Перейти до

Вопрос о ремонте мыльниц и медиков


Рекомендованные сообщения

Вообщем собралось много всякого неуправляемого (послегрозового) железа, темы которые находил обсуждались довольно давно, хотелось бы узнать как обстоят дела в данный момент. И так есть D-link 5, 8 портов, но как я понял производители туда ставят чипы разные в зависимости от ревизий и маркируют их DL1008, DL1005 (хотелось бы выслушать мнение тех кто ремонтировал) . Затем перешли планомерно на TP-link (тут хоть маркировка соответсвует действительности) , на чипах RTL8309g , Atheros стоит в 5 портовых. Также имеем медиаконвертора на чипе IC+ IP175CH lf. Что скажете ? Где можно купить данные чипы? (считаю рентабельный ремонт в пределах до 3.5 у.е. за чип ) может кто возит? Руки имеются, паяльная станция тоже, хотелось бы освоить ремонт.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Мы покупаем новое так надежнее...

в чём надёжнее? если 98 % поломок выход из строя центрального чипа, а замена его делает из свича новый

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

После модернизации осталось много мыльниц.

Все 100% рабочие и не флудящие.

Есть полностью целые (70 шт.), есть с 1-3 портами битыми (50 шт.).

Если нужно, то могу отдать по 45 и 35 грн. соответственно.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Мы покупаем новое так надежнее...

в чём надёжнее? если 98 % поломок выход из строя центрального чипа, а замена его делает из свича новый

Когда как, пример после грозы тп линк 8 портов сгорает порт 2 и почему то 5 хотя в 5 порту ничево не включено. По сути данный девайс рабочий остальные порты в работе но теперь вопрос сколько будет стоить ремонт ? Цена нового 80 гр ...

Я понимаю если девайс стоит 500гр, а его ремонт обойдется 100гр тогда резон есть.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ну вот как бы поэтому я и затронул тему ремонта при цене чипа не дороже 3.5 у.е. (28грн ) лучше дешевле. то тут уже возникает вопрос а может починить за 25- 35 грн чем выложить 80грн за новый.

Сегодня весь день изучаю данный вопрос, "дошёл до Китая" сайта ТаоБао , там на внутреннем рынке можно купить по 1у.е. за чип при небольшой партии , и тогда цена ремонта уменьшается до 15-20 грн . А теперь стоит ремонтировать мыльницы? Или купить новые по 80 грн?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Справа в тому, що не у багатьох людей є паяльна станція, та й взагалі, паяти нормально вміють дуже не багато людей. Але, якщо є чим, і є досвід - чому б не попробувати. Відразу стане зрозуміло, чи варто чи ні. 6-8 баксів за годину - це не погано. Головне, щоб після заміни чіпа не виявилося, що там ще трансформатор і резистори повигорали... Я спостерігав пробитий трансформатор, так що 3.3в коротили на корпус... Заради спортивного інтересу замінив трансформаторну зборку і польовик в живленні. Типово блоки живлення горять. Універсальний блок може коштувати майже як свіч з блоком живлення...

Якщо є паяльник - може краще грозозахисти паяти...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Справа в тому, що не у багатьох людей є паяльна станція, та й взагалі, паяти нормально вміють дуже не багато людей. Але, якщо є чим, і є досвід - чому б не попробувати. Відразу стане зрозуміло, чи варто чи ні. 6-8 баксів за годину - це не погано. Головне, щоб після заміни чіпа не виявилося, що там ще трансформатор і резистори повигорали... Я спостерігав пробитий трансформатор, так що 3.3в коротили на корпус... Заради спортивного інтересу замінив трансформаторну зборку і польовик в живленні. Типово блоки живлення горять. Універсальний блок може коштувати майже як свіч з блоком живлення...

Якщо є паяльник - може краще грозозахисти паяти...

 

Воно то так , але щоб захистити 8 портовий свіч, треба 8 грозозахистів, а це 160 грн по мінімуму , а ще немає 100% , та навіть 80 % гарантії що все після грози виживе, тому вважаю цем метод не доцільним.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Воно то так , але щоб захистити 8 портовий свіч, треба 8 грозозахистів, а це 160 грн по мінімуму , а ще немає 100% , та навіть 80 % гарантії що все після грози виживе, тому вважаю цем метод не доцільним.

Будь який грозозахист ціною світча - економічно вигідніший заміни світча на новий під час кожної ближньої грози.

І якщо вже вирішили взятись за паяння, то можете і підрахувати ціну примітивного захисту на порт - 1 варистор за 3 грн типу 14к351 і вісім діодів типу FR по 25 коп.

Я взагалі впаював ГЗ безпосередньо в світчі. За минуле літо вигорів лише один порт, і то після попадання в парапет будинку, по якому між під'їздами йшов лінк.

І ще одне питання. Навіщо вам такий великий аватар? (2112px × 2816px, 3354,92 КБ)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

І ще одне питання. Навіщо вам такий великий аватар? (2112px × 2816px, 3354,92 КБ)

 

 

Добре ), найближчим часом зміню, я просто загрузив фото що під рукою було, зроблю щось більш тематичне, заміню.

mr.Dream наскільки доцільно юзати грозозахист, якщо немає поряд заземлення? Також питання до всіх, хто юзає грозозахист в частному секторі, на скільки менше обладнання згоріло в % відношенні ніж без використання?

В мене є лінк до абонента, на відкритому просторі, і ось там стабільно при поривах вітру весною наводиться на кабель статика, поставили з обох сторін грозозахист, знову звонок не працює, приїзджаю - мертва мережева карта, мертвий порт на свічі. Тому моє ставлення до грозозахисту нейтральне, не вірю я в нього, штук 10 стоять для проби , але жодного разу не допомогло, тому й рахую що це гроші на вітер.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Оптика в каждый дом - 100 % выход из грозозависимости, при условии что не влупит по ЛЕП ( о чём говорил ув. Павлобор) но пока не по карману не мне не пользователям.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

В мене є лінк до абонента, на відкритому просторі, і ось там стабільно при поривах вітру весною наводиться на кабель статика, поставили з обох сторін грозозахист, знову звонок не працює, приїзджаю - мертва мережева карта, мертвий порт на свічі

Грозозахисти не те що від статики помагають, вони від 100-амперного кидка напруги в пару наносекунд спасають :D

А те що у вас щось горить - так це наслідок неправильного монтажу. Немає заземлення? А куди тоді підключений заземляючий провід? Болтається в повітрі? Тоді з нього толку, як з козла молока. З'єднали хоча б з "корпусом" світча. Живлення як подається? Локально? Занулути можна. Віддалено? можна трос заюзати для заземлення.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В мене є лінк до абонента, на відкритому просторі, і ось там стабільно при поривах вітру весною наводиться на кабель статика, поставили з обох сторін грозозахист, знову звонок не працює, приїзджаю - мертва мережева карта, мертвий порт на свічі. Тому моє ставлення до грозозахисту нейтральне, не вірю я в нього, штук 10 стоять для проби , але жодного разу не допомогло, тому й рахую що це гроші на вітер.

 

Аналогичные мысли были когда ставил грозозащиту потом её занулял. После того как начал просто без грозы заземлять количество сгорания портов упало процентов на 50-60, а после того как начал заземлять грозозащиту то количество выгорания портов упало на 80-85%. Так что делайте нормальное заземление - дороже, но без него никуда. Ну или оптика до дома - тоже убирает не слабый процент выгорания практически до 100.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Воно то так , але щоб захистити 8 портовий свіч, треба 8 грозозахистів, а це 160 грн по мінімуму , а ще немає 100% , та навіть 80 % гарантії що все після грози виживе, тому вважаю цем метод не доцільним.

Будь який грозозахист ціною світча - економічно вигідніший заміни світча на новий під час кожної ближньої грози.

І якщо вже вирішили взятись за паяння, то можете і підрахувати ціну примітивного захисту на порт - 1 варистор за 3 грн типу 14к351 і вісім діодів типу FR по 25 коп.

Я взагалі впаював ГЗ безпосередньо в світчі. За минуле літо вигорів лише один порт, і то після попадання в парапет будинку, по якому між під'їздами йшов лінк.

І ще одне питання. Навіщо вам такий великий аватар? (2112px × 2816px, 3354,92 КБ)

Если впаиваете диоды и варистор, этому свичу требуется заземление?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Если впаиваете диоды и варистор, этому свичу требуется заземление?

Так. Відведення потенціалу на замлю/нуль потрібне в будь якому випадку. Крім випадків 100% автономності системи (живлення радіомоста від акумуляторів/вітрових генераторів/сонячних батарей). Тоді в якості заземлення можна собі придумати просто "загальну шину".

Принцип грозозахисту - не допустити перевищення напруги пробою трансформатора порта з методом відводу потенціалу через порогові елементи на землю. В якості порогового - розрядник, варистор. Але розрядник дорогий і громіздкий, щоби ставити його на кожен "проводок" :D Діоди використовуються для "сумування" потенціалу, і відведення на загальний розрядник, а також для обмеження протифазного імпульсу до напруги відкривання діода.

Як би придумали ізоляційний матеріал з діелектричною міцністю в пару мегавольт на міліметр - то без заземлення можна було обійтись.

 

2 Маріус

Хм... якщо просто заземлити корпус світча, то при наведенні потенціалу на сигнальному кабелі пробій через трансформаторну розв'язку буде "ще жощий", ніж коли корпус вільно "болтається в повітрі". Може просто співпадіння?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Живлення як подається? - фонтомно по вільних жилах витої пари , скручених попарно, від імпульсного блока живлення 12в 4А, на відстані 50-60м

Заземлення на лінку який я описував вище є зі сторони стовпа металевий прут "6" , зі сторони абонента на металеву батарею яка зварена з водопроводом що йде в землю.

Тоді з нього толку, як з козла молока. З'єднали хоча б з "корпусом" світча - Корпуса пластмасової коробки свіча?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Marius , вот есть ещё одна тема про заземление, сделал в серверной всё на совесть, загнал 3 штыря по 2.5м толщиной 20мм в землю на расстоянии 1м проварил металической шиной толщиной 5мм и шириной 20мм , с центрального штыря проволкой "8" на клемник . Во время грозы бесперебойник помер.. почему?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Щодо конструкції заземлення. Кажуть, що ефективно забивати кутники "50"-ку на відстані півтори довжини кутника. В нашій місцевості 1.5м кутник типово до кінця не забивається - розплескується (гори, каміння...). Якщо вдалося забити 2.5м штир - значить грунт пісчаний. Радість та сама, що і в горах - заземлення мало ефективне.

Але, чи було погане заземлення причиною виходу з ладу безперебійника (чи може він просто "завис"?) - важко сказати. Питання, що то за безперебійник. Якщо він таки здох - то розібрати і попробувати визначити що саме здохло. Від того буде залежати відповідь на питання "чому". (заземлення просто перенаправляє потужність розряду з елекртричної мережі на землю замість того щоб воно пішло на обладнання. проте, перенаправляє воно через елементи безперебійника. тому, при сильному розряді в нього є великі шанси вийти з ладу по вхідних колах. без заземлення підскакував би потенціал всіх приладів після безперебійника. при тому, сам безперебійник міг би залишитися живим.)

 

Проте, заземлення в принципі призначено для захисту людей. Обладнання виходить з ладу якщо є перевищення певного порогу напруги між виводами. Тобто, для захисту обладнання достатньо обмежити різницю потенціалів між всіма дротами які попадають в коробку (в тому числі і живлення). А після того точку об"єднання всіх варісторів і розрядників заземлити щоб когось не вдарило.

 

Грозозахист для езернету - це 8 діодів - 1 грн., сапресор на 5.6в - 1 грн. варістор - 1 грн. або розрядник 6-8 грн., гніздо - 1грн., платка -1 грн. і кусень витухи з штекером - 1 грн. Максимум 13 грн. Бачив, що люди рекомнедують варістор паралельно з розрядником ставити в розетках... Не ясно що робить варістор біля розрядника, але, можна і тут поставити. Буде 14 грн.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Корпуса пластмасової коробки свіча?

той корпус, що на схемах позначається символом ┴ :)

іншими словами нейтраль.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Корпуса пластмасової коробки свіча?

той корпус, що на схемах позначається символом ┴ :)

іншими словами нейтраль.

Дякую, я розумію що означае корпус, але в моєму випадку його нема, до свіча приходить 12 в постійної напруги і нуль тут взяти ніде, от тільки прут заземлення стовпа, і то не завжди він є.

 

В бесперебойнике вылетели силовые (полевики) транзисторы.

Заземлення випробував лампою накалу - світить, мегоомерта немає.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 1 month later...

RTL8309g , Atheros стоит в 5 портовых. Также имеем медиаконвертора на чипе IC+ IP175CH lf.

чипы можно взять у нас
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...