншими   телекомунікаційними

мережами  загального  користування;  (  Абзац  статті 1 в редакції

Закону N 1876-IV ( 1876-15 ) від 24.06.2004 )

...питання ?

Питань нема все правильно написано просто треба правильно читати закон

"також інших телекомунікаційних і мультимедійних

послуг і можуть інтегруватися з іншими телекомунікаційними

мережами загального користування"

я наприклад це читаю так :

"також інших телекомунікаційних і мультимедійних

послуг і можуть інтегруватися з іншими телекомунікаційними

мережами загального користування ( ефірного телебачення, провідного радіомовлення, ефірного радіомовлення ....)

А ключевих слів таких як "Інтернет , компютерні мережі" як не було так і нема ....

хоча визначення інтернет в законі є . І Інтернет не є мережа а є інформаційна система

і мені видали державну реєстрацію на послуги в сфері інформатизації.

 

Другими словами

Для того щоб взяти ліцензія наприклад на телемережі в першу чергу треба звернутись в до реєстратора відмовитись від того що ти/я працюю в сфері інформатизації і взяти ліцензію на послуги в сфері телекоммунікацій - при тому доказати йому що послуги інтернет це послуги в сфері телекоммунікацій а не в сфері інформатизації.

 

якщо взяти інший документ

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1448-04

==========================================

8. Спеціальні вимоги до суб'єкта господарювання,

який провадить господарську діяльність з технічного

обслуговування і експлуатації телемереж

....

8.4. Оператори телемереж зобов'язані забезпечити ретрансляцію

програм державного та суспільного мовлення, які розповсюджуються в

ефірі в зоні дії телемережі.

8.5. При проектуванні, створенні та експлуатації телемереж

повинно забезпечуватись виконання рекомендацій Міжнародного союзу

електрозв'язку (МСЕ) у частині, що не суперечить законодавству

України.

==============================

І як ти виконаєш ці умови ????

я не хочу лізти дальше в "рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ)" і шукати там згадки про компютерні мережі і Інтернет.

Компютерні мержі і Інтернет повністю описані зовсім в інших рекомендаціях...

 

Так що "прирівнюєм" - якось не виходить .

 

Це все рівно що голову прирівняти до головки і почати натягувати на голову презерватив.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Вибачайте - може я щось не то написав ...

Але хотілося би продовжити обговорення цієї теми ....

 

Та написано все добре... гарно... толково...

Але я всеж керуюсь відповіддю яку мені надали у телефонній розмові представники НКРЗ, відповідь цю я наводив у даному топіку, а в двух словах звучить вона так: "ЛІЦЕНЗІЯ ПОТРІБНА". Тому вашими аргументами можна скористатись лише для самозаспокоення, але вони аж ніяк не вплинуть на перевіряючі органи або навіть суд.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Але я всеж керуюсь відповіддю яку мені надали у телефонній розмові представники НКРЗ, відповідь цю я наводив у даному топіку, а в двух словах звучить вона так: "ЛІЦЕНЗІЯ ПОТРІБНА". Тому вашими аргументами можна скористатись лише для самозаспокоення, але вони аж ніяк не вплинуть на перевіряючі органи або навіть суд.

Ну тоді питання "Чи може НКРЗ змінити або добавити в в наказ міністерства транспорту та звязку України" пункт про телемеріжі добавивши локальні компютерні мережі або інтернет і добавити ліцензійні умови окремим пунктом спіціальні вимоги до них.

Так як даний наказ зареєстрований мінюстом і він став підзаконним актом який доповнює/уточнює закон і являється офіційним "додатком" до данного закону ?"

 

На мою думку що він (НКРЗ) не має права щось робити, він може лишень виконувати .

а "прирівнювати" має право лишень вишестоящий орган Верховна рада або міністерство транспорту та звязку .... і то лишень в межах своїх повноважень - тойсь міністерство не має право змінити закон або тлумачити закон в наказі пояснюючи ті пункти які в законі не прописані ....

 

Вибачаюсь - я не юрист - і послідній абзатц - це моє припущення - думаю що юристи уточнять чи є в дійсності така практика ...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Я теж не юрист але практика вивчення законів та підзаконних актів (постанов, наказів, тощо) показує, що підзаконним актом керуються у тому випадку коли не має чітких роз'яснень у самому законі. Це схоже на тимчасові дорожні знаки або на регулювальника - стоять тимчасово але саме на них водії звертають увагу в першу чергу.

НКРЗ як організація, що створена згідно Закону "Про телекомунікації", згідно того ж таки Закону Глава ІІІ ст.18 цілком уповноважена виносити такі нормативні акти, оскількит вони лежать саме у межах її компетенції.

Висновок: у вирішенні ВСІХ спірних питань, стосовно телекомунікацій останнє слово завжди за НКРЗ, отже - збираемо документи для отримання ліцензії.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Зараз трохи зайнятий - щоб зразу відповісти - там і гроші не ті .

Взагалі це також не то бо йде мова про 64к ітд ...

Так що тут мова йде про магістральні лінії телефонного звязку ....

Буду мати час попробую пошукати такі пункти що тобі будуть явно не приємливі ....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Згідно

http://local.com.ua/forum/index.php?act=Po...=02&f=91&t=3298

===

3.3. Ліцензіат зобов'язаний оперативно інформувати в

установленому порядку НКРЗ, Національний центр

оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України

(далі - НЦУ), інших операторів телекомунікацій стосовно ситуацій,

які призвели або можуть призвести до припинення обслуговування, та

надзвичайних ситуацій, у тому числі спричинених аваріями, пожежами

тощо.

===

Для початку позвонив би в Національний центр

оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України

і попередив їх що в звязку з проведенням профілактичних робіт буде відключення свіча езернет по вул Леніна 32 міста Мухосранська. - інтересно що я би почув в відповідь ???

 

===== ой а тут про що ==

9.3. Оператори телекомунікацій для здійснення діяльності з

надання в користування міжміських каналів електрозв'язку повинні

мати суцільну телекомунікаційну мережу, яка управляється з єдиного

центру оператора телекомунікацій, з точками, у яких можливе

взаємоз'єднання з іншими телекомунікаційними мережами в більше ніж

50 відсотках регіонів України (Автономна Республіка Крим, області,

міста Київ і Севастополь).

=================

==== а тут про що ? =====

9.7 Оператори телекомунікацій незалежно від форм власності в

першу чергу надають у користування на договірних засадах ресурси

своїх мереж державній системі урядового зв'язку, національній

системі конфіденційного зв'язку, органам з надзвичайних ситуацій,

безпеки, оборони, внутрішніх справ України в порядку,

установленому ЦОВЗ.

===================

=======Щось не видно ніде ні "локальних компютерних мереж " Ні "інтернету", ні езернету.

9.8. Оператори телекомунікацій можуть надавати споживачам в

межах України наступні канали:

- аналогові канали (смуга частот 0,3-3,4 кГц) для передачі

голосу та/або для передачі даних;

- цифрові канали (швидкість передачі даних 64 кбіт/с і вище);

- комбіновані аналогово-цифрові канали;

- цифрові канали, організовані у аналогових системах передачі

(смуга частот 5-862 МГц);

- аналогові канали, організовані у цифрових системах

передачі;

- оптичні канали електрозв'язку.

=========================

-Аналогові телефонні канали

-цифрові телефонні канали

-...

-...

Хіба що зразу давати оптику ;-)))) А що можеш ?

 

Продовжувати, чи цього достатньо ???

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Продовжувати, чи цього достатньо ???

:(:):)

Достатньо для чого ? Щось не можу зрозуміти, що ти намагаешся мені (чи собі) довести ? Якщо ти настільки впевнений у свої правоті спробуй переконати юристів НКРЗ за телефоном (044)279-91-20. Стенограму (або краще аудиограму) розмови булоб цікаво почитати (послухати) тут на форумі... :)

На цьому (до оприлюднення запропоноаваної розмови) припиняю суперчки на тему ліцензування. Удачі. :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А жалко , що наша бесіда припинилась може на самому інтересному місці .

Як я вже писав в даній конференції ліцінзіонування діяльності Інтернет вже було ,

і коли відмінили його , один з київських чиновників на протязі 1 години ( міжобласний звязок) нас запевняв що зараз вже ніякої ліцензії не треба. В звязку з цим я до цього часу вірю що це так. Якщо це не так - нехай скажуть про це в першу чергу податковій ...

Опублікують це в засобах массової інформації ... ітд ітп. Але конкретно і без всяких "прирівнюєм".

На данний момент я таких документів не бачив і бачити не хочу - а телефонні переговори в суді не є свідченням чогось...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Схоже загальна думка схиляється в бік необхідності ліцензування домашніх мереж. Хоч, перичитавши талмуд державних паперів як здорово мисляча людина (маю надію :) ) а не як юрист, підтвердження щодо необхідності такої ліцензії я не знайшов. Дійсно, виглядає на те, що подібний вид діяльності не є регламентований документально. І усні розмови із працівниками НКРЗ (їх аудіозапис дуже цікаво було б послухати) не підтвердженні законодавчими актами. Тут ситуація дійсно нагадує відповідь sirco у сусідньому пості: http://local.com.ua/forum/index.php?showtopic=4593

Хто може поставити крапку в цьому питанні?

Цікаво було б послухати аудіозапис телефонної розмову із НКРЗ людини, що займається юристпруденцією.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
...підтвердження щодо необхідності такої ліцензії я не знайшов.

Як на мене, то всі, хто "схиляється до необхідності ліцензування" просто шукають собі пригод на відоме місце.

Реальний приклад:

Провайдер, який має як юристів, так і добрих знайомих і в УТ і в НКРЗ, категорично стрверджує, що за діючим законодавством ліцензування не є обовязковим.

Співробітники цього ж провайдера одночасно є власниками домашніх мереж. Їх вердикт той же самий -- ніяких ліцензій не потрібно.

А те, що хлопці з НКРЗ нагинають на ліцензування тих, хто їм дзвонить і питає "а чи не треба мені заплатити вам грошенят" -- ну люди!, ви що, сьогодні народились? Якої відповіді ви чекали? Поки ви там будете тренуватись в розмовах з ними, прилагоджувати записуючу апаратуру, вони візьмуть і вийдуть з законодавчою ініціативою таки ввести ліцензування і представлять записані з вами розмови як "просьба від народу". Буде, як колись жінки просили Сталіна скоротити відпустки за пологами :-)

Це все розводи. Мені самому довелось в свій час побути в ролі того, кого така от державна структура (ясно, -- люди, які її представляли) намагалась розвести. Кінець 1995-го року, пішли розмови про розширення переліку електронного обладнання, що підлягає обовязковій сертифікації. Ну, справа не нова, в Білорусії (а наш офіс відпавідав і за той ринок) це вже було на повну катушку, -- дай, думаю, зїжджу, познайомлюсь, узнаю, що і як. Поїхав в УкрЦСМ, і почалося... Як, ви досі не сертифікувались?! Та ви... -- ну, може не так, щоб Соловки світять, раз самі прийшли, але давайте бігом, бігом заявляйтесь мало не заднім числом. Я послухав, написав запит до Держстандарту і сам з ним туди сходив -- нема нашого обладнання в переліку. Я посміявся, але, як виявилось, передчасно: через місяць дядя заявився до мене в офіс і почав розмазувати мене по паркету. Ну я ж уже правду знаю, -- давай пограєм: і про що йде мова? Пропонується процедура: випробування зразків тут в Києві (це обійдеться всього в 2 штуки зелені) плюс обстеження одного з ваших виробництв: давайте почнемо з заводу в Шотландії. Компанія буде з двох-трьох веселих хлопців (з ними, ясно, треба їхати перекладачем) на 3-4 дні. Треввел, еккомодейшн, фідінг, ентертейнмент -- само собою за рахунок заявника. Але це ж робота!, і за те, що вони покатаються по Шотландії теж треба заплатити: за перше обстеження візьмуть по мінімуму -- 10 тисяч баксів. А далі кожного року в рамках підтримки валідності сертифікату повторюються випробування і везете комісію на інші заводи, тільки за наступні обстеження вже можна платити всього по 5 тисяч. Через два місяці він прийшов знову. Потім нам довелось терміново зїхати, новий офіс ще ремонтувався і лендлорд засунув нас в якийсь підвал, сиділи на коробках з документацією і запальничками в щурів кидали. Так дядя знайшов мене і там! Переїхали в новий офіс -- знайшов і там, і знов те саме...

Це прикоротилось тільки коли я сказав, що відкрию йому один секрет: що я народився і виріс в українському селі, де всі активно відвідували гурток українсько-російської інвективної лексики, і що я був там "если не чемпионом, то по меньшей мере лучшим из игроков". А сертифікація стала для нас обовязковою тільки з 1 липня 1997. Отак.

Так що дзвоніть в НКРЗ, дзвоніть -- "народ ударит вам челом".

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.


×
×
  • Створити нове...