Перейти до

Рекомендованные сообщения

Доброго всім дня чи вечора. В мене є таке досить обширне питання, вірніше задача...

Потрібно організувати таку річ: встановити ДСЛАМ (наприклад Д-лінк) + до нього підвести n-ліній мідних на кінцях ліній модеми АДСЛ. До ДСЛАМ-а іде лінк 100мбіт до компа. В комп іде другий лінк 100Мбіт з нетом.

От тепер сиджу і думаю як мені організувати так щоб все працювало :huh:)).

Посидівши пару днів в неті, прочитавши багато інфи зрозумів слідуюче:

1. На комп можна поставити Він 2003 сервер (в нього є своя ВПН авторизація і РАДІУС сервер)і там встановити якиїсь біллінг. Обговорюсь зразу - ніяких справ не мав ні з лінуксом, ні з юниксом ні з фрібсд, ні з впн ні з біллінгами ні з чим... максимум можу налаштувати мережу і все. АЛЕ є велике бажання виконати поставлену задачу.

Тепер питання - Хто може дати ссилки на відповідні книги чи документацію де б я міг почитати що і за чим і як робиться. Наприклад - треба поставити то-то, настроїти то-то. Підлючається так-то і т.д. Тобто з якої сторони підійти до цієї задачі.

Всім наперед дякую за відповіді.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Раскуривание такой задачи (практически) с нуля - дело очень ресурсоемкое в смысле человекочасов. Помимо стека TCP/IP не помешало бы быть в теме касательно DSL (ведь ДСЛАМ тоже кому-то конфигурить придется). Отсюда вопрос: почему именно ДСЛ, а не что-нибудь ethernet-подобное?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Для початку потрібно багато інфи почитати....

а смисл через АДСЛ і-нет продавати? це куча гемору і лишні витрати. Зразу тяни виту пару і все.

Для початку можеш поставити Трафік Інспектор на Вінді 2003 Сервер, а якщо хочиш спати спокійно то зразу клади ФріБСД і любий білінг(якщо сам не вмієш то за 500-700грн. тобі поставлять і все настроють і покажуть.)

Для настройки 2003 сервера тобі потрібно буде приблизно так само заплатити або і більше щоб все це працювало....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Зазвичай ДСЛАМи підтримують VLAN, і в налаштуванні не надто складні (якщо не заморочуватись над різними схемами побудови). Рекомендую модеми налаштовувати в режим bridge, тоді вони будуть повністю прозорі для трафіку, і будуть просто виконувати роль перетворювача середовища.

А за ДСЛАМом встановити сервер під управлінням FreeBSD. Якщо клієнтів буде небагато, то на кожен лінк логічно буде подати окремий VLAN із своею IP-адресацією.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

eugene210682 - в моєму випадку прокинути езернет дорожче ніж поставити ДСЛАМ...

logic - згдний, тому і питаюсь де і щочитати. Не думаю що все так вже і складно (принаймні те що мені треба). Та іплатити не хочеться, хоеться самому розібратись.

muff - на рахунок ВЛАН (я так розумю тоді всі юзери не будуть одне одного бачити, обмінюватись ресурсами і т.д.) - не дуже хочеться.

хочеться поставити якусь програму "розумну", яку я зможу настроїти під різних юзерів (порти дслам) по різному. , і прога та має бути під WinSRV .

П.С. чому саме WinSRV і чому я думаю що все не так вже і склдно? - в майбутній мережі ПО ІДЕЇ буде від 24-до 100 юзерів... По розмірах це ближче до домашньої мережі.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

у АДСЛ є великий нінус - це асинхронний канал! і сетку з швидкістю в 1мб клієнти не захочуть.

це тільки для і-нета підходить.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

logic

Ви праві... щось я про цю сторону не подумав.

тоді логічно буде зробити прямо на ДСЛАМ-і л-лани (на рівні портів) але знов питання - які проги роблять управління такого типу:

на порт №1 встановити максимальну шв =512кбіт

на порт №2 встановити максимальну шв =256кбіт

і т.д.

В разі одночасного скачування файлів встновити приоритет на файли малого розміру (до 10 мб). дати там більше шв. Як це робиться мене цікавить більше всього.

 

чи я не з тої сторони підходжу до завдання?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Не мучайся - тяни сразу волокно :huh: Забей на дсламы - это шаг назад. Сегодня клиенту хватит 1-2 мегабита, завтра захочет 10. Тебе придется делать апгрейд недавно построеной сети на дсламах - это попадалово в деньги и во время и как следствие урон репутации. Хотя может у тебя там своя ситуация - но поверь, вложи немного больше и протяни волокно. В будущем только спасибо скажешь за совет.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Kto To - на мою думку кидати волокно не вигідно і не окупаємо в мому випадку.

тому прохання підсказати технічну сторону організації мережі саме на адсл технології

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

і всетаки хотілося б почути яке пз потрібно встановити і настроїти, щоб юзер здому ввів лог і пас і мав нет. (пптп чи ппое- не важливо) а на "сервері" прога зазікла що на дслам-і на певному порті є коннект з модемом, отримала лог і пас від юзера і дала йому певний нет. от.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

і всетаки хотілося б почути яке пз потрібно встановити і настроїти, щоб юзер здому ввів лог і пас і мав нет. (пптп чи ппое- не важливо) а на "сервері" прога зазікла що на дслам-і на певному порті є коннект з модемом, отримала лог і пас від юзера і дала йому певний нет. от.

Я сам щирий украинец, но когда читаешь технический язык на украинском - это напрягает)))) как я понял ты хочешь создать локальную сеть со скоростью внутри не более 8/1 мбит, для 20-100человек? сегодня это заведома потерянный труд и деньги, не заморачивайся, делай как все , поставь винду 2003 , трафик инспектор и вперед)))

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Kto To - на мою думку кидати волокно не вигідно і не окупаємо в мому випадку.

тому прохання підсказати технічну сторону організації мережі саме на адсл технології

Понимаешь, если ты планируешь включить 5-10 юзеров то "а есть ли смысл?". Если ты собираешся расти до крупной сети - тяни волокно. Вот и вся арифметика...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

И все же, мне не понятно ваше иррациональное стремление к умирающей технологии - у вас уже имеется телефонная инфраструктура на местности, которую вы планируете охватить? Или же вы планируете строить сеть from scratch? Не могли бы вы более детально изложить вводные?

 

п.с. поскольку, что бы вы там себе ни думали, при строительстве новой сети, на сегодняшний день медь - это похороненные деньги, а тем более телефонная медь... разве что, вы хотите очень скоро оказаться среди тех скупых, которые платят дважды...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

трафик инспектор - хіба буде працювати з ДСЛАМ-ом на пряму? тобто включати/виключати порти, виставляти шв і т.д. І взагалі щось в мене таке враження що ДСЛАМ повинен сам вміти таке робити... Може хтось підскаже? (якщо простенькі роутери вміють обрізати шв на порті, включати/виключати порти то така річ як ДСЛАМ повинна вже таке вміти робити) чи я знов помиляюсь?

П.С. По поводу "покинь оптоволокно, виту пару " і т.д. - розглядалось - не підходить. Проще і вигідніше поставити ДСЛАМ.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Умеет. Но тебе придется самому писать скрипты, чтобы через telnet коменды передавались на ДСЛАМ. Иначе - все ручками.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

logic

Ви праві... щось я про цю сторону не подумав.

тоді логічно буде зробити прямо на ДСЛАМ-і л-лани (на рівні портів) але знов питання - які проги роблять управління такого типу:

на порт №1 встановити максимальну шв =512кбіт

на порт №2 встановити максимальну шв =256кбіт

а дслам неумеет разве резать скорость по портам? :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

трафик инспектор - хіба буде працювати з ДСЛАМ-ом на пряму? тобто включати/виключати порти, виставляти шв і т.д. І взагалі щось в мене таке враження що ДСЛАМ повинен сам вміти таке робити... Може хтось підскаже? (якщо простенькі роутери вміють обрізати шв на порті, включати/виключати порти то така річ як ДСЛАМ повинна вже таке вміти робити) чи я знов помиляюсь?

Ага, а еще ДСЛАМ умеет считать деньги, траффик и делать клиентам миньет.

п.с. не путайте биллинг с железкой :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...