Перейти до

РРРОЕ сервер на МТ


Рекомендованные сообщения

  • Відповіді 57
  • Створено
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не морочьте человеку голову, для неуправляемой сети PPPoE идеальное и незаменимое решение. Когда дорастет до волокна на дом и умных свичей, легко переделает как душа пожелает.

Если используешь Linux вот тебе в помощь: http://vladimir-stupin.blogspot.com/2009/02/pppoe-debian.html http://vladimir-stupin.blogspot.com/2009/02/deb-pppoe.html http://vladimir-stupin.blogspot.co

нафіга тобі пппое??? ми клієнтів перевели з пппое на ір+мас і я перехрестився.... ніхто не звонить не питається як зробити підключення + логін/пас...

Все запустив, все працювало. Але коли я пішов, то абон не зміг підключитись з 769 помилкою. Мережева в нього включена, все мало б працювати, але.... В кого таке бувало? Хто що думає?

Подумав такий варіант.. В принципі я можу сегментувати мережу так, що буде один вілан на будинок, і тільки в одному вілані буде 3 будинки. В кожному вілані підняти ДХЦП, а з часом поставлю туди веб смарти або Л2. Тобто в найгіршому випадку будуть проблеми в одному будинку, а там в мене не багато абонентів...

Але думаю чи варто це робити, бо ж головне правило говорить "Працює - не чіпай"))

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Подумав такий варіант.. В принципі я можу сегментувати мережу так, що буде один вілан на будинок, і тільки в одному вілані буде 3 будинки. В кожному вілані підняти ДХЦП, а з часом поставлю туди веб смарти або Л2. Тобто в найгіршому випадку будуть проблеми в одному будинку, а там в мене не багато абонентів...

Але думаю чи варто це робити, бо ж головне правило говорить "Працює - не чіпай"))

 

Лучше пока не заморачиваться, и всетаки сделать через PPPoE, перейти на VLAN всегда успеешь. Главное на новых домах ставь хотя-бы L2 свичи.

Человеку настраивал сетку, там 22 человека и 20Мбит/с входящего. Сидят все на Микротике 750GL через PPPoE, и никаких проблем. Цена вопроса 500грн.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

так в мене РБ750Ж) буду працювати на ньому, поки не загнеться)

А до того часу вже можна буде і про щось серйозніше подумати))

Зіткнувся з одною проблемою в РРРОЕ і дурним абонентом, і вже не хочу того) Просто я прикинув, що мені сегментувати мережу вже зараз не так важко) Питання тільки чи Д-лінк 2110 нормально працює з віланами) Хочу його поставити в "центр", підключити до нього МТ і розкинути все по віланах. Один напрям (від 1 до 3 домів) - один вілан.

Просто якщо я зараз всім абонентам заміню статику на ДХЦП з прив'язкою - це дасть мені можливість в майбутньому міняти всетак як я захочу, вплоть до реальних айпішок і т.п.

Чи я не правий? Прокритикуйте, будь-ласка)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Питання тільки чи Д-лінк 2110 нормально працює з віланами) Хочу його поставити в "центр", підключити до нього МТ і розкинути все по віланах. Один напрям (від 1 до 3 домів) - один вілан.

Для создания VLANов он подойдет. Единственная проблема, абоненты в разных VLAN не будут видеть друг-друга. Тут надо смотреть на L3-свичи, или сервер ставить.

Просто якщо я зараз всім абонентам заміню статику на ДХЦП з прив'язкою - це дасть мені можливість в майбутньому міняти всетак як я захочу, вплоть до реальних айпішок і т.п.

Чи я не правий? Прокритикуйте, будь-ласка)

 

Реальные IP сможешь раздавать, только когда у тебя на каждом доме будут L2 свичи.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Зіткнувся з одною проблемою в РРРОЕ і дурним абонентом, і вже не хочу того)

Истина! Сам недавно перешел с pptp и pppoe на опцию82, понял что "краще стало!" :) Реально нет звонков после каждой переустановки клиентом винды!

Просто якщо я зараз всім абонентам заміню статику на ДХЦП з прив'язкою - це дасть мені можливість в майбутньому міняти всетак як я захочу, вплоть до реальних айпішок і т.п.

Чи я не правий? Прокритикуйте, будь-ласка)

Прав на все 100%. Ибо я по глупости сначала вбивал всем статику и настраивал пптп или ппое, а потом когда переходил на opt82, это ж ппц!! Либо к каждому в гости, либо по тел, либо как сделал я - страничка с мануалом картинками стрелочками как выставить ДХЦП. А о роутерах у юзеров я вообще молчу, ибо они их раз настраивают и пароли забывают.

Зато кто сидел на ДХЦП, ночью его порт на свиче тихонько в новый влан бац!, свичик настроил, утром клиент комп врубил, вообще нче не заметил, все у него пашет и никаких мне звонков.

Эх смотрю на тя и точно копия меня :):( Только разница что я сначала покупал тплинки смарты, и зоопарк прочий, а сча перешел полностью на одинаковые полноценные управляемые свичи, и опц.82(вот еще мечтаю о скрипте автонастройки свичей), чего и тебе советую.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

мені і 32 вілани хватить)))

І ганяти трафік між віланами так само не хочу. Локальних ресурсів поки нема, і думаю що не буде)

Дякую ВСІМ за підказки!)

І ще питання, "привязка" ІР до МАС в ДХЦП прописується в Leases? А сам ДХЦП сервер в режим Статік-онлі?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Якщо не важко,підкажіть або може є ссилка на готове рішення....Як в мікротіку налаштувати так щоб конкртеному МАК-у видавалось конкретне айпі?Вроді десь бачив в налаштуваннях ,але це мені здається якщо на мікротіку підняти PPPoE cервер(тобто це можливість в опціях самого PPPOE сервера).

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ромка, я тобі потім покажу як то робити)

Копай в сторону Leaseas. Це лист виданих і зарезервованих ІРішок. Там можна самому додати запис, або перевести динімачний запис в Мейк статік.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Якщо не важко,підкажіть або може є ссилка на готове рішення....Як в мікротіку налаштувати так щоб конкртеному МАК-у видавалось конкретне айпі?Вроді десь бачив в налаштуваннях ,але це мені здається якщо на мікротіку підняти PPPoE cервер(тобто це можливість в опціях самого PPPOE сервера).

 

перемешались и кони и люди...

 

если Вы конкретно о PPPoE, то там можно выдавать конкретный IP согласно логина/пароля, но логин/пароль можно привязать к МАК адресу клиента.

если об DHCP, то можно ИМХО проще IP выдавать из пула, и в лизах делать make static, тогда этому маку будет выдаваться всегда один и тот же IP. Ну или вобще не заморачиваться со статикой, а сделать аренду адреса, например 7 дней, и тогда, с высокой вероятностью, клиентам будут выдаваться одни и те же адреса.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ромка, я тобі потім покажу як то робити)

Копай в сторону Leaseas. Це лист виданих і зарезервованих ІРішок. Там можна самому додати запис, або перевести динімачний запис в Мейк статік.

 

Я так понимаю, это в адресс Romchuk прозвучало... :)

Я бы на вашем месте не заморачивался бы с чистой статикой, а вдруг клиенту вздумается в 23-00 поменять сетевуху? или подключить к сети другое устройство? Ему что в такое время Вам звонить? так хоть какой то адресс получит, а Вы уже потом сделаете make static.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ромка, я тобі потім покажу як то робити)

Копай в сторону Leaseas. Це лист виданих і зарезервованих ІРішок. Там можна самому додати запис, або перевести динімачний запис в Мейк статік.

 

Я так понимаю, это в адресс Romchuk прозвучало... :)

Я бы на вашем месте не заморачивался бы с чистой статикой, а вдруг клиенту вздумается в 23-00 поменять сетевуху? или подключить к сети другое устройство? Ему что в такое время Вам звонить? так хоть какой то адресс получит, а Вы уже потом сделаете make static.

Так, це до нього) просто це мій знайомий

А на рахунок статики я Вас повністю підтримую! Тому і переводжу зараз всіх абонентів на дхцп. А чи ставити статік-онлі то вже справа кожного.

Я перейшов на дхцп, щоб зменшити дзвінки від абонів і мати можливість для маневрів по зміні інфраструктури мережі)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ромка, я тобі потім покажу як то робити)

Копай в сторону Leaseas. Це лист виданих і зарезервованих ІРішок. Там можна самому додати запис, або перевести динімачний запис в Мейк статік.

 

Я так понимаю, это в адресс Romchuk прозвучало... :)

Я бы на вашем месте не заморачивался бы с чистой статикой, а вдруг клиенту вздумается в 23-00 поменять сетевуху? или подключить к сети другое устройство? Ему что в такое время Вам звонить? так хоть какой то адресс получит, а Вы уже потом сделаете make static.

Так, це до нього) просто це мій знайомий

А на рахунок статики я Вас повністю підтримую! Тому і переводжу зараз всіх абонентів на дхцп. А там вже чи то буде статік-онлі, чи як - то діло друге, бо абонент не буде нічого відчувати)

Вы меня немножко не поняли, я имел ввиду выдавать по DHCP динамику, но с арендой в неделю например, по большей части абонентам будут выдаваться одни и те же адреса, и вязать их к МАКам можно если у Вас 40 клиентов, а если 400? то только и будите заниматься тем, что маки привязывать целыми днями, особенно летом... после гроз :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Я Вас зрозумів) Але питання тоді виникає, як різати швидкість абонентам?

 

Создать несколько PPP profiles c разными tx/rx Rate limit, и каждому клиенту ставить один из этих профилей

 

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Pppoe_server_with_profiles

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А як привязати шейпер до маку? замість айпішки просто вказати мак? чи як?)

Вибачайте за нубські питання)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А як привязати шейпер до маку? замість айпішки просто вказати мак? чи як?)

Вибачайте за нубські питання)

Извиняюсь что ввел в заблуждение, ошибся, только по IP :wacko:

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Тому то я і ставлю прив'язку. А як захист від "шибко вумних" - статік-онлі. Це все одно простіше для юзера, ніж статика, яка в мене була до того)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Тому то я і ставлю прив'язку. А як захист від "шибко вумних" - статік-онлі. Це все одно простіше для юзера, ніж статика, яка в мене була до того)

а ещё тогда сделайте ещё на DHCP сервере add arp for leases, а на интерфейсе arp: reply-only. и будет вам вообще счастье...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

arp: reply-only Знаю що робить, а що робить add arp for leases ? Додає в АРП таблицю кожен хост, якому присвоює ІРішку ДХЦП сервер?

Хочу не просто поставити, а розуміти що воно і до чого)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

ну в общем, если такое сделать, то если клиент укажет настройки тсп/ип вручную, даже правильные, то инета у него не будет, только получать адрес от ДХЦП сервака, и ни как иначе

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.


×
×
  • Створити нове...