Jump to content

SFP модуль замість PON термінала


Recommended Posts

Всім доброго дня.

Дано: 

Заходить інтернет по оптиці через термінал Picotel PU-E710 (провайдер 3dcom, Київська обл.), далі на маршрутизатор і роздача інтернету через Wi-Fi, ~5-7 клієнтів, тариф 50 МБіт/с.

Потрібно:

Хочу встановити один маршрутизатор з SFP портом і модулем, щоб відмовитись від терміналу, тобто все завести на один пристрій + ДБЖ. Дивлюсь в сторону MikroTik hAP ac + SFP модуль.

 

Прошу порадити, який SFP модуль краще використовувати для такої задачі (модель, виробник, з провайдером поки що не спілкувався).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сразу вспомнилось

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

нормально все будет вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь   какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нрави

Posted Images

18 минут назад, ronex сказал:

з провайдером поки що не спілкувався

правильно - спочатку спитати провайдера...

Link to post
Share on other sites
4 минуты назад, a_n_h сказав:

правильно - спочатку спитати провайдера...

Впевнений, таке питання йому не сподобається, тому створив тему тут.

Link to post
Share on other sites
16 минут назад, ronex сказал:

Впевнений, таке питання йому не сподобається, тому створив тему тут.

обладнання у абонента повино корректно працювати з OLT провайдера. Ти можеш сказати яке обладнання встановлено в твого прова?

Edited by a_n_h
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Автор, не страдай х#$*ней.

SFP ONU и греются дико, и работают не всегда корректно.

На энергопотреблении вряд ли сэкономишь.

И онушку и роутер питать от 12в и не епать мозг ни себе ни провайдеру.

Если же все таки нечем заняться и руки чешутся - начните с общения с провайдером.

 

  • Thanks 2
Link to post
Share on other sites

На Алі продаються DFP-34X-2C2 за 35у.о.
Для них є софт, що дозволяє змінювати купу параметрів, маскуючи модуль під ону оператора
Також почитайте по темі https://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=8&topic=80480 , рекомендую для економії часу першим читати останнє повідомлення

Edited by vlin
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Ця тема періодично виникає. Логічно - десь хочеться all-in-one
Практично - ONU окремо, все інше - також окремо 😃

Link to post
Share on other sites

Меня больше всего напрягает адский нагрев этих модулей. Я помню фото с почерневшими платами роутеров. Возникают вопросы о том, как быстро идет деградация лазера в таком модуле. И насколько полезно это роутеру, особенно учитывая что некоторые из них сами по себе не холодные. 

Link to post
Share on other sites

Тоесть, автор хочет отркусить пигтейл, и приварить LC для SFP и сунуть в микротик?

 

Мне мой провайдер сказал, что это технически не реализуемо. Может просто не захотел,

Link to post
Share on other sites
1 час назад, Туйон сказал:

Меня больше всего напрягает адский нагрев этих модулей. Я помню фото с почерневшими платами роутеров. Возникают вопросы о том, как быстро идет деградация лазера в таком модуле. И насколько полезно это роутеру, особенно учитывая что некоторые из них сами по себе не холодные. 

Адский нагрев по сути из-за миниатюризации. Запихнуть всю схемотехнику ону в эту пиндюрку кагбе намекает. + питание, скока там на сфп подается, 3.3v? Закон ома никто не отменял. Обугленые платы это либо кз либо очень качественная плата. Но в общем ды, все не фонтан. 

Link to post
Share on other sites
31 минуту назад, andrey326 сказал:

Тоесть, автор хочет отркусить пигтейл, и приварить LC для SFP и сунуть в микротик?

 

Мне мой провайдер сказал, что это технически не реализуемо. Может просто не захотел,

Там SC, ниразу не встречал SFP ONU с LC разьемом.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
5 часов назад, andrey326 сказал:

Тоесть, автор хочет отркусить пигтейл, и приварить LC для SFP и сунуть в микротик?

 

Мне мой провайдер сказал, что это технически не реализуемо. Может просто не захотел,

Автор хоче ОНУ в формфакторі SFP

Link to post
Share on other sites

Дякую всім за відповіді.

 

Так, те, що я запитував, називається SFP-ONU EPON. Так, буде грітися, бувають моделі виконанням корпусу зовнішньої частини і вигляді радіатора, потужність розсіювання ~3Вт.

 

Запитав провайдера, поки мовчить, завис ...

 

На цей момент зробив такі висновки:

Можна купити китайський модуль як писали вище, але стабільність роботи буде нижчою ніж зараз і ніхто нічого не гарантує. Задовільним рішенням буде тільки якщо провайдер щось порекомендує брендове, але вже точно можна сказати, що це не буде бюджетно і малоймовірно (одна з ідей по заміні всієї системи також полягала в тому, що б зняти все що встановлено зараз, покласти в коробочку для використання як резервне в майбутньому, якщо виникне необхідність).

Що стосується  використання MikroTik hAP ac, то ідея вибрати соме його полягала в наявності PoE Out для живлення зовнішньої точки для розширення площі Wi-Fi мережі, плюс USB порт для LTE модема для резервного каналу подачі інтернету.

Що стосується використання того самого ДБЖ також і для наявного ONU ідея правильна, але реалізувати досить складно, адже в Picotel PU-E710 на платі стоять PWM перетворювачі на 3.3В та 1.2В МТ2492 з максимальною вхідною напругою 16В, але при подачі 13.2 В і вище починають істотно нагріватися, тому довготривале використання від ДБЖ з стандартним 12В АКБ (в режимі standby 13.6В-13.8В) цілком ймовірно виведе його з ладу, а використання додаткового понижуючого DC-DC з 13.6В на стабільних  9...12В - це додаткова втрата 2-3Вт енергії - суттєво.  Як варіант, для живлення ONU використати USB порт від  MikroTik з DC-DC перетворювачем на 12В, але тоді доведеться відмовитись від резервного LTE.

 

Сподіваюсь, ця інформація буде корисною, для тих, хто шукає щось подібне.

 

Якщо буде зворотній зв'язок від провайдера з чимось корисним, додатково поділюся.

Link to post
Share on other sites
2 часа назад, ronex сказав:

Якщо буде зворотній зв'язок від провайдера з чимось корисним, додатково поділюся.

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

  • Like 4
Link to post
Share on other sites
6 минут назад, Emelie сказав:

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

"умник" спочатку робить, потім коли все зламалось, питає "що робити?". 

Було щось некоректне в моєму питанні? 

 

Відсутність гнучкості провайдера буде призводити до втрати клієнтів, незважаючи на те, що середньостатистичному споживачу воно не потрібно.

 

Відповідь провайдера (після обговорення): беріть EPON або ХPON сумісне обладнання без прив'язки до конкретної моделі і після установки зв'яжіться щоб реєструвати новий термінал (якщо коротко).

 

Link to post
Share on other sites
13 минут назад, ronex сказал:

Відповідь провайдера (після обговорення): беріть EPON або ХPON сумісне обладнання без прив'язки до конкретної моделі і після установки зв'яжіться щоб реєструвати новий термінал (якщо коротко).

 

 

22 часа назад, a_n_h сказал:

спочатку спитати провайдера...

що тобі і казав...

Link to post
Share on other sites
1 минуту назад, a_n_h сказав:

 

що тобі і казав...

"без прив'язки до конкретної моделі" - протиріч нема, питання підбору ONU залишається 

Link to post
Share on other sites
3 часа назад, ronex сказал:

довготривале використання від ДБЖ з стандартним 12В АКБ (в режимі standby 13.6В-13.8В) цілком ймовірно виведе його з ладу

нормально все будет

вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь

 

23 минуты назад, ronex сказал:

Відсутність гнучкості провайдера буде призводити до втрати клієнтів, незважаючи на те, що середньостатистичному споживачу воно не потрібно.

 

какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нравится, что айпишник не заканчивается на красивые цифры

таких клиентов 1% а то и меньше, и на них глубоко пох*й, так что можете не завышать свою важность а просто менять провайдера, если вас не устраивает

или вы думаете что ваши 100-200 грн это то, ради чего там будут менять всё, что работает по-накатанной, налажено ?

24 минуты назад, ronex сказал:

Відповідь провайдера (після обговорення): беріть EPON або ХPON сумісне обладнання без прив'язки до конкретної моделі і після установки зв'яжіться щоб реєструвати новий термінал (якщо коротко).

 

ну, так збс

тут провайдер видимо ещё небольших размеров

  • Like 3
Link to post
Share on other sites
1 час назад, ronex сказал:

Відповідь провайдера (після обговорення): беріть EPON або ХPON сумісне обладнання без прив'язки до конкретної моделі і після установки зв'яжіться щоб реєструвати новий термінал (якщо коротко).

Але якщо не "взлетить" - ми ні при чому))

4 часа назад, ronex сказал:

Що стосується використання того самого ДБЖ також і для наявного ONU ідея правильна, але реалізувати досить складно, адже в Picotel PU-E710 на платі стоять PWM перетворювачі на 3.3В та 1.2В МТ2492 з максимальною вхідною напругою 16В, але при подачі 13.2 В і вище починають істотно нагріватися, тому довготривале використання від ДБЖ з стандартним 12В АКБ (в режимі standby 13.6В-13.8В) цілком ймовірно виведе його з ладу, а використання додаткового понижуючого DC-DC з 13.6В на стабільних  9...12В - це додаткова втрата 2-3Вт енергії - суттєво.

Істотно нагріватися це на скільки градусів? Швидше за все, нічого їй не станеться і працюватиме роками.

Link to post
Share on other sites
49 минут назад, Туйон сказав:

нормально все будет

вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь

На днях має приїхати піддослідний ONU, проведу заміри під різними напругами викладу результати, думаю ця тема має бути цікаво. По нагріву SFP, так питання залишається відкрите

49 минут назад, Туйон сказав:

 

какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нравится, что айпишник не заканчивается на красивые цифры

таких клиентов 1% а то и меньше, и на них глубоко пох*й, так что можете не завышать свою важность а просто менять провайдера, если вас не устраивает

или вы думаете что ваши 100-200 грн это то, ради чего там будут менять всё, что работает по-накатанной, налажено ?

ну, так збс

тут провайдер видимо ещё небольших размеров

Загалом ви праві, але не повністю. Якщо провайдер адекватний здоровому глузду, то має розуміти, що краще мати декілька "не зовсім звичайних" користувачів, кому можна зателефонувати, щоб дізнатися чи то світла нема на обладнанні в частині мережі , чи там обрив, замість того щоб ганяти команду бригаду за 30, 40, ... 100 км, особливо зараз. Ось в цьому моє бути "розумна" гнучкість. А з такими питаннями, які ви заначили відповідь провайдера буде відповідною, що і не дивно. Крім того, в невеликих громадах, особливо якщо є декілька провайдерів, саме в таких користувачів і питають, до кого підключитись, тому вказані вами 100-200 грн доведеться множити на відповідний коефіцієнт.

 

> ну, так збс

згоден

Link to post
Share on other sites

поставив в мікротік powerbox pro, на вишці, поки 1й міс політ нормальний, будем дивитись навесні, влітку, але до літа плануєм всіх перевести на оптику то підкину ону f601 якщо будуть проблеми. Але продавець сказав що потрібен тегований влан, то як на звичайного юзера сказати йому що потрібно налаштувати влан №1111, то думаю на цьому все зупининиться.

2024-01-25_213411.jpg

2024-01-25_213618.jpg

Edited by vitalle
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By darell34
      Продам  новый SFP модуль FOXGATE SFP-1,25G-GEPON (C++) SE 20SC.
      800грн.
    • By Aлександр
      CISCO GLC-LH-SM
      Технические характеристики:
      выходная мощность передатчика: -9.5 ~ -3 dBm
      чувствительность приемника: -22 dBm
      длина волны передатчика: 1270~1340 nm, (1310 nm)
      длина волны приемника: 1100~1600 nm, (1310 nm)
      скорость передачи данных: 100Mbps~ 1,25Gbps
      максимальная длина двухволоконного одномодового оптического кабеля 9/125 мкм: 10 km
      рабочая температура: 0~50 °C
      напряжение питания: 3.3 V
      разъемы для оптического кабеля: двойной LC
      Цена 1000 грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By Aлександр
      GLC-LH-SM-C
       
      Совместимый одномодовый трансивер SFP 1310 нм для Gigabit Ethernet или Fibre Channel.
      Технические детали
      Наши подключаемые трансиверы малого форм-фактора (SFP) совместимы с Соглашением о мультипоисках подключаемых модулей малого форм-фактора (MSA). Они одновременно соответствуют стандарту Gigabit Ethernet, как указано в стандарте IEEE STD 802.3, и 1x Fibre Channel, как определено в FC-PI-2 версии 10.0. Они соответствуют требованиям RoHS и не содержат свинца.
      Каналы передачи данных до 1,25 Гбит/с
      Лазерный передатчик FP 1310 нм
      До 10 км на SMF 9/125 м
      Площадь SFP с возможностью горячей замены
      Дуплексный сменный оптический интерфейс типа LC/UPC
      Низкая рассеиваемая мощность
      Металлический корпус для снижения электромагнитных помех
      Соответствует RoHS и не содержит свинца
      Одиночный источник питания +3,3 В
      Новое 2шт.
      Цена 800грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By GekaPeka
      MikroTik PowerBox Pro (RB960PGS-PB), новый, в упаковке. Цена: 2800 грн.
    • By v68
      В связи с модернизацией сети распродается следующий перечень б/у оборудования:
      2-х волоконные SFP - 15 грн
      коммутаторы Huawei S2326 - 1500 грн
      Блок питания LRS-200-5 - 800 грн
      Блоки питания 5V:
      - 1A - 40 грн
      - 2A - 70 грн
      - 3A - 90 грн
      SFP SC 3km - 70 грн
      SFP LC,SC 10km - 110 грн
      SFP SC 20km - 140 грн
      Сетевой фильтр 1.8м - 80 грн
      Клиентское устройство HCNA MDU Enternet Endpoint - 400 грн
      Медиаконвертор без БП - 40 грн
      Коммутатор TL-SG5412F - 3500 грн.
      Антенна Bullet2 27dBi - 600 грн                                                                                                                                                                                                          
      Грозозащита:
      - Equicom NPROT10p-L400 -50 грн
      - Pavlabor LPGA-01U - 150 грн          

      Все вопросы - в личку                                                                                                                                                                                                             

×
×
  • Create New...