Jump to content
Local

oles

Сitizens
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

oles last won the day on October 9 2019

oles had the most liked content!

Community Reputation

25 Очень хороший

About oles

 • Rank
  Точу Зубы

Recent Profile Visitors

1873 profile views
 1. oles

  Цены интернетов

  Якого Інтернет? З максимальною зв'язністю, і в клієнта є CDN кеші, то точно 10-12 грн Якщо без європейських обмінників і дорогих Tier1 типу Level3/Telia і якщо в клієнта нема кешів, то і по 6 грн можна. Якщо кеші, UA і щось типу Cogent, то в по 4 грн знайдете в Києві. Все ДУЖЕ залежить, що розуміти під "Інтернет"? Він різних сортів є так би мовити :-) Правильніше питати, що наллєте на стільки-то гривень. Але якщо задупінськ, то не дуже є різниця чи по 4 чи по 12 грн, транспорт може бути по 20.
 2. То щось типу стоячи в пустелі Сахара кричати "шукаю пісок" :-)
 3. Виясняю "куди писал", а тим більше якщо ще й "звонил". І ще цікаво де ж знайшлось село на Волині, що без оптичного Інтернету :-)
 4. там мав би бути точно Network.lviv.ua Astra Спектр-технології FreeNet Київстар Воля.....
 5. підозрюю, що всі 4 місцеві провайдера купляють в одного і того самого uplink'а у Броварах :-), або з тої самої серверної з одного свіча. Там бачу два варіанта - Атраком ВА-11, що на Чернігів, або ЄТТ, що на Ніжин. До речі, частоту з нашого DWDM можемо дропнути, але для доцільності такого дропу, то треба щоб 10G трафіку хтось "з'їв" (купив) у Броварах.
 6. Для зв'язку своїх БС, а вже самі послуги буде надавати на 2.4ГГц :-) Хоча будуть пресувати, що по ньому бігають комерційні юзери і типу роби ліцензію, хоча це спірне питання, бо ж на 5ГГц юзерам не роздається. Або зверніться до ліцензіатів 5ГГц у Ваших краях, щоб зареєстрували Вам одну БС і купу по навколишнім селам як її клієнтів :-)
 7. с. Матяшівка, ~900 жителів -> від сили 90 абонентів Рядом с. Яреськи з 5000 мешканців (600 абонентів), є якийсь завод, рядом ще пару сіл по 2-3тис жителів (ще з 500 абонів) Об'єднюйте зараз це все технологічними лінками на 5ГГц, в кожному селі тягніть PON (якщо ще там у Ваших краях нікого нема, зможете взяти гроші за включення 1800-2500 грн), то хоч Вам не треба багато вкладати в мережі, зрештую, зможете потім вигідно продатись, комусь "грубшому". Не включайте по радіо, тим більше на 2.4ГГц. У Миргороді є Атраком, відповідно купите по 10-12 грн/Мбіт Інтернет, для початку радіо-лінком заберете з 200М, але, по-любе, треба будувати ВОЛЗ, бо на 1500 юзерів треба з 1500Мбіт, а такі швидкості по-WiFi не передаються. Заодно, щось назбираєте по-дорозі. Матимете бізнес для себе або "на продаж". Врахуйте, що продасте хіба PON мережі, Ваших юзерів по радіо 2.4ГГц ніхто не куплятиме, вони не цікаві.
 8. Так всюди по обласних центрах точно є, але додати треба за 10GE канал зі Львова в Рівне (чи іншої ємності)
 9. канали Київ-Варшава (зараз популярно мати remote office поза межами UA :) Маємо можливість двома різними трасами від 1G до 10GE канали у Варшаву є найдешевші, але є можливість віддачі каналів по всій Польші.
 10. всю таку мережу хіба продати як абонбазу - 20-30USD за абонента максимум. Якщо за Вашим колегою є 60 абонів, то відкупити у нього за 1800USD. Врахуйте, що якщо хтось зайде оптикою, то відіжме все і не отримаєте ні ви і ваш коллєга нічого. А тому хто заходитиме є сенс викупати у вас по 30USD, щоб стара мережа дала йому змогу тримати високе ARPU, бо поставлять 50 грн за хреновий, але за Інтернет, і тому новому тримати в 150 чи 200 грн буде дуже трудно. А Ви, якщо досі не вкладали гроші в розвиток, а лише отримували гроші з помираючої мережі, то або провавати це все "добро" комусь, або вкладати ще з 200тис грн в мережу, плюс кабелі в грунт між селами, але якщо там 15+5км, і нічого додаткового нема по-дорозі, то забутьте про це все.
 11. Бо в УТК нема кому, там хіба начальники полишались. Щодо каналів....якщо тут хтось не вкурсі, то типово підведення ВОЛЗ до села коштує значно більше ніж витрати на побудову мережі у селі, особливо якщо є по 2000 грн за включення, то на таку мережу з 200 юзерів треба потратити максимум, то 100тис грн. (юзери оплатять 400тис за включку), а от щоб дійти ВОЛЗ до села, то треба так з 200тис. Тому наявність якісного Інтернет біля села є головний економічний фактор, а не крутизна того, хто потягнув PON по селу. Зараз тьма заявок на зразок "я хочу у Вас купити 100-200М нам там-то?". На пояснення, що якщо я маю Інтернет під селом, де нема мережі, то мені абсолютно нецікаво просто продати Інтернет, від сили можуть бути підрядчиками, якщо знають і вже будували хоч щось.
 12. То значить будують самі укртелекомівці, їм нема куди спішити, їм кошти освоювати :-) Побачите, як мережа будується не укртелекомівцями, а лишається у власності не Укртелекома, а УТ віддає 60% коштів. От тоді і "посмієтесь"
 13. за радіо-клієнтів максимум дадуть 50-60$ (може ще менше, якщо там є перспектива побудови кимось оптичних мереж), бо зараз Укртелеком інтенсивно будує PONмережі, навіть за 10-15км від точок проходження своїх ВОЛЗ (не сам будує, а підрядчиками чи партнерами Укртелекому виступають досвідчені провайдери, які населений пункт на 10тис мешканців якісно забудують максимум за два тижні) Там де Ви думали, що Ви є монополістом на довгії роки, а в один прекрасний день отримуєте дзвінки від своїх далеких радіо-абонентів, що тут їм або безкоштовно або навіть за 1000-1500 грн пропонують мати не 1-2Мбіт (часами страшно глюкавий з скачучими затримками 50-500мс), а 20-50 чи 100М за ті самі гроші. Вгадайте, скільки тоді Ваші абоненти будуть коштувати?
 14. 200$, то з ПДВ є 6500 грн. Якщо покласти цю суму на депозит в гривнях дає ~95-100 грн на місяць ! Якщо два стовби на юзера, то оплата в РЕМ ~14-20 грн, Інтернету треба ще купити на 8-15 грн. на юзера. Загалом мінімальні видатки на юзера 130 грн. Яке ж має бути ARPU, щоб віднявши цих 130 грн окупити потрачену суму 6500 грн ? Навіть якщо ARPU 200 грн, то це буде 90 місяців !! Поки обслуговування без оплатне, але треба ще з 15-20 грн комусь їх віддати, то окупніть буде вічність. Навіть якщо все без ПДВ, і в РЕМ нічого (ліваком), та Інтернет нахаляву....сумна картина для того хто купить по 200$
×