Перейти до

НКРЗ


Рекомендованные сообщения

Верховна Рада України ратифікувала зміни до Закону „Про телекомунікації” та Закону „Про радіочастотний ресурс України”

 

19 січня 2006 року Голова НКРЗ Олег Гайдук представив на засіданні Верховної Ради України, пропозиції щодо прийняття змін до Закону „Про телекомунікації України” та Закону „Про радіочастотний ресурс України”, після чого ці зміни були ратифіковані.

 

Відповідно пункту 1 статті 2 Закону України “Про телекомунікації” пропонується викласти в новій редакції визначення термінів: “провайдер телекомунікацій” та “технічні засоби телекомунікацій”. При цьому стосовно провайдера телекомунікацій виключається обмеження щодо надання ним у користування каналів електрозв’язку, а до технічних засобів телекомунікацій відноситься кінцеве обладнання.

 

Термін “технічні засоби телекомунікації” не відповідає статті 1 чинного Закону України “Про телекомунікації”, а саме поняттю “телекомунікаційна мережа” – комплексу технічних засобів телекомунікацій та споруд між кінцевим обладнанням.

 

Змінами до Закону України “Про телекомунікації” передбаченими пунктом 2 статті 2 Закону, Національною комісією з питань регулювання зв’язку України запроваджується ліцензування діяльності з надання послуг із розповсюдженням телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих технічних засобів телекомунікацій. Водночас ліцензування телерадіомовлення за Законами України “Про телебачення і радіомовлення” та “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” здійснюється Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Таким чином, Законом, який розглядається, запроваджується подвійне ліцензування зазначеного виду діяльності, що значною мірою ускладнить доступ суб’єктів господарювання до ринку телекомунікацій, не відповідає проголошеному державою курсу на дерегуляцію підприємницької діяльності та не узгоджується зі статтею 14 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” за якою ліцензія на право користування каналом мовлення, видана Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення“ є єдиною законною підставою на право користування каналом мовлення”.

 

Пунктом 2 статті 2 Закону передбачається ліцензування такого виду діяльності у сфері телекомунікацій як надання в користування каналів електрозв’язку. При цьому не враховано, що за своїм функціональним призначенням канали електрозв’язку поділяються на місцеві, міжміські та міжнародні.

 

Таким чином абзац четвертий–шостий пункту 2 статті 2 Закону пропонуємо викласти в такій редакції:

 

Доповнити пунктом 4 такого змісту:

 

“4) надання в користування каналів електрозв’язку:

 

місцевих;

 

міжміських;

 

міжнародних”.

 

З урахуванням пропозицій кінцеве обладнання, яке підключається до телекомунікаційних мереж (для забезпечення доступу до телекомунікаційних послуг), має відповідати технічним нормам і стандартам. Проте така норма Законом України “Про телекомунікації” не передбачена.

 

У зв’язку з цим пропонується статтю 2 Закону, що розглядається доповнити після пункту 1 новим пунктом такого змісту:

 

“2) доповнити статтю 24 Закону України “Про телекомунікації” частиною дев’ятою такого змісту:

 

“9. Норми цієї статті поширюються на кінцеве обладнання”.

 

Щодо внесення змін до Закону України “Про телекомунікації” відносно безоплатного отримання рахунків за надані послуги.

 

Пропозиції полягають у необхідності визначення у проекті Закону параметрів рахунків, а також порядку розшифрування нарахованої до оплати суми.

 

В телефонній мережі загального користування не все комутаційне обладнання дозволяє зробити детальне розшифрування місцевих телефонних розмов.

 

Також слід зазначити, що на даний час законодавством, що регулює діяльність у сфері телекомунікацій, не визначене поняття “розшифрування нарахованої суми”. Тому в законопроекті пропонується введення поняття “додаткова інформація щодо отриманих споживачем телекомунікаційних послуг”.

 

З урахуванням наведеного та зважаючи на пропозиції та зауваження до проекту пропонуємо пункт 16 частини першої статті 32 викласти в наступній редакції:

 

“16) безоплатне отримання від оператора, провайдера телекомунікації рахунків за надані телекомунікаційні послуги. За вимогою споживача оператор, провайдер повинен надавати наявну додаткову інформацію щодо отриманих споживачем телекомунікаційних послуг.

 

Дані, які зазначаються у рахунках, а також порядок надання додаткової інформації щодо отриманих споживачем послуг, визначаються Правилами надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджуються Кабінетом Міністрів України”.

 

Комісія звертає увагу на те, що запропонована редакція узгоджується з нормами Конституції України, Законами України "Про телекомунікації” та "Про захист прав споживачів”.

 

Прес-служба НКРЗ

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

До лампочки, тобто пофігу! А взагалі, хтось щось зрозумів з написаного?

А щодо оцього

16) безоплатне отримання від оператора, провайдера телекомунікації рахунків за надані телекомунікаційні послуги. За вимогою споживача оператор, провайдер повинен надавати наявну додаткову інформацію щодо отриманих споживачем телекомунікаційних послуг.

то у грудні я сам у НКРЗ відповідав, коли вони мені такий проект надсилали для надання пропозицій та зауважень.

У Законі стільки протирічь і недописок, а вони таку фігню пропонують... :argh:

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 3 months later...

З А К О Н У К Р А Ї Н И

 

Про телекомунікації

 

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 12, ст.155 )

 

{ Із змінами, внесеними згідно із Законами

N 1876-IV ( 1876-15 ) від 24.06.2004, ВВР, 2004, N 48, ст.526

N 2119-IV ( 2119-15 ) від 21.10.2004, ВВР, 2005, N 2, ст.34

N 2285-IV ( 2285-15 ) від 23.12.2004, ВВР, 2005, N 7-8, ст.162

N 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005, ВВР, 2005, N 17, N 18-19,

ст.267

N 3200-IV ( 3200-15 ) від 15.12.2005, ВВР, 2006, N 14, ст.116

N 3317-IV ( 3317-15 ) від 12.01.2006

N 3375-IV ( 3375-15 ) від 19.01.2006

N 3380-IV ( 3380-15 ) від 19.01.2006 }

 

Стаття 5. Сфера дії Закону

 

1. Дія цього Закону поширюється на відносини суб'єктів ринку

телекомунікацій щодо надання та отримання телекомунікаційних

послуг і використання телекомунікаційних мереж загального

користування.

 

2. Дія цього Закону не поширюється на телекомунікаційні

мережі, що не взаємодіють з телекомунікаційними мережами

загального користування, за винятком їх використання в умовах

надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану.

 

 

телекомунікаційна мережа загального користування -

телекомунікаційна мережа, доступ до якої відкрито для всіх

споживачів;

 

Поидее, если это просто сеть, то "взаємодії з телекомунікаційними мережами

загального користування" нету.

Может кто прокомментирует??

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Телекомунікаційна мережа == ТЕЛЕФОННА МЕРЕЖА

і ніякого відношення до Інтернет мережі == Інформаційної системи Інтернет (згідно закону) вона не має ...

читай мої докази в інших нитках - а то підняв нитку з самого дна....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Телефонна мережа-это и есть телекомуникационная сеть общего пользования, тоесть любой человек может беспрепятственно ею воспользоваться (простой пример-таксофон).

А сетка это далеко не общего пользования. Ты договариваешься с Обл-рай-гос-советом, подписываешь у них все документы, затем покупаешь строительную лицензию и строишь сеть. Если абонент хочет подключиться к твоей сети, то он пишет заявление на имя фирмы которой пренадлежит эта сеть и это уже подчёркивает то, что она "не общего пользования" так как ты в праве отказать абоненту в подключении

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Все это чудесно, но если брать термины, то

 

телекомунікації (електрозв'язок) - передавання, випромінювання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних або інших електромагнітних системах;

 

Или в локальной сети мы не передаем/принимаем??

 

И собственно о действии закона.

 

2. Дія цього Закону не поширюється на телекомунікаційні

мережі, що не взаємодіють з телекомунікаційними мережами

загального користування, за винятком їх використання в умовах

надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану.

 

Поидее если это просто локальная сеть, то лицензии не нада, но если есть выход в глобальную сеть... То тут уже начинает действовать закон, поскольку начинается взаимодействие с "з телекомунікаційними мережами

загального користування".

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Поидее если это просто локальная сеть, то лицензии не нада, но если есть выход в глобальную сеть... То тут уже начинает действовать закон, поскольку начинается взаимодействие с "з телекомунікаційними мережами

загального користування".

провайдер интернет тоже имеет доступ к сети, но он не подлежит личензированию :-/

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
провайдер интернет тоже имеет доступ к сети, но он не подлежит личензированию  :-/

провайдер не подлежит, поскольку он не имеет собственной сети, а если ты построил свою собственную сеть и обслуживаеш её, то ты уже не провайдер, а оператор - т.е. предъяви лицензию.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
провайдер интернет тоже имеет доступ к сети, но он не подлежит личензированию  :-/

провайдер не подлежит, поскольку он не имеет собственной сети, а если ты построил свою собственную сеть и обслуживаеш её, то ты уже не провайдер, а оператор - т.е. предъяви лицензию.

хорошо...ну тогда как доказать что моя сеть общего пользования??? я уже отписывал что я в праве не подключать юзеров которые ко мне хотят подключиться

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Легко доказать, поскольку ты используеш сеть для предоставления телекомуникационных услуг, ты конечно "в праве не подключать юзеров которые" к тебе хотят подключится, но в то же время ты подключаеш практически любого желающего т.е. доказать что твоя сеть таки общего пользования шо два байта переслать (достаточно сделать контрольное подключение)... это первое. Второе, в твоей сети есть интернет, ты его получаеш откуда ? Правильно - от вышестоящего провайдера(оператора), а это не что иное как взаимодействие ваших двух сетей, и эта сфера регулируется Законом "Про телекомунікації" и прямая дорога тебе в НКРЗ за лицензией...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

хорошо, а если я являюсь провайдером интернет и тяну от себя к абоненту???

ведь ты когда подключаешь к себе в офис выделенку, то от тебя никто не требует лицензии :)-)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Прошу розяснити данний катаклізм

в мене було свідочтво про державну реєстрацію в якому було вписано вид діяльності - "послуги Інтернету" недавно мені поміняли свідоцтво і там вже зареєстровано я як " послуги в сфері інформатизації"

Тут на форумі - чогось всі хочуть натянути щоб я ще взяв свідоцтво в "на телекоммунікації" Що мені робити - іти і доказувати що я не "верблюд" а "слон" ?

Що реєстратори не правильно вказали мій вид діяльності ???

 

Якщо я продаю на базарі мак - то що мені треба брати ліцензію на продаж наркотиків ???

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Прошу розяснити данний катаклізм

в мене було свідочтво про державну реєстрацію в якому було вписано вид діяльності - "послуги Інтернету" недавно мені поміняли свідоцтво і там вже зареєстровано я як " послуги в сфері інформатизації"

 

Скажите а ставка налога поменялась?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

В мене не помінялась , чесно відніс завірену копію свідоцтва в податкову , інспектор взяв без всяких питань. В квартальному звіті пишу по новому свідоцтву "послуги в сфері інформатизації" плачу 60 грн в місяць . Але ставки податку встановлюються на кожній территорії місцевими радами - точно не знаю ким але податок йде в місцевий бюджет ....

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 1 month later...

Продовжуючи тему відносно ліцензування, хочеться додати цікаве посилання

 

на http://www.nkrz.gov.ua/normative-base/regu.../442ab1fb795f8/ -

 

Постанова Кабінету Міністрів України "Про розміри та порядок зарахування плати за видачу, переоформлення, видачу дубліката, копії ліцензії на провадження діяльності у сфері телекомунікацій і продовження строку її дії",

 

особисто я не знайшов жодного пункту який би хоч косвенно торкався специфіки міських локальних мереж.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 1 month later...

Короче пацаны все ето мразм у нас в украине хер ты кому чо докажеш исли у тебя нет денег или связей! Но есть выход. К примеру делаем так : у вас сеть поставте несколько точек доспупа радио зарегистрируйте все это добро получите частоту (висновок + експертиза на 1 базовую станцию в DSS 850 грн. + дозвыл на початок робіт 12 + у НКРЗ 5 грн за 1 мегагерц в месяц нам надо 22 тоесть 110 грн + лицензия у НКРЗ для того чтоб надавать услуги електросвязи 1850 грн одноразово на 5 лет) и все хер кто к вам домахается ви официально здаете канелы связи в оренду тоесть ви оператор! И никаких лицензий на строительство не надо! а те участки где у вас витая пара решаются просто указиваете что у вас для технологических целей стоят провода между точками доступа все пишете официально укрчастот надзоре платите им по 24 грн за АТ терминал в год! и все и вас каждий клиент зарегистрированый! А если ктото прийдет с контрольным подключением подключайте по радио каналу выписывайте счетик за оренду канала всязи и все ! Только на продажу радио оборудования тоже нада дозвіл но он стоит 12 грн. это вобще прикол!

 

Р.S.

Если с мозгами подойти до етого дела все получится! Кому интересно могу скинуть копию всоих документов по почте посмотрите как все єто работает по нашим законам!

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Наша с вами задача в том чтоб нормально работать и те кто нам в єтом мешает (проверяющие органы) надо воспользоватся ихним оружием против них тоесть так все поставить по закону чтоб они ломали голову и думали как тут быть!

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Наша с вами задача в том чтоб нормально работать и те кто нам в єтом мешает (проверяющие органы) надо воспользоватся ихним оружием против них тоесть так все поставить по закону чтоб они ломали голову и думали как тут быть!

Не получится. В том то и дело, что законы пишутся так, что б тебя накрыть при любом раскладе :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
...Кому интересно могу скинуть копию всоих документов по почте посмотрите как все єто работает по нашим законам!

Интересно... скидывай:

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
...Кому интересно могу скинуть копию всоих документов по почте посмотрите как все єто работает по нашим законам!

Аналогично интересно... скидывай: ivd@pautina.dn.ua

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

28.07.2006, 11:49

Реализацией госполитики в сфере телекоммуникаций займется коллегия Госсвязи

В Государственном департаменте по вопросам связи и информации создан новый совещательный орган - коллегия. Соответствующий приказ N554 подписан Министерством транспорта и связи Украины 13 июня 2006 года.

 

 

Как сообщает пресс-служба Госдепартамента, основной задачей новосозданной коллегии является координация вопросов реализации государственной политики в сферах телекоммуникаций, информатизации и пользования радиочастотным ресурсом Украины.

 

 

Кроме того, коллегия будет принимать участие в формировании Национальной программы информатизации и в обеспечении ее выполнения, а также в усовершенствовании телекоммуникационных сетей общего пользования. Вместе с тем, обязанностью коллегии является содействие развитию честной конкуренции, выполнению государственной инвестиционной и антимонопольной политики в сфере телекоммуникаций.

 

 

На заседаниях коллегии намерены также рассматривать вопросы использования материальных и финансовых ресурсов, предусмотренных бюджетом для реализации программ и мероприятий Министерства транспорта и связи Украины.

+++

p.s. а учитывая, какие квалифицированные специалисты набираются в такие команды и по какому принципу вообще создаются такие [...], выводы можно сделать уже сейчас...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

×
×
  • Створити нове...