Перейти до

Безперебійний домашній інет у квартиру за адресою м. Київ, вул. Симиренка 5


Рекомендованные сообщения

Вітаю!
 

У зв'язку з постійними відключеннями світла шукаю новий домашній інет, що буде доступний ще хоча б 7-8 годин після цих відключень.
Адреса м. Київ, вул. Симиренка 5, 8-й під'їзд.

 

Розглядаю співпрацю з провайдерами, що вже присутні в будинку і мають резервне живлення на своєму обладнанні або дають оптику за адекватні гроші (чи підключення за рахунок абонплати).

Відредаговано adMisha
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • Відповіді 62
  • Створено
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Шкода, що Вас нема за моєю адресою. Сподіваюся, що по моєму будинку також є провайдери, що керуються подібним Вашому підходом до справи, і що вони прочитають цю тему ). @Туйон, @tkapluk, @Legioner ну

Пане, легше і попрошу без хамства, гаразд?    Я гадаю, що в нинішніх умовах той з домашніх провайдерів, що раніше за інших встановить у себе безперебійники на всіх вузлах і як слід це пропіарит

Це ж золота жила! Роби свого провайдера    😂 Так тупо з телефону роздай інет.    ЗІ: Я вчора навіть подзвонити не міг з двух операторів у районі де масово вимкнули електроен

Posted Images

4 часа назад, datakrava сказав:

10к грн в міс + підключка і гоу)

 

Щедра пропозиція, я за квартиру і комуналку загалом плачу менше ).

Готовий розглянути співпрацю з провайдерами, що вже присутні в будинку і мають резервне живлення на своєму обладнанні. Ну або ж підключення оптикою до квартири за адекватні гроші чи в рахунок абонплати.

  • Haha 1
  • Confused 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • adMisha changed the title to Безперебійний домашній інет у квартиру за адресою м. Київ, вул. Симиренка 5
3 часа назад, Legioner сказав:

і акумулятори з УПСами які б їх заряджали за 4 годинки пошукайте

Ви пропонуєте, щоб я купив ці УПСи з акумуляторами для провайдера, щоб його обладнання працювало безперебійно?  

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, adMisha сказал:

Щедра пропозиція, я за квартиру і комуналку загалом плачу менше ).

Готовий розглянути співпрацю з провайдерами, що вже присутні в будинку і мають резервне живлення на своєму обладнанні. Ну або ж підключення оптикою до квартири за адекватні гроші чи в рахунок абонплати.

Не имеет значения, как как квартира подключена к свичу провайдера . Вайфай роутер, медиаконвертер, UNU  -любое клиентское оборудование должно быть запитано от источника бесперебойного питания (ИБП) + аккумуляторная батарея, который держит   питание в течении времени отключения энергоснабжения, а также способно полностью подзаряжать аккумулятор ( должен быть соответствующий ток заряда аккумулятора от ИБП )  ориентировочно  ( зависит от продолжительности и периодичности отключения питания)   в течении скажем 12 часов. Есть в продаже домашние маломощные ИБП с батареей 7-12 aH, которые способны питать  клиенстские устойства в течении нескольких часов после отключения питания. 

Также, само собой оборудование доступа провайдера в доме ( коммутаторы, маршрутизаторы, вайфай точки доступа, OLT PON и др.) должны быть под резервным питанием ( ИБП достаточности мощности + аккумулятор  достаточной емкости). Но этого мало, на  оборудование доступа  провайдера в многоквартирном доме  приходит канал, на противоположном конце которого также стоит оборудование доступа/ агрегации, которое также должно быть под резервным питанием . В общем вся цепочка свичей - маршрутизаторов провайдера  от свичей доступа до граничного маршрутизатора должно быть под резервным питанием. 

У нас в многоквартирном доме сделано так.

На крыше дома и во дворе (  на  столбах освещения) установлены  уличные вайфай точки доступа нового поколения WiFi 6 ( 802.11ax) с дальностью покрытия несколько сотен метров на скорости до 900 Mbps.  Коммутаторы, запитывающие по дате и  питанию ( POE) точки доступа, находятся под бесперебойныv  питанием  в течении 6+ часов и подключены  к проводному свичу доступа провайдера, которые также оснащен ИБП и внешний  канал в Интернет от которого поддерживается в течении нескольких часов после отключения питания .

Квартиры  имеют доступ к Интернет через

- домашний вайфай роутер ( свич) , подключенный  по кабелю( витая пара)  к  свичу  интернет провайдера с ИБП

- домашний вайфай роутер, подключенный по вайфай каналу как клиент к  вайфай к точкам  доступа вайфай домовой WiFI сети ( с ИБП) , которая в свою. очередь подключена к свичу  ( с ИБП) интернет провайдера.

Тем самым квартиры, где вайфай роутеры оснащены ИБП, имеют доступ в Интернет на все время пропадания в доме ( районе ) питания 220В.

Жильцы дома, не имеющие в квартире ИБП,  имеют доступ в Интернет по вайфай путем подключения из квартиры (  находясь в квартире) своих смартфонов, ноутов непосредственно    к  уличным вайфай точкам  доступа домовой вайфай сети. Скорость доступа в зависимости от типа  вайфай смартфона ( wifi 6 или wifi 4 или 5 )от 10Мbps до 100-200 Mbps.

Такой доступ является альтернативой  доступу 3G/4G , который пропадает полностью или сильно падает пропускная способность через  несколько десятков минут после пропадания питания на районе. 

На случай пропадания питания на более продолжительный срок ( у нас сейчас это 3-4 часа) дом оснащен генератором  ( собственность дома) , к которому подключено оборудование  доступа  домовой сети и оборудование провайдера внешнего канала в Интернет ( аплинк в дом). 

Домовые домофоны,  оборудование охранной и пожарной  сигнализация    также  оснащены ИБП.  Все оборудование  управляется  через домовую гибридную вайфай/кабельную  сеть   , а также  через облачные сервисы в Интернет,  и все  работает в том числе  во время   пропадания энергоснабжения дома и района в целом.

Відредаговано Alver
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

@Alver дякую, я приблизно так собі це і уявляю. Живлення на клієнтському обладнанні є (ноут), за потреби докуплю малий ДБЖ для роутера, онушки чи медіаконвертора. Ви присутні за вказаною вище адресою, чи просто повз проходили )?

@nvr дякую, старлінк розглядаю на випадок, якщо ніхто з присутніх у будинку провайдерів не зможе забезпечити бажане.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 минуты назад, adMisha сказал:

Ви присутні за вказаною вище адресою, чи просто повз проходили )?

Проживаю в этом доме и участвую в строительстве сети. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)
11 минут назад, Alver сказав:

Проживаю в этом доме и участвую в строительстве сети. 

Якщо мережа покриває або ж у найближчий час покриє мій під'їзд і є можливість абонентського підключення, то готовий ознайомитися з пропозиціями ). Якщо є сайт з інформацією про тарифи, покриття та підтримку, то прошу дати ланку.

Відредаговано adMisha
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
36 минут назад, adMisha сказал:

@Alver дякую, я приблизно так собі це і уявляю. Живлення на клієнтському обладнанні є (ноут), за потреби докуплю малий ДБЖ для роутера, онушки чи медіаконвертора. Ви присутні за вказаною вище адресою, чи просто повз проходили )?

@nvr дякую, старлінк розглядаю на випадок, якщо ніхто з присутніх у будинку провайдерів не зможе забезпечити бажане.

Старлинку тоже нужен ИБП . И есть в доступе Старлинк   несколько  проблем.

Первая - слабый входящий в комплект  вайфай роутер стандарта 802.11ac ( два поколения вайфай тому назад) и к тому же класса SOHO, держит до 10-20 юзеров  и к тому же индор  .  Не представляю себе как например Минцифры думает раздавать на улице людям интернет по вайфай  от Starlink ( получили бесплатно 1.5 тыс штук от Польши).  Говорят -что то там тестирует. Что там тестировать ?  Все давно протестировали до них.

Вторая главная проблема Это отсутствие центра "приземления" Старлинк в Украине. Поэтому весь трафик  Старлинк в Украине идет через    Европу, То есть если  поставить станцию  Старлинк на многоквартирном  доме или для ЧС, то все юзеры будут например смотреть ТВ, Youtube через наземные станции Старлинк в  Западной Европе . Это не есть хорошо и возможны технические проблемы.

Сейчас услуга доступа Старлинк пока  для Украины бесплатна. Но И.Маск уже хотел но пока передумал ( но может вернуться к вопросу в любой  момент ) сделать сервис платным ( в месяц около 60 USD -типа со скидкой   для Украины, если точку будут перемещать с места на место +28 USD в месяц).

И точные координаты каждой  станции  Старлинк  снимает  спутник, а значит эта информация доступа хакерам  и другим недоброжелателям . В целях безопасности от  "прилета"  станции Старлинк нужно выносить подальше,  а от них подавать беспроводный  канал в нужно место по беспроводному каналу связи.

Відредаговано Alver
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
21 минуту назад, adMisha сказал:

Якщо мережа покриває або ж у найближчий час покриє мій під'їзд і є можливість абонентського підключення, то готовий ознайомитися з пропозиціями ). Якщо є сайт з інформацією про тарифи, покриття та підтримку, то прошу дати ланку.

На Борщаговке  (г.Киев) такого сервиса нет ( пока).  Если у вас новострой ЖК - то возможно скоро появится. 

Відредаговано Alver
  • Like 1
  • Sad 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
3 часа назад, adMisha сказал:

Ви пропонуєте, щоб я купив ці УПСи з акумуляторами для провайдера, щоб його обладнання працювало безперебійно?  

Да. Или вы реально думаете, что в условиях это пиз...ца провайдер будет рвать ж..пу чтобы конкретно у ад-Миши все работало четенько, ведь он платит соточку ну или аж стопЕтдесят с барского плеча?)

Тут вопрос выживания стоит, запитки магистральных и узловых точек, а не последней мили.

Конечно, если выходит так, что свет на доме появился, а интернет нет, возможно провайдер ещё не забесперебоил узловой дом.

Возможно, он это сделает позже.

Сейчас с ИБП и акумами а так же другими источниками питания не все так просто, как минимум очень не дешево.

23 минуты назад, Alver сказал:

На Борщаговке  (г.Киев) такого сервиса нет ( пока).  Если у вас новострой ЖК - то возможно скоро появится. 

Ну сами же знаете, что в ближайшее время ваша камбала нигде не появится, а если и появится, то настолько точечно, что уж проще тогда старлинк нарешать.

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Опубліковано: (відредаговано)
49 минут назад, Туйон сказав:

 условиях это пиз...ца провайдер будет рвать ж..пу чтобы конкретно у ад-Миши все работало четенько, ведь он платит соточку ну или аж стопЕтдесят с барского плеча?)

Пане, легше і попрошу без хамства, гаразд? 
 

Я гадаю, що в нинішніх умовах той з домашніх провайдерів, що раніше за інших встановить у себе безперебійники на всіх вузлах і як слід це пропіарить, збере "врожай" з маси перебіжчиків. Купувати провайдеру обладнання, яке йому потрібне для якісного надання мені послуги, яку я і так щомісяця оплачую, для мене неприйнятно. Хіба що можу розглянути варіанти, у яких я купую вузловий УПС, а провайдер повністю відшкодовує мені його вартість за рахунок моєї йому абонплати.  Бо якщо купувати обладнання повністю за свій кошт, то я краще куплю один з купи комплектів для мобільного інету, воно хоч не прив'язане до локації та провайдера.

Відредаговано adMisha
  • Haha 4
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 минут назад, adMisha сказал:

Я гадаю, що в нинішніх умовах той з домашніх провайдерів, що раніше за інших встановить у себе безперебійники на всіх вузлах і як слід це пропіарить, збере "врожай" з маси перебіжчиків.

Це ж золота жила! Роби свого провайдера 

 

10 минут назад, adMisha сказал:

я краще куплю один з купи комплектів для мобільного інету,

😂

Так тупо з телефону роздай інет. 

 

ЗІ: Я вчора навіть подзвонити не міг з двух операторів у районі де масово вимкнули електроенергію. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 минуты назад, tkapluk сказав:

Це ж золота жила! Роби свого провайдера 

Дякую за пропозицію, та я іншим заробляю на життя, і мене це поки що влаштовує ).
 

4 минуты назад, tkapluk сказав:

Так тупо з телефону роздай інет. 

Власне, так зараз і працюю, от тільки телефон в цей час висить на вікні, бо інакше не завжди ловить покриття. Шкода, що на смартах не роблять роз'єми під зовнішні MIMO-антени, була б бімба. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Насправді цілком доречне питання, і іронія тут не доречна, а я наприклад знаю багато операторів котрі шевеляться і організовують автономність 4-6-8 годин, я наприклад для своїх абонентів організував автономність 11 -18 годин (але використовую тільки PON)

  • Like 3
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
58 минут назад, adMisha сказал:

Пане, легше і попрошу без хамства, гаразд? 
 

Я гадаю, що в нинішніх умовах той з домашніх провайдерів, що раніше за інших встановить у себе безперебійники на всіх вузлах і як слід це пропіарить, збере "врожай" з маси перебіжчиків.

Никакого хамства. Вы скажите честно, сколько Вы платите за интернет в месяц?

И перебезчиков особо не будет, а как правило если они и есть - это зачастую как раз проблемные клиенты и мозгоклюи.
Когда будет холодно и жрать приготовить некак, интернет отодвинется на второе место.

Далеко не у всех от интернета зависит работа и т д.

А в Вашем случае, если у Вас от интернета зависит работа и вы теряя связь - теряете прибыть - можете обратиться за поиском бизнес-тарифа, там может и УПС поставят. Но это не будет соточка в месяц.

А пока что я вижу что Вы хотите много и дешево. 

  • Thanks 3
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, adMisha сказал:

Дякую за пропозицію, та я іншим заробляю на життя, і мене це поки що влаштовує ).

Ну так і провайдера влаштовує робота обладнання в твоєму будинку без ДБЖ. 

Всіх все влаштовує )) 

 

51 минуту назад, Tiamat_19 сказал:

але використовую тільки PON

Ну центральні вузли у більшості провайдерів працюють нормально. 

 

51 минуту назад, Tiamat_19 сказал:

Насправді цілком доречне питання, і іронія тут не доречна,

Іронія тут у тому, що Київстар офіційно послав лісом, і сказав що не буде ставити ДБЖ. Більшості сусідів тей інет нафіг не впав без світла, а заради одного-двух клієнтів які перейдуть з безкоштовної суперсили і будут нити "я плачу аж 150 грн, чого інтернет є всього пару годин після відключення світла" ніхто робити дурні інвестиції не буде. 

В більшості ЖК що я знаю, і де монополія на одного-двух провайдерів з інтернетом все ок. 

Це повідомлення написане з одного з таких ЖК. ))

Відредаговано tkapluk
  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
13 часов назад, Tiamat_19 сказав:

Насправді цілком доречне питання, і іронія тут не доречна, а я наприклад знаю багато операторів котрі шевеляться і організовують автономність 4-6-8 годин, я наприклад для своїх абонентів організував автономність 11 -18 годин (але використовую тільки PON)

їбать порівняв щось з пальцем, ПОН зарезервувати хахаха проблема, та він і до того в тебе мав бути зарезервований

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 17.11.2022 в 22:53, adMisha сказав:

Вітаю!
 

У зв'язку з постійними відключеннями світла шукаю новий домашній інет, що буде доступний ще хоча б 7-8 годин після цих відключень.
Адреса м. Київ, вул. Симиренка 5, 8-й під'їзд.

 

Розглядаю співпрацю з провайдерами, що вже присутні в будинку і мають резервне живлення на своєму обладнанні або дають оптику за адекватні гроші (чи підключення за рахунок абонплати).

 

ладно скажу тобі по секрету доки це ніхто НЕ читає, зараз МІНІМАЛЬНА ціна ДБЖ з можливістю підключити звонішні акуми складає від 9000 грн, акуми для таких цілей краще брати від 40 Аг це від 7000 грн, це все в ящик не влізе, встанлення додаткового ящику і колодки, силові кабеля, гофра для цього всього діла десь 3000 грн, це ти 1 бригаду монтажників задієш на півдня. яка буде їхати за бензин по 50 грн літр. Рахуємо, твоє ХАЧУ, бо плачу аж 150 грн на місяць коштує під 20 000 грн. а тепер слухай прикол в НОВОМУ ЖК де все життя було зарезервоване живлення кількість активних абонентів після відключення світла була 2,78 %. 

Відредаговано Legioner
  • Like 1
  • Thanks 2
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 часов назад, Legioner сказал:

їбать порівняв щось з пальцем, ПОН зарезервувати хахаха проблема, та він і до того в тебе мав бути зарезервований

Зарезервований був і раніше, а ось вдома в багатоквартирному будинку зарезервовано і комутатори, але тут вже все організував оператор котрий надає в ЖК послуги доступу до інтернету, і їх в нас в ЖК два і обоє зарезервували, тому нічого не бачу страшного в данному питанні

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
22 часа назад, Tiamat_19 сказав:

Насправді цілком доречне питання, і іронія тут не доречна, а я наприклад знаю багато операторів котрі шевеляться і організовують автономність 4-6-8 годин, я наприклад для своїх абонентів організував автономність 11 -18 годин (але використовую тільки PON)

Шкода, що Вас нема за моєю адресою. Сподіваюся, що по моєму будинку також є провайдери, що керуються подібним Вашому підходом до справи, і що вони прочитають цю тему ).

@Туйон, @tkapluk, @Legioner ну ви просто майстри в (не)дотепності. Панове, от навіщо ви мені оце все понаписували? Якщо не маєте конкретних пропозицій по темі, то будьте так люб'язні, йдіть флудити у флудилку. Дякую.

 

Мене, як споживача послуги підключення до інету, цікавить лише співвідношення якості, ціни та доступності цієї послуги для мене особисто. Все інше мене не хвилює.

  • Haha 4
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ещё раз - хотите интернет для работы - покупайте бизнес-тариф, либо старлинк, либо у магистрала, либо договаривайтесь с провайдером и ставьте свой УПС.

Это нужно ВАМ в первую очередь.

Вон блогер-лифтовик из Киева - Денис Андреянов - недавно выкладывал видео, где он питал роутер от свинцовой батареи и рассказывал, что вроде как он лично обеспечил провайдера Ланет акумулятором чтобы у него был интернет. Видимо, ему нужно. 

А пока что ВЫ пришли на форум провайдеров, чтобы поучить провайдеров жизни.

Как-то так.

38 минут назад, adMisha сказал:

Якщо не маєте конкретних пропозицій по темі, то будьте так люб'язні, йдіть флудити у флудилку. Дякую.

Ну мы так то здесь сами разберемся куда нам ходить, окей?)

38 минут назад, adMisha сказал:

Мене, як споживача послуги підключення до інету, цікавить лише співвідношення якості, ціни та доступності цієї послуги для мене особисто. Все інше мене не хвилює.

А, знач таки "ниибет". Ну а нас ниибут 2% юзеров, ради которых никто не будет выкидывать большое количество бабок.

 

Почитайте тему про покупку старлинка из Польши, тут есть.

А, ещё тут недавно был один такой чел, @McDuck

Вы там с ним не знакомы?

В чем-то похожи.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від HR Katerina
      Ми пропонуємо:
      Гідну заробітну плату з можливістю заробляти більше; Графік роботи Пн-Пт з 09:00 до 18:00; Все необхідне для роботи: Інструмент, спец.одяг, деяким працівникам службове авто; Компенсацію палива та амортизацію авто. Ваші обов’язки:
      Прокладання кабеля зовні та всередині приміщень або на підвісі; Налаштування абонентського обладнання (WI-FI роутера) та підключення абонентів до мережі; Усунення кабельних пошкоджень на оптичній мережі. Вимоги до кандидата:
      Досвід роботи від 1го року в данній сфері; Досвід зварювання волоконно-оптичних мереж (бажано); Права категорії «В» з досвідом водіння (бажано); Наявність авто (бажано).
    • Від HR Katerina
      Запрошує на постійну роботу! 
      Майстер з підключення інтернету
      Ваші обов’язки:
      Прокладання кабеля зовні та всередині приміщень або на підвісі; Налаштування абонентського обладнання (WI-FI роутера) та підключення абонентів до мережі; Усунення кабельних пошкоджень на оптичній мережі. Ми пропонуємо:
      Гідну заробітну плату з можливістю заробляти більше; Графік роботи Пн-Пт з 09:00 до 18:00; Все необхідне для роботи: Інструмент, спец.одяг, деяким працівникам службове авто; Компенсацію палива та амортизацію авто. Вимоги до кандидата:
      Досвід роботи від 1го року в данній сфері; Досвід зварювання волоконно-оптичних мереж (бажано); Права категорії «В» з досвідом водіння (бажано); Наявність авто (бажано).  
      Якщо Вас зацівали вакансія, звертайтесь за номером 067-672-00-64 Катерина 
      Дзвоніть або пишить у Viber / Telegram

    • Від Ермолаев
      На постійну роботу потрібен спеціаліст з будівництва інтернет мереж та підключення абонентів за технологією PON.
       
      Вимоги:
      - розуміння роботи інтернет мереж та принципи будівництва інтернет мереж за технологією PON та по стандарту Ethernet;
      - вміння роботи на зварювальному апараті ВОЛЗ;
      - вміння налаштування обладнання L1/L2/L3;
      - власне авто.
       
      Обов'язки:
      - будівництво мережі за технологією PON та по стандарту Ethernet;
      - підключення абонентів за технологією PON та по стандарту Ethernet;
      - обслуговування абонентів;
      - обслуговування мереж та усунення аварій.
       
      Заробітна плата по домовленості.
       
      Контактна особа: 0971404632 Олександр
    • Від hr.manager
      Добрий день! 
      В компанію інтернет-провайдера (м. Львів), на роботу потрібні: 
       
      Інженер телекомунікаційних мереж:
      •  Пайка оптичних волокон високого рівня складності патчпанелі, каналізаційні муфти;
      •  Ремонт магістральних і абонентських кабельних мереж;
      •  Виконання інженерних планів по оптимізації та розвитку мережі;
      •  Встановлення і оптимізація пасивного і активного обладнання на точках, при потребі в абонента;
      •  Встановлення і перенос коробок, оптичних муфт та інше;
      •  Прокладка кабелю якщо кабель був пошкоджений, або його маршрут потребує оптимізації;
      •  Виконання вимірювальних робіт з оптикою.
       
      Монтажник інтернет-мереж з власним авто:
      •  Підключення нових абонентів;
      •  Прокладка кабелю;
      •  Налаштування маршрутизаторів (роутерів), мережевого обладнання абонентів;
      •  Монтаж та пайка оптоволоконного кабеля.
       
      Рівень зп від 35тис.
       
      Звертатися за телефоном 0969193227 Євгенія. 
       
      Також розглянемо варіанти роботи з готовими бригадами по договору підряду.  
    • Від nvr
      В пошуку провайдера для юридичної особи (виробництво)
      Локація: Київська область, Макарівський р-н 
      Швидкість 100мбіт.
      Статична біла ip-адреса.
      З подальшою побудовою локальної мережі по території об'єкта.
       
      Геолокація:
       
       
       

×
×
  • Створити нове...