Перейти до

ONU в режимі роутера


Рекомендованные сообщения

ONU термінал Picotel PU-X910.

 

У провайдера відсутній DHCP. Адресу потрібно прописувати вручну. З релігійних міркувань це не хочеться робити на маршрутизаторі.

 

Питання чи можливо прописати IP адресу на ONU терміналі і чи буде така схема працювати?

 

ONU-термінал перевести в режим route. У WAN інтерфейсі термінала прописати адресу надану провайдером. На LAN увімкнути DHCP для того щоб мій маршрутизатор автоматично отримував адресу.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
15 часов назад, Туйон сказал:

Ну да, режим Static, только зачем вам двойной Нат ? Роутер на то и роутер как бы. 

 

"з релігійних міркувань".

Релігія опіум.

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Подвійний NAT звичайно мені не потрібно. Провайдер не хоче надавати адресу по DHCP. З певних причин у мене декілька провайдерів. І іноді потрібно переключатися з одного на інший простим перемиканням кабеля. Це робить людина без достатньої кваліфікації. І налаштування маршрутизатора не варіант. Також на маршрутизаторі відсутні зайві порти для організації портів для декількох провайдерів.

 

Тепер по темі. Спробував все зробити як і описав і маю проблему. Відсутній інтернет. Комп'ютер отримує IP-адресу з ONU. А Інтернету немає. Блокування по MAC-адресі в провайдера для оптики не використовується.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
37 минут назад, ihor_fisher сказал:

Подвійний NAT звичайно мені не потрібно. Провайдер не хоче надавати адресу по DHCP. З певних причин у мене декілька провайдерів. І іноді потрібно переключатися з одного на інший простим перемиканням кабеля. Це робить людина без достатньої кваліфікації. І налаштування маршрутизатора не варіант. Також на маршрутизаторі відсутні зайві порти для організації портів для декількох провайдерів.

 

Тепер по темі. Спробував все зробити як і описав і маю проблему. Відсутній інтернет. Комп'ютер отримує IP-адресу з ONU. А Інтернету немає. Блокування по MAC-адресі в провайдера для оптики не використовується.

а онушка умеет натить?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

 

18 минут назад, maxx сказав:

а онушка умеет натить?

 

Ну якщо вірити веб-інтерфейсу то так.

Поля в секції IPv4 Information заповнені. Галка "As default gateway?" також стоїть.

Screenshot_20240825_185603.png

Screenshot_20240825_185627.png

Відредаговано ihor_fisher
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Только что, maxx сказав:

а галочка as default gw чего не стоит?

Я написав що галка стоїть і всі поля пов'язані з IP адресою заповнені. Копію роблю на зміненій конфігурації тому що в іншому випадку немає Інтернету.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

З іншої сторони. По замовчуванню (коли є Інтернет) в секції "WAN Information" відсутній жодний запис. Тобто ONU працює в режимі Bridge постійно. І ці зміни ні на що не впливають.

 

І сайт виробника Picotel знайти неможливо.

 

Ох ці кляті питання...

Screenshot_20240825_191617.png

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Повинно працювати, ці onu+wifi - звичайні роутери і можуть що завгодно. 

Є лише 2 нюанси.

1) прив'язка до MAC у провайдера, він може врати )))

2) в режимі роутера у деяких ONU потрібно указувати VLAN, на картинці є таке поле. Треба у провайдера узнати номер.

Перший варіант перевіряється втиканням ноутбука в ONU з тими налаштуваннями, якщо інет буде - значить прив'язок нема. 

Тоді лишається Н 2.

  • Like 3
  • Thanks 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, KaYot сказав:

Повинно працювати, ці onu+wifi - звичайні роутери і можуть що завгодно. 

Є лише 2 нюанси.

1) прив'язка до MAC у провайдера, він може врати )))

2) в режимі роутера у деяких ONU потрібно указувати VLAN, на картинці є таке поле. Треба у провайдера узнати номер.

Ні, він звичайний ONU без WiFi. Тільки з POE. Ну, але то таке.

 

Проблема дійсно виявилась в VLAN. Очевидно термінал від провайдера отримує цю інформацію. Номер прописаний в налаштуваннях "LAN Configuration". Дякую за підказку.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 25.08.2024 в 18:14, ihor_fisher сказав:

З певних причин у мене декілька провайдерів.  Також на маршрутизаторі відсутні зайві порти для організації портів для декількох провайдерів.

Платити декільком провайдерам є гроші, а купити маршрутизатор з підтримкою кількох провайдерів нема. 

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
11 часов назад, SySOPik сказав:

Платити декільком провайдерам є гроші, а купити маршрутизатор з підтримкою кількох провайдерів нема. 

Де я писав про те що одночасно плачу декільком провайдерам? Провайдер може надавати неякісну послугу. Також, можливо, зрізають оптичний кабель.

 

Щодо маршрутизатора то я також написав що відсутні зайві порти.

 

Ну якщо немає клепки то звичайно все можна вирішувати купівлею нового заліза. Нахіба думати, правильно?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 минуты назад, Туйон сказав:

Действительно. Дергать кабели туда-сюда это так прикольно. Чем взять простенький микротик и разрулить. 

 

Ви вмієте читати?

 

Зайняті всі порти.

 

Так, це MikroTik hEX (RB750Gr3) у якого всі 4 (чотири) порти зайняті. П'ятий - інтернет провайдер.

 

Я не писав що перехід з одного провайдера на інший відбувається часто.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Следующий этап - покупка HEX S / 4011 и вкорячивание SFP ONU с вазелином и уговорами? По классике))

Відредаговано Туйон
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
30 минут назад, Туйон сказав:

Следующий этап - покупка HEX S / 4011 и вкорячивание SFP ONU с вазелином и уговорами? По классике))

 

Ні, наступний етап видалитись з цього форума. Читати більше "творчєство душевнобольньіх" в мене немає наснаги сьогодні.

 

Всім решта щиро дякую за допомогу.

  • Like 2
  • Thanks 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 31.08.2024 в 20:02, inactive_account сказав:

Ну якщо немає клепки то звичайно все можна вирішувати купівлею нового заліза. Нахіба думати, правильно?

Якшо є клепка і здоровий глузд, купують зазвичай Б/У свіч за пару грн і налаштовують як книжка пише. Заодно будуть у Вас зайві порти, щоб не придумувати тему, як на третього провайдера на ОНУ підняти PPPoE. І кабелі некваліфікованому не треба тикать туди сюди. PS. Іноді простіше піти правильно, ніж так як надумалося.

Відредаговано SySOPik
  • Confused 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від VAndrey
      Потрібен ремонт onu ZTE F601
      Проблеми різні,  десь заїдає кнопка вкл/викл, десь проблема з Lan портом, десь зовсім не подає ознак життя.
      Порадьте до кого звернутися по ремонт.
       
      Або продам на запчастини.
      Пропозиції в особисті,  або Viber  Telegram 0965245076
    • Від Adfare
      Есть роутер TP-Link TL-WR850N и onu picotel PU-E710, во время сбоев onu (уже куда более регулярных, ранее 1-2 раза в день) горит только левая точка PWR, когда свет дают он также само в левой точке и нужно переставлять кабель питания, теперь бывает когда переставляю горит только 2 точки PWR и LAN, когда всё нормально горят все 3, недавно у роутера теперь надо тоже с ним переставлять питание для полного счастья так сказать, что мне делать?
      Отдавать за такой же onu 800 грн у провайдера желания нет, может быть к ремонтнику обратится да чертеж платы найти, чтобы глянуть состояние перераспределителей да прозвонить остальное и починить если что-то не так.
       
      Может выбрать какой-то с нормальным решением на чипах производителя бу на олх и подменить MAC и S/N после на сайте? Никаких предьяв не будет?




    • Від Keenet
      Добрый день!
       
      Проблема такая: при отключении света, если первым запитывается роутер, а вторым onu - скорость режется до 1-2 мбит. Если в обратном порядке - все отлично - 500мбит. 
      в чем может быть причина?
      В поддержке роутера кивают на провайдера.
      Провайдер расплывчато сообщает, что «надо смотреть» и вообще кинетики *овно, поставьте нормальный роутер tp-link… Проблема не критичная, но при автоматическом одновременном запитывании - приходится перезагружать роутер, что раздражает.
      Есть шансы «починить» или искать другого провайдера?
    • Від aplesoft
      Привіт всім! Хотів запитати знатоків, чи можливо замінити провайдерський термінал на свій, який іде в зборі з роутером.
      В звязку з вимиканням світла, постало питання ДБЖ, а саме, хотів би поставити 1 дбж на роутер, тож друг підкинув роутер з вмонтованим терміналом. Питання полягає в тому, чи мені в обовязковому порядку прийдеться звертатись до провайдера, чи можна буде самому настроїти його?
      провайдерський термінал PICOTEL xPON ONU
      мій xPON ONU HUZ4001XR
      UPD сам так і не розібрався як на ньому міняти MAC адресу
    • Від Prodazha
      Продам абонентські термінали Foxgate 1001mz.
      нові!
      ціна 400 грн/шт.
       
×
×
  • Створити нове...