Перейти до

SFP модуль замість PON термінала


Рекомендованные сообщения

  • Відповіді 73
  • Створено
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сразу вспомнилось

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

нормально все будет вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь   какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нрави

Posted Images

13 часов назад, ronex сказал:

краще мати декілька "не зовсім звичайних" користувачів, кому можна зателефонувати, щоб дізнатися чи то світла нема на обладнанні в частині мережі , чи там обрив, замість того щоб ганяти команду бригаду за 30, 40, ... 100 км, особливо зараз.

А для чого ганяти "ганяти бригаду" і "комусь телефонувати", якщо Pon голови уже давно навчилися діагностувати причину не доступності обладнання на стороні клієнта?

  • Like 3
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
39 минут назад, olnet сказал:

А для чого ганяти "ганяти бригаду" і "комусь телефонувати", якщо Pon голови уже давно навчилися діагностувати причину не доступності обладнання на стороні клієнта?

 

Ну видимо топикстартер ещё молод, ибо я лет в 16-18 тоже искренне верил, что могу быть абсолютно полезным своему провайдеру, если буду докладывать их админу об отсутствии света, провисании где-то кабеля или открытом чердаке на доме. Как мне потом сказали их ребята - инициатива наказуема, не писти лишнего а то сам вместо нас пойдешь кабеля подтягивать или замки закрывать 😂

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Вообще тема эта всплывать будет ещё много раз, может логичнее было бы создать одну единую тему по поводу SFP-ONU, вопрос то актуальный, но решение сомнительное.

Я как начал осваивать ПОН, то тоже загорелся идеей, например у меня где-то есть управляха в которую заходит оптика по SFP обычному, загнать туда стик и оставить оптический запас.

Надо кому ПОН - впаял и пустил лапшу. Надо кому по-старому - работают через свитч.

Но пришел к выводу, что летом там на чердаках и обычные модули кипят, а стик походу вообще загорится синим пламенем ))

Да и вцелом если уж строить ПОН то строить ПОН...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
3 минуты назад, independent сказал:

Використовую ось таку в Мікротіку

И как по работе, как по нагреву?

Там в описании есть кое что:

Цитата

 

PON_MODE (Min 1, Max 3, Default is 1)

Configure ONT Stick in which mode:

1 = GPON

2 = EPON

3 = Ethernet

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 минуту назад, Туйон сказал:

И как по работе, как по нагреву?

Там в описании есть кое что:

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ?

Гріється звісно, але в мене стоїть в прохолодному місці, тому за це не турбуюсь.

Робить нормально, в EPON віддає +/- 940/900 мбіт/с без проблем - але і це не критично

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ? - не знаю

 

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, independent сказав:

Гріється звісно, але в мене стоїть в прохолодному місці, тому за це не турбуюсь.

Робить нормально, в EPON віддає +/- 940/900 мбіт/с без проблем - але і це не критично

 

Эт если выбрать опцию "3", оно превращается в обычный SFP модуль что ли ? - не знаю

 

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
15 минут назад, ronex сказал:

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Нагрев будет на любом чипе, греется не чип, а лазерный модуль.

OpenWRT это сильно ))) Вообще забудьте про "прошивку" на ОНУ, она вам не нужна.

Роутингом и прочим должен заниматься РОУТЕР.

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
16 минут назад, ronex сказал:

Якщо не складно, можете більше розповісти про нього: 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)?

Багато пишуть про нагрів, та судячи з наведених вище посилань модулі можуть бути, як мінімум, на процах Realtek, ZTE, Intel, і підозрюю, нагрів теж буде залежати, на чому зібраний термінал. Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі?

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка?

 

Роз'єм там такий як в посиланні зелений (APC)? - ні. UPC. там просто пластикова ручка, і в мене вона жовта

 

Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі? - а як я це зроблю без програматора?

 

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка? - без поняття, вткнув, у провайдера зареєстрував і все

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
13 минут назад, independent сказав:

Можете глянути, якщо можливо, який проц саме в вашому модулі? - а як я це зроблю без програматора?

 

Також в описі вказано Q/M: WEB. Там OpenWRT чи якась своя прошивка? - без поняття, вткнув, у провайдера зареєстрував і все

Якщо OpenWRT то в дашборді буде написано, якщо щось своє, то не факт.

 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 минут назад, ronex сказал:

Якщо OpenWRT то в дашборді буде написано, якщо щось своє, то не факт.

 

Ниразу не встречал опенврт на ОНУ.

Главный вопрос - нах@ра там опенврт?

Там флеш скорее всего 2МБ а то и меньше... какой опенврт..

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 минуты назад, Туйон сказав:

Ниразу не встречал опенврт на ОНУ.

Главный вопрос - нах@ра там опенврт?

Там флеш скорее всего 2МБ а то и меньше... какой опенврт..

ви, ймовірно, тему вище взагалі не читали і тільки висловлюєте свою власну дуку

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 минут назад, ronex сказал:

ви, ймовірно, тему вище взагалі не читали і тільки висловлюєте свою власну дуку

Да вашу тему то я как раз читаю.

Ещё раз - зачем опенварт на ОНУ ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 минуты назад, Туйон сказав:

Да вашу тему то я как раз читаю.

Ещё раз - зачем опенварт на ОНУ ?

це питання до виробника

*для справки https://github.com/Anime4000/RTL960x, буває навіть 16MiB

  • Like 1
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 24.01.2024 в 19:14, a_n_h сказал:

правильно - спочатку спитати провайдера...

на початку теми задача була проста.

Ви отримали на питання відповідь.

Тепер, раз така п'янка, скажіть навіщо Вам таки openwrt в ONU?

Може я тоді проабгреджу та взагалі VPS розверну на онушці

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
10 минут назад, independent сказав:

на початку теми задача була проста.

Ви отримали на питання відповідь.

Тепер, раз така п'янка, скажіть навіщо Вам таки openwrt в ONU?

Про OpenWRT то я питав, взагалі воно не потрібно т я один раз налаштувати будь-яким способом і забути. Просто в тех специфікаціях у постачальників інформації обмаль, навіть фото не завжди відповідають реальному товару як у вашому випадку з роз'ємом.  

> Може я тоді проабгреджу та взагалі VPS розверну на онушці

ось тут я за те, що краще нічого не чіпати

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 25.01.2024 в 19:11, ronex сказав:

На днях має приїхати піддослідний ONU, проведу заміри під різними напругами викладу результати, думаю ця тема має бути цікаво.

Кому цікаво, живлення ону від ДБЖ без додаткових перетворювачів:

 

Тестовий ONU, PU-E710 Software VersionV2.1.2, підключений Ethrnet, без підключеної оптики.

Прогнав на різних напругах живлення: 5В, 9В, 12В (штатний режим), 13,8В (режим заряду гелевого АКБ standby), 15В (режим заряду гелевого АКБ cycle use).

Заміри проводив ~10хв робити після зміни напруги в кожному випадку при температурі навколишнього середовища 20°C, температуру вимірював за допомогою Flir E6 (кращого під рукою не мав, але його цілком достатньо в даних умовах). 

Термінал був розташований вверх ногами зі знятою нижньою кришкою - компонентами вверх, тобто в реальних умовах при закритій кришці і наявності трафіку температури будуть вищими, температура проца 64°C.

image.png.350ed6b9c8cb8f4d1521669927a03ed8.png

Можна зробити висновок, що живити дану модель, можна цілком безпечно без додаткових перетворювачів від АКБ 12В не переплутавши при цьому полярність і подбавши про захист від перевантаження по струму.

Цікавий момент, лінія 1.1В при пониженні напруги до 5В починає сильніше грітися ніж при 9В, ймовірно, пов'язано з падінням ККД PWM в такому режимі, також невідомо, чи буде працювати оптичний модуль від 5В.

 

В сухому залишку на даний момент: опанувавши досить суттєвий об'єм інформації роблю висновок, що переходити на SFP ONU саме для моєї задачі окремого сенсу нема, якщо комусь комусь цікаво, можу зробити окремий розвернутий пост що і як, якщо у користувачів буде на це запит. Це не означає, що сама ідея мати "все в одному" не має сенсу, просто кількість недоліків більше ніж переваг.

 

Єдине, що поки що не вирішено, хотілося прикрутити якийсь watchdog щоб можна було автоматично перезавантажити ONU зі сторони маршрутизатора при відсутності інтернету саме з його вини.

 

Всім дякую за відповіді.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

43 градуса это херня, на чердаках в ящиках иногда сетевое оборудование в таких адских режимах работает, что все 70-80 градусов.

И работает годами.

SFP ONU будет нагреваться явно выше 43 градусов.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
7 часов назад, ronex сказал:

Єдине, що поки що не вирішено, хотілося прикрутити якийсь watchdog щоб можна було автоматично перезавантажити ONU зі сторони маршрутизатора при відсутності інтернету саме з його вини.

В теорії якщо роутер мікротік - можна добавити скрипт який при відсутності пінга для прикладу на 1.1.1.1 буде через телнет потрапляти на термінал ону і перезавантажувати його. 
На практиці таке не реалізовував. 

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, DerJaeger сказав:

Ну от і все :)

це ще не кінець 😜

 

1 час назад, olnet сказав:

В теорії якщо роутер мікротік - можна добавити скрипт який при відсутності пінга для прикладу на 1.1.1.1 буде через телнет потрапляти на термінал ону і перезавантажувати його. 
На практиці таке не реалізовував. 

так вже спробував, не підключається ні по телнет ні по ssh, думаю потрібно додатково вручну дозволити один з протоколів з лан, як буде физичний доступ до ОНУ подивлюся.

*краще пінг на шлюз провайдера

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
17 часов назад, ronex сказал:

це ще не кінець 😜

Я вболіватитму! ))
Самого це питання мучить років вісім))

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент


×
×
  • Створити нове...