Перейти до

Способи роботи з оптичним кабелем без обриву зв'язку


Рекомендованные сообщения

Вітаю всіх присутніх.

Контора у нас маленька, тому без досвіду і навіть з деяким варварством) Зараз ми для того щоб організувати муфту, чи взагалі щось змінити на лінії, ріжемо кабель і зачищаємо кінці окремо. Весь цей час лінк лежить. Але я знаю що є методи, коли волокна не пошкоджуються (заробітчани в Польщі підказали). Дослівно: "ріжеться тільки потрібний модуль"...

Короче, питання досвіченим: які інструменти треба, а може навіть порекомендуйте якісь матеріали до вивчення (фото, відео)

Для простоти, уявімо що є магістраль 12 жил і треба поставити нову муфту для відгалуження. Як це зробити не ламаючи лінк на час всіх робіт?


дякую за будь-яку інформацію і просто обговорення

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
26 минут назад, ЯрославМикол сказал:

Вітаю всіх присутніх.

Контора у нас маленька, тому без досвіду і навіть з деяким варварством) Зараз ми для того щоб організувати муфту, чи взагалі щось змінити на лінії, ріжемо кабель і зачищаємо кінці окремо. Весь цей час лінк лежить. Але я знаю що є методи, коли волокна не пошкоджуються (заробітчани в Польщі підказали). Дослівно: "ріжеться тільки потрібний модуль"...

Короче, питання досвіченим: які інструменти треба, а може навіть порекомендуйте якісь матеріали до вивчення (фото, відео)

Для простоти, уявімо що є магістраль 12 жил і треба поставити нову муфту для відгалуження. Як це зробити не ламаючи лінк на час всіх робіт?


дякую за будь-яку інформацію і просто обговорення

все залежіть який кабель ( його структура)

а витрачений час щоб таке зробити - 2-3 довше, чим просто все перерізати та переварити, бо ніхто не дає гарантію що коли будите обрізати оболонку, не перезрійте саме волокно

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

https://deps.ua/ua/katalog/tools-for-work-with-optical-cable/ripley-msat-5.html#description

 

https://deps.ua/ua/katalog/tools-for-work-with-optical-cable/44373.html

 

Сам користуюсь першим.  переварити все швидше не буде

Відредаговано StivGrio
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Робите продольний розріз оболонки кабеля і туб і заводите в овальний ввод муфти. З монотубом все просто, з політубом є нюанс, там туби звиті то вліво, то вправо, тому щоб не отримати після розрізу перекручених волокон розрізати кабель треба між двома мітками. Геморойний це процес, і робити треба все акуратно бо пошкодити волокна можна на раз два.

Відредаговано ramsess
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
41 минуту назад, Земеля сказав:

а витрачений час щоб таке зробити - 2-3 довше, чим просто все перерізати та переварити, бо ніхто не дає гарантію що коли будите обрізати оболонку, не перезрійте саме волокно

 

Недавно так робили з южкою.... біда бідою, практично на самому початку покусало половину волокон( одесу і ютекс таких проблем немає( можливо проблема в інструменті китаєць)

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
13 часов назад, Інет.укр сказал:

Недавно так робили з южкою.... біда бідою, практично на самому початку покусало половину волокон( одесу і ютекс таких проблем немає( можливо проблема в інструменті китаєць)

 

хз. работаю с южкой. проблем не вижу. вскрываю китайским слитером.

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
15 часов назад, Diter_ua сказав:

хз. работаю с южкой. проблем не вижу. вскрываю китайским слитером.

 

У мене в одному селі 2.2км плоский 8волокон.. більше ніде не має( можливо і руки не з того міста(

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
19 часов назад, Diter_ua сказал:

хз. работаю с южкой. проблем не вижу. вскрываю китайским слитером.

 

У мене цей китаєць з южки лак знімає, і потім при укладці в муфту приходить їм капець. Тому варіанта 2, або в мене криві руки, або в сліттері погрішність кута нахилу леза. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, BALTAR сказал:

У мене цей китаєць з южки лак знімає, і потім при укладці в муфту приходить їм капець. Тому варіанта 2, або в мене криві руки, або в сліттері погрішність кута нахилу леза. 

или вариант 3 - с разным "браком" слитеры у нас)

или вариант 4 - зараз производители кинулись модуль утончать, и  много волокон туда задувать ((( может с этим связано

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 15.11.2023 в 11:48, Земеля сказал:

а витрачений час щоб таке зробити - 2-3 довше,

мне кажется наоборот быстрей выходит, не надо 11-ть сварок делать

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
20 часов назад, Diter_ua сказал:

или вариант 4 - зараз производители кинулись модуль утончать, и  много волокон туда задувать ((( может с этим связано

По опыту скажу что дело в угле лезвия. В других странах используют микрокабель, до нас он еще не дошел https://www.tkf-telecom.eu/ltmc.html. Толщина кабеля примерно 6мм и в нем от 1 до 6 туб по 12 волокон, эти тубы тоже на легке вскрываются китайскими ножами. Если хочешь могу скинуть в личку пару фото.

  • Thanks 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

пользуемся обычным канцелярским ножом с новым лезвием. есть 2 варианта

- срезаем модуль вдоль. долго.

- делаем 3 лыски/надреза. по краям и середине. в середине выцепляем нужное волокно и ломаем. а с нужного края вытягивем это волокно.

 

набили руку, в основном пользуемся первым вариантом. да это долго но в будущем простой доступ до любого волокна.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 2 weeks later...
В 15.11.2023 в 11:20, ЯрославМикол сказал:

Вітаю всіх присутніх.

Контора у нас маленька, тому без досвіду і навіть з деяким варварством) Зараз ми для того щоб організувати муфту, чи взагалі щось змінити на лінії, ріжемо кабель і зачищаємо кінці окремо. Весь цей час лінк лежить. Але я знаю що є методи, коли волокна не пошкоджуються (заробітчани в Польщі підказали). Дослівно: "ріжеться тільки потрібний модуль"...

Короче, питання досвіченим: які інструменти треба, а може навіть порекомендуйте якісь матеріали до вивчення (фото, відео)

Для простоти, уявімо що є магістраль 12 жил і треба поставити нову муфту для відгалуження. Як це зробити не ламаючи лінк на час всіх робіт?


дякую за будь-яку інформацію і просто обговорення

/ib/astratel_2021.11.25.gif

 

Бажано транзитна муфта
Канцелярський ніж
Слітер за $10
Дуже бажано гарні запаси кабелів ?

В 15.11.2023 в 11:48, Земеля сказал:

а витрачений час щоб таке зробити - 2-3 довше, чим просто все перерізати та переварити

Все впирається в ціну простою.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

×
×
  • Створити нове...