Олександр Федієнко знищив цифрову революцію бойових систем ЗСУ
____________________________________________________________________

“Слуга народу” Олександр Федієнко знищив цифрову революцію бойових систем ЗСУ. ЗСУ чекали на ці зміни десятиріччя, проте одна правка нардепа перекреслила ці сподівання. Віталій Шабунін розповідає детально про те, що втратили Сили Оборони через депутата. Детальний опис справ: https://bit.ly/4886rqL
 
Акції Укртелекому заарештували за борг у 1,8 млрд грн.

Арештовані виконавчою службою 93% акцій «Укртелекому» повинні бути продані для погашення 1,8 млрд грн боргу власника компанії — ТОВ «ЕСУ» — перед АТ «Ощадбанк», інформують Новини Ю з посиланням на Ukr.Media.
Про це стало відомо з даних державного банку.
Про наміри Intel оновити асортименти процесорів для платформи LGA4677/W790 відомо вже деякий час. В найближчому майбутньому до продажу надійдуть лінійки Xeon W-2500 та W-3500, причому специфікації першої були розкриті ще у листопаді. Тепер з'явилася інформація про флагманську модель Xeon W9-3595X.
 
Процесор Intel Xeon W9-3595X помічено у базі тестового пакета Geekbench. Новинка була протестована у складі комп'ютера з материнською платою ASUS Pro WS W790-Ace та 256 гігабайтами оперативної пам'яті DDR5, «засвітивши» основні технічні характеристики. В його арсеналі є 60 ядер з підтримкою Hyper-Threading та 112 Мбайт кеш-пам'яті третього рівня. Для порівняння, актуальний Xeon W9-3495X пропонує 56 ядер/112 потоків та 105 Мбайт L3-кешу. Тактова частота нового CPU під час тестування сягала 4,6 ГГц.
Інвестиції будуть використані для розширення інфраструктури постачальника хмарних послуг у країні, включаючи його об’єкти в Осаці та Токіо.
 

Компанія Amazon Web Services (AWS) у п’ятницю заявила, що виділяє близько 15,24 мільярда доларів США на розширення своєї хмарної інфраструктури в Японії до 2027 року, щоб задовольнити зростаючий попит клієнтів на її хмарні послуги, включаючи генеративний штучний інтелект .

Минулого року компанія зробила свій сервіс генеративного штучного інтелекту Amazon Bedrock доступним у регіоні Токіо в Японії, а також інвестувала 100 мільйонів доларів у започаткування нової глобальної програми під назвою Generative AI Innovation Center , щоб допомогти підприємствам прискорити розробку генеративних програм на основі штучного інтелекту.

Інвестиції в Японію будуть використані для розширення інфраструктури провайдера хмарних послуг у країні, особливо об’єктів в Осаці та Токіо, йдеться в заяві компанії.
Новий центр обробки даних поблизу Лондона підтримуватиме зростаючі потреби в області штучного інтелекту та хмарних обчислень.
 

Google оголосив про інвестиції в розмірі 1 мільярда доларів США в новий центр обробки даних у Великій Британії, який сприятиме розвитку інновацій ШІ та підтримуватиме клієнтів Google Cloud у регіоні. Це буде перший центр обробки даних Google у Великобританії.

«Цей новий центр обробки даних допоможе задовольнити зростаючий попит на наш штучний інтелект і хмарні сервіси, а також надасть важливу обчислювальну потужність підприємствам по всій Великобританії, одночасно створюючи будівельні та технічні робочі місця для місцевої спільноти», — сказала Рут Порат, фінансовий директор Alphabet і Google. Компанія присутня у Великій Британії протягом двох десятиліть і налічує близько 7000 співробітників у країні.

Цей центр обробки даних буде розташований на ділянці площею 33 гектари в Уолтем-Кросс, графство Хартфордшир, поблизу Лондона, у той час, коли Великобританія намагається позиціонувати себе як лідера в галузі технологій.
Fortinet додає безпечну точку доступу Wi-Fi 7 і комутатор 10G Power over Ethernet до свого бездротового портфоліо.
 

У міру того, як потенціал Wi-Fi 7 для корпоративного використання зростає, Fortinet розгорнула безпечну точку доступу та комутатор, який зможе підтримувати високу швидкість передачі даних і технологію пропускної здатності бездротової технології.

Вимоги до програм і пристроїв, які потребують пропускної здатності, посилять навантаження на бездротові мережі, і Wi-Fi 7 стане кроком вперед у підтримці цих систем, заявив Fortinet.

Але Wi-Fi 7 (802.11be) знаходиться в зародковому стані; Очікується, що IEEE погодить остаточну специфікацію пізніше цього року, а Wi-Fi Alliance лише розпочав свою офіційну програму сертифікації для нових пристроїв і продуктів. Wi-Fi 7 обіцяє підтримувати вищу пікову швидкість передачі даних і зменшити затримку. Експерти кажуть, що ця технологія націлена переважно на фізичні (PHY) і засоби контролю доступу (MAC), здатні підтримувати максимальну пропускну здатність щонайменше 30 Гбіт/с.

«Wi-Fi 7 може вчетверо збільшити продуктивність Wi-Fi 6 , забезпечуючи 4K-QAM (квадратурна амплітудна модуляція) порівняно з 1K попереднього стандарту. QAM — це техніка, яка об’єднує два сигнали амплітудної модуляції в один канал, фактично подвоюючи доступну смугу пропускання. Він також підтримує канали 320 МГц, що дозволяє збільшити пропускну здатність», — написав Нірав Шах, віце-президент із продуктів і рішень Fortinet, у блозі про нове обладнання Wi-Fi 7.
Теорія Діккенса також підтверджується часом оголошення, яке відбувається протягом 24 годин після вступу в силу Закону про дані ЄС, сказав Хьон Парк, головний аналітик Amalgam Insights Google тепер дозволяє корпоративним клієнтам безкоштовно переносити дані до іншого хмарного постачальника
 

Аналітики кажуть, що крок Google щодо скасування плати за передачу даних для клієнтів, які змінюють постачальника хмарних послуг, є відповіддю на антимонопольне розслідування, яке триває у Великій Британії та Європейському Союзі (ЄС).

«Скасування цих зборів компанією Google виглядає стратегічним кроком, спрямованим на пом’якшення занепокоєння регуляторів, які перевіряють антимонопольну поведінку постачальників публічних хмарних послуг, особливо у Великій Британії та Європі, а також на полегшення міграції клієнтів. від хмарних сервісів Google», – сказав Стівен Діккенс, віце-президент практики гібридних хмар у Futurum Group.

Рано в п’ятницю Google опублікував допис у блозі, в якому повідомлялося, що компанія негайно дозволить своїм корпоративним клієнтам, які хочуть припинити використання Google Cloud і перенести свої дані до іншого хмарного постачальника та/або локально, скористатися перевагами безкоштовної передачі мережевих даних до перенести свої дані з Google Cloud.

«Це стосується всіх клієнтів у всьому світі», — написав Аміт Завері, віце-президент відділу платформ Google Cloud.

Повідомлення Завері в блозі також натякає на антимонопольне розслідування, яке триває в ЄС, і окреме у Великій Британії.
Сервіс захищає дані локально від різноманітних пакетів, зокрема Azure, Microsoft 365, Power Platform і Dynamics 365
 

У четвер корпорація Майкрософт оголосила, що надасть оновлені послуги хмарних обчислень, які зберігають дані в межах Європейського Союзу, як частину зусиль щодо дотримання суворіших правил конфіденційності за кордоном.

Зміни технічного гіганта стосуються ряду пропозицій, таких як Azure, Microsoft 365, Power Platform і Dynamics 365. Оновлення базуються на попередніх оновленнях, щоб відповідати нормам ЄС, встановленим минулого року, які включали зберігання автоматизованих системних журналів. Корпорація Майкрософт заявила, що вона є «першим великим постачальником хмарних технологій, який пропонує такий рівень резидентності даних» європейським клієнтам.

«З сьогоднішнім оновленням Microsoft робить ще один рішучий крок у розширенні свого набору надійних хмарних сервісів, які поважають європейські цінності та відповідають конкретним вимогам наших комерційних і державних клієнтів у Європі», — йдеться в заяві Microsoft.

На тлі дедалі жорсткіших законів про конфіденційність даних у 27 країнах ЄС компанії, що займаються хмарними обчисленнями, переходять на локалізацію зберігання та обробки даних.

«Уряди ухвалюють правила, щоб контролювати потік і зберігання даних у межах своїх кордонів, і озброюють ці правила величезними пов’язаними покараннями та штрафами, щоб захистити дані своїх громадян, і, як результат, стимулювати їхні місцеві технологічні сектори», – сказав Клод. Менді, головний євангеліст, Data of Symmetry Systems, яка забезпечує безпеку в хмарі. «Розмір цих штрафів унеможливлює ігнорування глобальними хмарними провайдерами».
Кіберфахівці Служби безпеки України допомогли відбити нові кібератаки рф на одного з національних операторів мобільного зв’язку «Київстар».

Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у інтерв'ю міжнародній агенції «Reuters».

«СБУ не тільки допомогла «Київстару» відновити роботу за кілька днів, але й відбити нові кібератаки. Після масштабного зламу ми запобігли низці спроб заподіяти ще більшої шкоди оператору. Ворог розраховував завдати декілька ударів поспіль, щоб максимально надовго залишити людей без звʼязку. В такому випадку тривалого перенавантаження своїх мереж могли не витримати й інші оператори», – зазначив Ілля Вітюк.

ssu-vitiuk.jpg

За його словами, СБУ продовжує розслідувати масштабний «злам» Київстару за декількома статтями Кримінального кодексу України.

«Наразі кіберфахівці Служби безпеки вже досліджують окремі зразки шкідливого програмного забезпечення, що використав ворог. Атака ретельно готувалася багато місяців», - повідомив керівник Департаменту кібербезпеки СБУ.
SpaceX запустила супутники Starlink з можливістю прямого підключення до мобільних пристроїв. Про це повідомляється на офіційному сайті компанії.
 
Першими компаніями-провайдерами, яким стане доступною функція Direct to Cell (пряме підключення до мобільних пристроїв), стануть:

американська T-Mobile
канадська Rogers Communications Inc.
японська KDDI Corporation
австралійська Singtel Optus Pty Limited
новозеландська One New Zealand Group Limited
швейцарська Salt Mobile SA
чилійська Entel