Перейти до

Низька швидкість віддачі


Рекомендованные сообщения

Всім доброго дня! Останній тиждень клієнти жаліються на малу швидкість віддачі, дехто навіть файл на пошту не може завантажити в лист. на 140 абонентів вихідний трафік переважно до 10Мб. Крім того почались проблеми з блек-листами, а так як всі абоненти за НАТом - то дуже важко знайти причину того всього кіпішу. "Бордер", наразі - МТ на серваку, на ньому і НАТ, і шейпінг, завантаження ЦП і час пік до 55%. Відповідно є наступні питання;

1. Що могло спричинити падіння вихідного трафіку?

2. Як мені знайти нігодяя, через якого ІР попала в блек-листи?

3. Порадьте нубу що блокувати фаєрволом для абонентів, щоб в подальшому мінімізувати попадання ІР в блек-листи.

П.С. Перевірити на іншому каналі нема можливості, покищо.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ну і ще є проблема з підключенням до МТ ззовні. Тобто вінбокс якщо і підключається, то дуже довго провантажує всі параметри, але переважно не підключається вінбоксом, доводиться ходити через веб, але і там викидає частенько. покищо частково допомагає піднімати ВПН на МТ, так хоч вінбоксом підключитись можу...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ну і ще є проблема з підключенням до МТ ззовні. Тобто вінбокс якщо і підключається, то дуже довго провантажує всі параметри, але переважно не підключається вінбоксом, доводиться ходити через веб, але і там викидає частенько. покищо частково допомагає піднімати ВПН на МТ, так хоч вінбоксом підключитись можу...

Похоже на проблему с железом РБ.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)

 

Ну і ще є проблема з підключенням до МТ ззовні. Тобто вінбокс якщо і підключається, то дуже довго провантажує всі параметри, але переважно не підключається вінбоксом, доводиться ходити через веб, але і там викидає частенько. покищо частково допомагає піднімати ВПН на МТ, так хоч вінбоксом підключитись можу...

Похоже на проблему с железом РБ.

 

Конфігурація заліза така

Supermicro X7SPA-H

1G ОЗП

Intel PT Dual Port 82571

 

Сразу закройте всем 25й порт, проблема с блэк-листами отпадет.

Дякую, буду шукати правила як це зробити, але є один юрік, якому треба пошту

Відредаговано nevidomuj
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Всім доброго дня! Останній тиждень клієнти жаліються на малу швидкість віддачі, дехто навіть файл на пошту не може завантажити в лист. на 140 абонентів вихідний трафік переважно до 10Мб. Крім того почались проблеми з блек-листами, а так як всі абоненти за НАТом - то дуже важко знайти причину того всього кіпішу. "Бордер", наразі - МТ на серваку, на ньому і НАТ, і шейпінг, завантаження ЦП і час пік до 55%. Відповідно є наступні питання;

1. Що могло спричинити падіння вихідного трафіку?

2. Як мені знайти нігодяя, через якого ІР попала в блек-листи?

3. Порадьте нубу що блокувати фаєрволом для абонентів, щоб в подальшому мінімізувати попадання ІР в блек-листи.

П.С. Перевірити на іншому каналі нема можливості, покищо.

В мене таке було.

Допомогла сегментація мережі.

 

На рахунок 25 порта десь знаходив правило для блокування спамерів. Діє нормально, перевірив. Воно і вичислило мені того спамера.

Відредаговано Biker13
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

1. Для початку напишіть яка швидкість віддачі ула до того, і яка стала зараз.

2. правило для блокування 25 порта

/ip firewall filter

add action=drop chain=forward comment="Closing SMTP port for spammers" disabled=no dst-port=25 protocol=tcp

3. В який саме блек-лист попала ваша ІР?

4. Сегментація мережі і правильні правила у файерволах повинні вирішити проблему.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Всім доброго дня! Останній тиждень клієнти жаліються на малу швидкість віддачі, дехто навіть файл на пошту не може завантажити в лист. на 140 абонентів вихідний трафік переважно до 10Мб. Крім того почались проблеми з блек-листами, а так як всі абоненти за НАТом - то дуже важко знайти причину того всього кіпішу. "Бордер", наразі - МТ на серваку, на ньому і НАТ, і шейпінг, завантаження ЦП і час пік до 55%. Відповідно є наступні питання;

1. Що могло спричинити падіння вихідного трафіку?

2. Як мені знайти нігодяя, через якого ІР попала в блек-листи?

3. Порадьте нубу що блокувати фаєрволом для абонентів, щоб в подальшому мінімізувати попадання ІР в блек-листи.

П.С. Перевірити на іншому каналі нема можливості, покищо.

В мене таке було.

Допомогла сегментація мережі.

 

На рахунок 25 порта десь знаходив правило для блокування спамерів. Діє нормально, перевірив. Воно і вичислило мені того спамера.

 

Мережа посегментована, в найьбільшому сегменті - 30 абонентів, і то його скоро ще посегментуємо

 

1. Для початку напишіть яка швидкість віддачі ула до того, і яка стала зараз.

2. правило для блокування 25 порта

/ip firewall filter

add action=drop chain=forward comment="Closing SMTP port for spammers" disabled=no dst-port=25 protocol=tcp

3. В який саме блек-лист попала ваша ІР?

4. Сегментація мережі і правильні правила у файерволах повинні вирішити проблему.

1. До проблеми віддача була в межах 10-60Мб, в ЧНН бувало і більше, а зараз середнє значення в день - 2Мб, в ЧНН - 10Мб.

2. За правило дякую!

3. spamhaus, uceprotect

4. Про сегментацію вже говорив, а от правила фаєрволу якраз і хоччу покращити, точніше створити правильні)

 

еще я бы посоветовал поменять железо. я так пониамю час пик это у вас мегабит 150-200 а то и меньше и уже 55%

Така ідея є вже давно. Наразі зібраний новий сервак, але на нього я вже не буду ставити МТ, хочу ставити дебіан і юбілінг

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

вам в помощь вот это на выбор http://wiki.ubilling.net.ua/doku.php?id=setupubinstaller или http://wiki.ubilling.net.ua/doku.php?id=setupubuntuserver1204 В новый сервак надеюсь сетевую нормальную поставили хотяб типа как на микротике ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

вам в помощь вот это на выбор http://wiki.ubilling.net.ua/doku.php?id=setupubinstaller или http://wiki.ubilling.net.ua/doku.php?id=setupubuntuserver1204 В новый сервак надеюсь сетевую нормальную поставили хотяб типа как на микротике ?

В новий сервак Інтел ЕТ дуал порт)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

сетевая хорошая , а че за конфиг сервака?

http://www.asus.com/Motherboards/M5A78LMUSB3/

http://hard.rozetka.com.ua/amd_desktop_fx_4300_fd4300wmhkbox/p249494/

і 4 планки памяті DDR3 ECC non-Reg 2Gb

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

сетевая хорошая , а че за конфиг сервака?

http://www.asus.com/Motherboards/M5A78LMUSB3/

http://hard.rozetka.com.ua/amd_desktop_fx_4300_fd4300wmhkbox/p249494/

і 4 планки памяті DDR3 ECC non-Reg 2Gb

 

А какая сейчас конфигурация сервака с МТ и какой канал у тебя ?

 У меня сервак на МТ в три раза хуже жует от 350 - до 500 и загрузка не переваливает за 30-35 % ... Скорей всего у тебя в сети канал забит чем то .... 

 

1. По поводу спама почитай тут http://asp24.com.ua/blog/blokirovka-spam-polzovatelja-v-mikrotik/ или в инете куча примеров.

2. Залей на МТ какой нибудь файл с локальной сети посмотри как он туда зайдет, затем на какой нибудь файловик и посмотри что то меняеться..

3. Возможно вышестояший пров тебя режет, так как у тя НАТ и клиентов нибойсь около 100-200 и каждый наравит то торенты погонять то еще какуюта лабуду...

4. отключи локалку от МТ и попробуй подключи один тестовый комп и погоняй траффик ...

5. Если у тя клиентов уже больше чем 100 тебе надо подумать о том что бы обзавестись либо своей подсетью либо у вышестоящего взять блок адресов.

6. На сервере с МТ поставить нормальные сетевухи  у меня стоит к примеру Intel PT dual  есть не просить единственное разрабов не пойму на такую сетевуху  тяжело біло прилепить куллер ? Горячая она больно пришлось доп охлаждение мостырить. 

7. Че за версия МТ ?

8. Может твой внешний адрес атакуют ?

Відредаговано max_m
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

ну у меня есть нас на http://hard.rozetka.com.ua/amd_fx_8320_fd8320frhkbox/p248031/# стоит фря 9.2 жрет 1K  абонов сетевая то ЕТ загрузка проца 20-40% это шейпер + NAT

Відредаговано DemonidZe
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

 

сетевая хорошая , а че за конфиг сервака?

http://www.asus.com/Motherboards/M5A78LMUSB3/

http://hard.rozetka.com.ua/amd_desktop_fx_4300_fd4300wmhkbox/p249494/

і 4 планки памяті DDR3 ECC non-Reg 2Gb

 

И ті хочеш сказать что у тебя при нагрузке 100-200 мбит загрузка 55% что то дофига !!!! У меня сервак на МТ в три раза хуже жует от 350 - до 500 и загрузка не переваливает за 30-35 % ... Скорей всего у тебя в сети канал забит чем то .... 

 

1. По поводу спама почитай тут http://asp24.com.ua/blog/blokirovka-spam-polzovatelja-v-mikrotik/ или в инете куча примеров.

2. Залей на МТ какой нибудь файл с локальной сети посмотри как он туда зайдет, затем на какой нибудь файловик и посмотри что то меняеться..

3. Возможно вышестояший пров тебя режет, так как у тя НАТ и клиентов нибойсь около 100-200 и каждый наравит то торенты погонять то еще какуюта лабуду...

4. отключи локалку от МТ и попробуй подключи один тестовый комп и погоняй траффик ...

5. Если у тя клиентов уже больше чем 100 тебе надо подумать о том что бы обзавестись либо своей подсетью либо у вышестоящего взять блок адресов.

6. На сервере с МТ поставить нормальные сетевухи  у меня стоит к примеру Intel PT dual  есть не просить единственное разрабов не пойму на такую сетевуху  тяжело біло прилепить куллер ? Горячая она больно пришлось доп охлаждение мостырить. 

7. Че за версия МТ ?

8. Может твой внешний адрес атакуют ?

 

Процитований Вами конфіг - це "сервак майбутнього", я його тільки налаштовую) А реальна конфігурацція, яка зараз працює - в першому пості

1. Дякую

2. Спробую

3. Малоімовірно, розмовляв з ними, але всеодно дякую, теж розглядав такий варіант

4. Дякую, спробую

5. Про свою АС і підмережу думаю, але поки є нагальніші питання - модернізація і розвиток

6. В мене така ж мережева як в Вас на робочому серваку

7. 5.14 х86

8. Можливо, але чому тоді виникає така проблема з вихідним каналом? швидше був би забитий вхідний, хоча можу помилятись, з атаками ще справи немав

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

По поводу атаки, у тебя есть возможность на время у вышестоящего прова взять другой ИП, замени его если тебя атакуют проблема уйдет. 

По поводу версии МТ замени на 5.26, а еще вопрос ты перезагружал сервак с МТ потому как на какой то из версий у меня был глюк через 1 месяц на портах начинало кучу дропов отсыпать после ребута все затихало опять на месяц пока версию не сменил. Не знаю с чем это связано но проблема ушла после замены версии. И еще что у тебя из сервисов открыто ? Позакрывай все кроме Winbox  (IP->services) .

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

По поводу атаки, у тебя есть возможность на время у вышестоящего прова взять другой ИП, замени его если тебя атакуют проблема уйдет. 

По поводу версии МТ замени на 5.26, а еще вопрос ты перезагружал сервак с МТ потому как на какой то из версий у меня был глюк через 1 месяц на портах начинало кучу дропов отсыпать после ребута все затихало опять на месяц пока версию не сменил. Не знаю с чем это связано но проблема ушла после замены версии. И еще что у тебя из сервисов открыто ? Позакрывай все кроме Winbox  (IP->services) .

ІР не враіант міняти, там сайт висить на ньому, але завтра спробую різні варіанти, в т.ч. на іншому каналі чи будуть такі проблеми. МТ не перезавантажував, віддалено трохи переживаю то робити, щоб не вилізли можливі косяки з залізом. завтра буду на місці - попробую, але всеродно дивно, останній раз в нього був аптайм майже рік) відкрито вінбокс і веб на нестандартному порті, через нього графіки дивлюсь

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Значить, знайшов покищо одну проблему, але вона на швидкість не впливає. 

Оптика від провайдера приходить в СФП порт мого DGS 1100-06ME, а від нього один порт йде до мого сервака, а з інших двох портів включені інші клієнти мого провайдера. Так от, якщо я просто перезавантажую це світч - оптичний порт не піднімається. Потрібно зайти в настрофки порта і поставити примусово 1000М фулл і після збереження налаштувань він моментально піднімається. Але після наступного перезавантаженя історія повторюється. 

Але в мене появилось інше питання. 

На мому теперішньому серваку МТ стоїть на ЮСБ флешці. Якщо візьму і перетикну її в інше залізо, чи все буде ок, чи не буде проблем з тим, що, допустим, МАСи попідміняються зі старого конфігу і т.п.?

Буду дуже вдячний, якщо хтось оперативно зможу відповісти на це питання)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Значить, знайшов покищо одну проблему, але вона на швидкість не впливає. 

Оптика від провайдера приходить в СФП порт мого DGS 1100-06ME, а від нього один порт йде до мого сервака, а з інших двох портів включені інші клієнти мого провайдера. Так от, якщо я просто перезавантажую це світч - оптичний порт не піднімається. Потрібно зайти в настрофки порта і поставити примусово 1000М фулл і після збереження налаштувань він моментально піднімається. Але після наступного перезавантаженя історія повторюється. 

Але в мене появилось інше питання. 

На мому теперішньому серваку МТ стоїть на ЮСБ флешці. Якщо візьму і перетикну її в інше залізо, чи все буде ок, чи не буде проблем з тим, що, допустим, МАСи попідміняються зі старого конфігу і т.п.?

Буду дуже вдячний, якщо хтось оперативно зможу відповісти на це питання)

 

1. Включення порта в 1000 лікується оновленням прошивки. Якщо не допомагає, значить залізо - барахло.

2. Мікротік спокійно перекидаєш в інше залізо. Конфіги лишаться, інтерфейси воно попідтягує нові. Можливо доведеться трошки реконфігурнути (напр. переназначити інтерфейси вхід, вихід).

3. Див. ПП.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

оффтопик. Юзверь жаловался недели три на плохую отдачу, при отличном приёме. Оказалось,цуцик, написал на брошенный коннектор, отчего резко изменились хар-ки кабеля...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Питання вирішене, всім дякую

Допомогла заміна СФПішок з 3км на 20км до аплінка

это все временно. посоветую на всякий случай померять волокно до провайдера. почему-то ведь 3-шки перестали на нем нормально работать...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Как по мне просто у профа волокно где то утинулось или зажато в муфте или в боксе,рефлектометор в зубы и аля причина найдена

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...