Зробив декілька оптимізацій. На великих схемах (10к об'єктів) час відкліку на деякі операції був 0.3 секунди, зараз 0.05
P.S зараз пробую міняти концепцію - елементи робити згорнутими і розгортати по кліку - здається це робить на схемах меньше шуму, а також трохи підвищує швидкість роботи з великими схемами (10к як сказав, хоча не знаю чого ви не розбиваєте на частини). Звісно буде рижим і згортання і старий - це регулюється галкою на об'єкті. На малюнку я клікнув по одному сплітеру