Перейти до

UA.PON v2.0


wladd

Рекомендованные сообщения

  • Відповіді 1,4k
  • Створено
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Рекомендую почитать данную статью. Ее я уже прочитал неделю назад в книжном формате (аналог так сказать). Основная ее полезность не в новизне информации, а в точном и удобном систематизировании. Т

Полный текст статьи можно скачать тут UA.PON v2.0.docx   читайте так же (очень рекомендую для прочтения)   - Опус про децибелыdBm.docx - Опус про оптический бюджетopt budget.docx dBm.zip o

3. Взять модераторство у Foster'a на определенный раздел и в нем все устроить. Бегать на сотне разных форумов не удобно.

Posted Images

Так. дедлайн уже прошел. Влад, хотелось бы поинтересоваться как дела у Вас? Требуемое количество набралось?

 

думаю если была бы опа, Влад сообщил бы...

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Так. дедлайн уже прошел. Влад, хотелось бы поинтересоваться как дела у Вас? Требуемое количество набралось?

 

думаю если была бы опа, Влад сообщил бы...

 

Ну тем не менее, я искренне переживаю за проект, а не только за свой заказ.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Не знаю, як хто, але я б не ризикнув робити ПОН, з тих причин, що медіки для ФТТН по 20 баксів, а для ПОН 80, за рахунок 60 баксів на клієнті я собі куплю більшу кількість комутаторів 3200-28f

і бути 100 МБіт завжди до кристувача

і спати мені спокійно

і на ПОН з цієї структури я завжди перейти зможу, а навпаки ніяк

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

При цінах на активне обладнання:

3200-28f - $425

медік - $22,5

СФП - $14.5

 

Розрахунок ціни активного обладнання (ціна порта + медік) на одного абонента при ФТТН:

425/27 (виділимо один порт для аплінку) = $15.7

То 15.7 + 14.5 + 22.5 = 52.7

 

Наступний крок: ціна ONU ~$80 і ще треба хз скільки розгалужувачів + OLT, не знаю, скільки він коштує

 

Отже в селі при обмеженій кількості абонентів побудувати магістраль на 3 км. 96 волокон обійдеться може навіть дешевше ніж ПОН, а мороки то скільки

 

 

а з часом я поміняю медіки на гігабітні, може колись треба буде і буде в мене до всіх ГБіт і я не рахую жодні оптичні б’юджети і всяку фігню, а отже я все заварив, мій монтер просто повтикав і вуаля, все працює!!!

Якщо я захочу продавати канали, то за рахунок 100 МБіт до кожного я передам абоненту без проблем HD якість

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а откуда возьмется гигабит на абонента на 3200-28f

куда ставить свитчи у людей на чердаках а свет если пропадет

а цена кабеля 96 волокон и муфт и работа с ним

а доступ на чердак когда что то случится а людей нет дома

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а откуда возьмется гигабит на абонента на 3200-28f

куда ставить свитчи у людей на чердаках а свет если пропадет

а цена кабеля 96 волокон и муфт и работа с ним

а доступ на чердак когда что то случится а людей нет дома

 

 

Які нафіг свічі??? оптика до кожного до дому: ніякого проміжного живлення і жодних напрягів медік біля компа!

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

є село: в центрі шукаємо чувака, який хоче мати нет на халяву або школа або клуб: у два боки 48 волокон (не треба 96). більше ніж 100 абонентів на село... сумніваюсь, отже така схена, аплін для початку на радіо, чи якщо є можливість, то оптика, одне з 48 волокон мже приносити інтернет

 

 

Зрозумійте оптика це не вита пара!!! тут чи 200 м. чи 3 км, однаково працює зв’язка 3 км СФП + 20 км. медік, з часом зрозумієте, що серверна тільки в одному місці буде і там ставите УПСи і якщо 96 абонентів, то 4 свічі в серверній

 

 

а доречі, ОЛТ де Ви плануєте ставити?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

як включити 49-го абонента в кінці лінії?

Хороший УПС на 4 свічі коштує разом з батареями білше ніж ОЛТ.

Щомісячна оплата за електроенергію на свічах буде в 4 рази більша ніж на ПОН.

Обрив: час відновлення лінії буде в 4 (8) разів довший.

Вартісь кабеля: різницю я думаю самі порахуєте. Або можете темку перерить, там я десь приводив грані розрахунки.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Я до некоторого момента скептически относился к пону и планировал строить волокно до абонента. Но потом, взвесим все преимущества и недостатки обеих технологий принял решение строить пон, ибо протянув кабель 1 раз (4(!) волокна) я могу включить абонента практически в любом месте этого кабеля не переваривая десятки волокон. Также привлекает отсутствие какой либо активки по пути.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

є село: в центрі шукаємо чувака, який хоче мати нет на халяву або школа або клуб: у два боки 48 волокон (не треба 96). більше ніж 100 абонентів на село... сумніваюсь, отже така схена, аплін для початку на радіо, чи якщо є можливість, то оптика, одне з 48 волокон мже приносити інтернет

 

 

Зрозумійте оптика це не вита пара!!! тут чи 200 м. чи 3 км, однаково працює зв’язка 3 км СФП + 20 км. медік, з часом зрозумієте, що серверна тільки в одному місці буде і там ставите УПСи і якщо 96 абонентів, то 4 свічі в серверній

 

 

а доречі, ОЛТ де Ви плануєте ставити?

ви не рахуєте:

1)більшу кількість волокон магістральних

2) більшу кількість зварок

3) більшу кількість пігтелйів та ОДФ

4) більшу кількість патчкордів адаптерів

5) більшу кількість організаторів(при тих ж 96 абонах без організаторів нікуди)

6)більше місця в стойці,як наслідок важче все обслуговувати

7)меншу масштабність

8)більше активки,значить більше відмов

9) більше активки,більше тепловиділення, більше енергоспоживання,=значить дороще зарезервувати живлення

10) ОНУ подешевіють...вони з кожною партією дешевшають

11) HD по ПОН передають без проблем...

12) кожна ОНУ це є грубо Л2 свіч який монжна пінгати, налаштовувати,в наслідок ви можете моніторити і як наслідок легко керувати і знаходити поломки аж до абонентської активки,при ФТТШ медюки таке не дозволяють

12) і рахувати потрібно не на 96 абонів а на 256, так як одна ОЛТ по максимум може 256 абонів обслуговувати

12а) 1 ОЛТ коштує ГРУБО 1200 у.е., а щоб заживити 256 абонів через длінк =це потрібно рівно:256/24~11 шт...тепер 11 шт * 425=4675 у.е. = різниця 4675-1200=3475 у.е.

12б) потрібно 256 СФП, і того 14,5*256= 3712 а при ПОНі 4 сфп по 75 у.е. = 300 у.е.,=різниця 3412 у.е.

13) різниця на активці складає 3475+3412=6885 у.е.

14) якщо не рахувати при ФТТШ адаптери,ОДФ,організатори,живлення,пігтейли,час,місце і все це закинути на ціну спліттерів то рахуємо різницю а абонентському обладанні:

14а) 256 абонів на медюках 256*22,5=5760 у.е. ,а при ПОНі 256 ОНУ*70=17920,а з нового року думаю ціна буде 55-60 у.е на ноунейми які вже допилять ,і ціна вийде 14080: по абонентському обладнанні ФТТШ виграє на 17920-5760=12160...а з нового року 14080-5760=8320...тепер мінус активки ФТТШ складає з пункта 13 рівно 6885, різниця 12160-6885=5270 у.е., а з нового року 8320-6885=1435

15) так як на побудову мережі потрібний час, і ціна на медюка,длінк,сфп вже точно не впаде нище, то логічно рахувати ОНУ по ціні 55-60 у.е., і тоді різниця на ВСІЙ активці вийде всього 1435 у.е.

16) далі рахувати магістральний кабель 96 волокон для ФТТШ і максимум 12 волокон для ПОНа я думаю смисла мало, так як різниця на 1 метрі вже дає зрозуміти що суму 1435 ми виграємо навіть не на 1 км, а для 256 абонів потрібно далеко не 1 км і не 10 км кабеля

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Всё просто считается.

Стоимость включения абонента в PON (без стоимости кабеля, муфт и прочей обвязки, только OLT+ONU+Splitter) для 256 абонентов (64 абонента на волокно) - $98 (по самому правому столбцу), для 128 (32 абонента) - $112. Кабель - на 12 волокон с запасом.

А дальше достаточно прикинуть - разница в стоимости кабеля и муфт перевесит или нет?

Ну и помнить, что подать абоненту больше сотки - это всего на $28 дороже.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

коли повісите на один ПОН 256 абонентів, напишіть будь ласка мені на пошту misha_m@ukr.net, розкажете чи інших 4 волокна не кидали...

підозрюю, що це те саме буде, що підключити через езернет 250 людей і аплінк аналогічно через езернет 100 мбіт

Доречі, про які це ви додаткові пігтейли??? я на стовпах зварюю волокно з магістралі в абонентське волокно

 

і ще один момент, в селах немає стільки населених будинків, на скільки ви будуєте ПОН

 

Вирішувати Вам, але я думаю всі зі мною погодяться, що FTTH - це ідеальна мережа, є тільки 2 точки свіч і медік, менше бути не може, на відміну від десятків з’єднань в розгалужувачі, є заявлена швидкість на цьому відрізку завжди!!!

 

Чесно вам скажу мені пофіг, як ви що робите, але я вже добряче натрахався з ВайФаями, Витими парами.... і на цю підставу не пристану, хз який в кого досвід, бо дуже велику частку займає обслуговування, як ви знайдете чувака, який флудить серед 64 абонентів... що робити, коли великі затухання у волокнах, якщо хочете дешево, то це гігабітна вита пара + якісні заземлення кожні 250 метрів, свічі не горітимуть, перевірено і супер дешево, а оптику на таке портити... хз... хотілося б почути відгуки про таку мережу скажімо при році експлуатації

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

На один PON - это не на одно волокно, а на одну голову. На волокно - до 64 абонентов.

Откуда у Вас получились "десятки соединений" - не знаю. В нормальной схеме от OLT до ONU - два сплиттера максимум.

Что мешает в село дотянуть не все 4 волокна а только 1 и ограничеться 64 (32) абонентами? При этом до села нужно будет дотянуть только _1_ волокно. И не надо там ставить активку.

FTTH это, конечно, хорошо. Только с некоторых объёмов и плотности населения оно становится дороже PON. И в построении и в обслуживании.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а откуда возьмется гигабит на абонента на 3200-28f

куда ставить свитчи у людей на чердаках а свет если пропадет

а цена кабеля 96 волокон и муфт и работа с ним

а доступ на чердак когда что то случится а людей нет дома

Які нафіг свічі??? оптика до кожного до дому: ніякого проміжного живлення і жодних напрягів медік біля компа!

Посчитайте стоимость 64 волокон кабеля стоимость сварки (даже если есть аппарат то время человеко/работ) и т.п.

А если это не в рамках одного дома а частный сектор. и до центрального узла 3км? 3 км даже 48 парки 10-15грн метр

итого 15000тыс/км. за 3 км уже молчу.. 45тыс грн. Думаю что при такой схеме построения сети это внушительная экономия.

понятно когда нужно в 9ти этажке растянуть FTTH то это одно...

А то что вы тут расписали то уже CWDM(DWDM) и то выгоднее чем кабель столько волоконный тянуть. :)

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

я зауважал пон после того, как мне пришлось разделать и сварить порванный 48 волоконный кабель. На это в итоге ушло 8 часов времени (вставка куска кабеля). Благо это было не в нашей сети, а у знакомых, ибо я бы наверное загнулся от нервного срыва в таком случае. Так вот сварить 48 и сварить 4-8-12 это ДВЕ БОЛЬШИЕ РАЗНИЦЫ. и хрен с ним, что получится сейчас может быть чуть дороже, зато ПОТОМ это будет реально дешевле и быстрее обслуживать.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Вот почему-то все обходят цену сплиттеров стороной - а это таки немаленький кусок ...

 

прикол в том, что они не ломаются. т.е. предполагается, что не ломаются.

это как кабель повесить. во всяком случае я для себя это так объясняю.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Так. дедлайн уже прошел. Влад, хотелось бы поинтересоваться как дела у Вас? Требуемое количество набралось?

получено заказов на 1000 едеиниц. Заказ был расширен до 1500.

Первая часть выезжает 26.10

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а откуда возьмется гигабит на абонента на 3200-28f

куда ставить свитчи у людей на чердаках а свет если пропадет

а цена кабеля 96 волокон и муфт и работа с ним

а доступ на чердак когда что то случится а людей нет дома

 

 

Які нафіг свічі??? оптика до кожного до дому: ніякого проміжного живлення і жодних напрягів медік біля компа!

3200-28f не свич ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

є село: в центрі шукаємо чувака, який хоче мати нет на халяву або школа або клуб: у два боки 48 волокон (не треба 96). більше ніж 100 абонентів на село... сумніваюсь, отже така схена, аплін для початку на радіо, чи якщо є можливість, то оптика, одне з 48 волокон мже приносити інтернет

 

 

Зрозумійте оптика це не вита пара!!! тут чи 200 м. чи 3 км, однаково працює зв’язка 3 км СФП + 20 км. медік, з часом зрозумієте, що серверна тільки в одному місці буде і там ставите УПСи і якщо 96 абонентів, то 4 свічі в серверній

 

 

а доречі, ОЛТ де Ви плануєте ставити?

Вам ранее немного обьяснили, добавлю, когда начнете считать то на этапе подсчета стоимости только оптики можно завершить :)

как вы по вашей схеме без промежуточных узлов и кабелей на 96волокон подключите хотя бы 500абонентов ?

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

коли повісите на один ПОН 256 абонентів, напишіть будь ласка мені на пошту misha_m@ukr.net, розкажете чи інших 4 волокна не кидали...

підозрюю, що це те саме буде, що підключити через езернет 250 людей і аплінк аналогічно через езернет 100 мбіт

Доречі, про які це ви додаткові пігтейли??? я на стовпах зварюю волокно з магістралі в абонентське волокно

 

і ще один момент, в селах немає стільки населених будинків, на скільки ви будуєте ПОН

коли повішу 256 - відпишу і дам скрін з ОЛТ

4 волокна не буду точно кидати, так як 12 це з потрійним запасом

при чому тут 250 абонів через езер і 100 мбіт аплінк - на ПОНі до абона біжить чистий ГІГ, ставиш ОНУ на 100 мбіт - маєш 100, ставиш гігову - маєш ГІГ..

пігтейли - в ОДФі - на 256 абонів потрібно рівно 256 пігтейлів в ОДФ

в селах немає скільки будинків- не смішіть...наприклад в нашому селі де тянемо ПОн - 6800 населення...як ви думаєте- скільки там будинків)))

з вай фаєм,витухою теж справи мав..,весь рай центр в 10000 людей обвісили міксованим нетом оптика до вулиці - далі витуха - працює, але коли гроза то навіть з грозозахистами виникають проблема, не кажучи вже за відстані до абонів коли ящик мусиш ставити на відстані 150 м бо далі впираємось в витуху, або 1 км ковбаси по ящикам і впираємось в живлення...все пройшли від А до Я. на 10000 населення вийшло порядка 25 оптичних вузлів звідки розходиться витухою...за кожний вузол потрібно плотити за світло...в кращому випадку робимо 50 грн скидки на інет...і того 25*50=1250 тільки за світло виходить...а на ПОНі вийшлов б 1 вузол.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Вхід

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, що переглядають цю сторінку.

  • Схожий контент

    • Від AlinaQuan
      FTTR (Fiber to the Room) - це проект зв'язку, спрямований на забезпечення високошвидкісного та надійного підключення до мережі в приміщеннях, таких як готелі, лікарні, офісні будівлі тощо. Основна мета мережі FTTR полягає в тому, щоб розширити оптичну мережу до кожної кімнати або кожної робочої зони, щоб забезпечити користувачів високоякісним підключенням до мережі в будь-якому місці.
      Основні кроки у реалізації мережі FTTR зазвичай включають наступне:
      Планування та проектування: Спочатку потрібно провести місцевий огляд і планування мережі, визначити обсяг покриття мережі, шляхи прокладання оптичного кабелю та підключення кінцевих точок тощо.
      Прокладання оптичного кабелю: Наступним кроком є прокладання оптичного кабелю. Це може включати внутрішнє або зовнішнє прокладання оптичного кабелю, щоб забезпечити підключення до кожної кімнати або робочої зони.
      Встановлення кінцевих пристроїв: Встановлення оптичних кінцевих пристроїв у кожній кімнаті або робочій зоні. Ці пристрої відповідають за перетворення оптичного сигналу в доступний для використання мережевий сигнал і надають мережевий інтерфейс для підключення пристроїв користувачів.
      Управління та обслуговування мережі: Після завершення будівництва мережі необхідно здійснювати управління та обслуговування мережі, щоб забезпечити стабільність та надійність мережі. Це включає моніторинг продуктивності мережі, оперативне вирішення проблем і ремонт тощо.
      Під час реалізації мережі FTTR необхідно комплексно враховувати такі фактори, як будівельна конструкція, потреби користувачів та бюджет, щоб забезпечити відповідність мережі потребам користувачів та забезпечити зручне використання.
       
    • Від AlinaQuan
      An ONU with a CATV port serves as a gateway for IPTV services. It connects the fiber optic network to the user's premises, allowing the delivery of television content over the internet protocol. The CATV port enables the reception of television signals, which can be distributed to TVs within the home via traditional coaxial cables.
       
      And the VOIP port on an ONU facilitates Voice over Internet Protocol (VOIP) services. It enables the transmission of voice calls over the internet, converting analog voice signals into digital data packets that can be transmitted over the network. This port allows users to make phone calls using their internet connection instead of traditional telephone lines.
       
      Here, Exw Shenzhen 1600UAH (Shipping cost and tariff not included) you will get a WIFI 6 ONU with CATV, VOIP, USB port!
       
       
      For whole price, just contact viber/whatsapp/wechat by +8618086327779 for more details!
       
    • Від AlinaQuan
      Привіт усім!
      Сьогодні я хочу поділитися з вами деякою інформацією про PON (Passive Optical Network), а також про переваги використання GPON (Gigabit Passive Optical Network) у проектах FTTH (Fiber to the Home).
       
      PON - це технологія передачі даних, яка використовує оптичні волокна для передачі сигналів до кінцевих користувачів без необхідності використання активного обладнання на шляху. Це дозволяє зменшити витрати на енергію та обслуговування мережі.
       
      Звіт про PON мережеву архітектуру та порівняння GPON, EPON і XGSPON у вигляді таблиці зображений нижче:
       
      Однією з найпопулярніших реалізацій PON є GPON. GPON забезпечує велику пропускну здатність і високу якість обслуговування для кінцевих користувачів. У FTTH проектах використання GPON має численні переваги, такі як зменшення витрат на інфраструктуру, покращення якості послуг та забезпечення масштабованості мережі.
      У моделі GPON мережі є два основних компонента: GPON OLT (Optical Line Terminal) та GPON ONU (Optical Network Unit). GPON OLT знаходиться на стороні провайдера і забезпечує з'єднання зі структурою оптичної мережі. GPON ONU розташовується на стороні користувача і використовується для підключення до оптичної мережі.
       
      При будівництві XGSPON мережі, хоча вона забезпечує найвищу на сьогоднішній день швидкість передачі даних, пристрої XGSPON OLT та XGSPON ONU, які використовуються в ній, мають високу вартість, що не є оптимальним вибором для домашніх мереж. Таким чином, на сьогоднішній день, GPON здається найбільш вигідним рішенням для мережі!
       
      Примітка: усе це перекладено програмним забезпеченням. Ласкаво просимо вказати на це, якщо є проблеми з граматикою чи орфографією.
       
    • Від AlinaQuan
      In the world of fiber optic technology, two terms you might come across are GPON and XGSPON. But what do they mean, and how are they different? Let's dive in and explore these fascinating technologies in simple terms!
       
      What is GPON?
      GPON stands for Gigabit Passive Optical Network. It's a widely used technology for delivering high-speed internet and other services over fiber optic cables. GPON operates by splitting the fiber optic signal into multiple channels, allowing for efficient transmission of data to multiple users simultaneously. It's like having multiple lanes on a highway, ensuring smooth traffic flow even during peak hours.
       
      What is XGSPON?
      XGSPON, on the other hand, stands for 10-Gigabit-capable Passive Optical Network. As the name suggests, XGSPON takes things up a notch by offering even faster speeds than GPON. With XGSPON, data can be transmitted at speeds of up to 10 gigabits per second (Gbps), making it ideal for bandwidth-intensive applications like ultra-high-definition video streaming and virtual reality gaming.
       
      Key Differences:
      Speed: The main difference between GPON and XGSPON is the speed they offer. While GPON typically provides speeds of up to 2.5 Gbps downstream and 1.25 Gbps upstream, XGSPON can deliver speeds of up to 10 Gbps in both directions.
      Bandwidth: With its higher speed capabilities, XGSPON offers greater bandwidth for handling large amounts of data traffic. This makes it well-suited for scenarios where multiple users require ultra-fast internet access simultaneously.
      Compatibility: GPON and XGSPON are not directly compatible with each other. Upgrading from GPON to XGSPON typically requires replacing the optical line terminal (OLT) equipment at the service provider's end, as well as upgrading the customer premises equipment (CPE) such as ONUs or ONTs.
      Conclusion
       
      In summary, GPON and XGSPON are both powerful technologies for delivering high-speed internet over fiber optic networks. While GPON offers impressive speeds suitable for most residential and small business applications, XGSPON takes things to the next level with its blazing-fast speeds and increased bandwidth capacity. Whether you're streaming your favorite shows, gaming online, or running a business, these technologies pave the way for a connected future where speed knows no bounds!

       
      And there you have it – a simple breakdown of the differences between GPON and XGSPON. Keep exploring, keep innovating, and let's continue to ride the wave of fiber optic technology into the future! 🌐✨
       
      Contact Whatsapp / Viber / Wechat +86 18086327779 for more details!
    • Від Inna13
      Наша компанія має стаж роботи понад 15 років. У нас є дві форми оплати з ПДВ та ФОП, гарантія на товар. Найкращі ціни. В наявності і під замовлення. Picotel, Ubiquiti, BDCOM, C-DATA, Picotel, RCI та інші

×
×
  • Створити нове...