Jump to content

SFP модуль замість PON термінала


Recommended Posts

2 часа назад, DerJaeger сказав:

Я вболіватитму! ))
Самого це питання мучить років вісім))

Насправді 1) mikrotik з SFP + 2) це: https://mikrotik.com/product/SFPONU + 3) GPON мережа + 4) провайдер не проти - цілком робоча конфігурація без вказаних в цій і подібних темах недоліків.

В моєму випадку по п. 3 в мене EPON, п. 2 -  знятий з виробництва (але, якщо гарно пошукати, то можна знайти).

По великому рахунку, 99%+ користувачам мікрот теж не потрібний і цілком буде достатньо ОНУ з рогами, благо моделей вистачає. Час від часу вручну перезавантажувати коли "всё пропало"  і з цим жити.

А перфекціоністам - страждати.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сразу вспомнилось

Провайдер сидит и думает: очередной умник решил нам пон ветку сломать, как же они зае%#ли.

нормально все будет вот SFP ONU греться будет так, что офигеешь   какой гнучкости? сегодня вам не нравится выбор оборудки, завтра вам не нравится маршрут трафика, послезавтра не нрави

Posted Images

53 минуты назад, ronex сказал:

Час від часу вручну перезавантажувати коли "всё пропало"  і з цим жити.

Нахура?

ОНУшка за 400 грн работает больше полугода без ребута (с ИБП), кстати да, на напруге 13.6 вольт (буферный режим свинца).

С чего вдруг ОНУшка вообще должна зависать?

55 минут назад, ronex сказал:

А перфекціоністам - страждати.

 

Перфекционистам - выбрать по душе ONU с вафлей.

Link to post
Share on other sites
41 минуту назад, Туйон сказав:

(буферный режим свинца).

не зрозумів

41 минуту назад, Туйон сказав:

С чего вдруг ОНУшка вообще должна зависать?

 

Час від часу≠должна зависать, це по перше. По-друге, ДБЖ є як раз у того 1% користувачів що залишилися, а стабільність електромереж останні 1.5 роки така, що користувачі того зависання і не встигнуть дочекаються, ну або навпаки.

Звичайні ону так, а до тих, що з рогами є питання.

41 минуту назад, Туйон сказав:

Перфекционистам - выбрать по душе ONU с вафлей.

То ви їх дуже недооцінюєте, вони теж в той 1% входять.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
В 30.01.2024 в 21:51, Туйон сказал:

Нахура?

ОНУшка за 400 грн работает больше полугода без ребута (с ИБП)

С чего вдруг ОНУшка вообще должна зависать?

какой олт и какая онушка?

Link to post
Share on other sites

поддерживаю автора, себе хочу такое же
у меня не чердак, греться не будет
и необходимость оптимизации именно в том чтобы запитать с одного бесперебойника, так как у меня пять микротиков которые питаются от 24 вольт а ону от 12

Link to post
Share on other sites
18 минут назад, DAnEq сказал:

и необходимость оптимизации именно в том чтобы запитать с одного бесперебойника, так как у меня пять микротиков которые питаются от 24 вольт а ону от 12

Зачем питать микротики от 24 вольт, если они прекрасно работают от 12 вольт ?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
1 час назад, vlin сказал:

Заживити ону від 24В можна через DC-DC stepdown модуль вартістю 1$

Та ти шо, ща вони почнуть говорити що це надлишкові втрати ціннішої енергіі з акумулятору)))

Проте краще б ці дрочери подумали про те, скількі перетворень напруги в цих саміх ОНУ та Мікротиках.

Якщо вже задрачуватись то краще шукати шо ОНУ шо роутери (навіть між різними Мікротіками) з меньшим споживанням.

 

P.S. Більшість Мікротік домашного рівня прекрасно працює від 12в.

Тим більше, у деяких випадках, споживання у Ваттах на напрузі 12в меньше, ніж на напрузи 24в :) 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
41 минуту назад, Туйон сказал:

P.S. Більшість Мікротік домашного рівня прекрасно працює від 12в.

Тим більше, у деяких випадках, споживання у Ваттах на напрузі 12в меньше, ніж на напрузи 24в :) 

При чому, 24 В, зазвичай - це 2х12 послідовно 😃


Я навпаки, вузли з відеокамерами РоЕ живив через DC-DC перетворювач 12->48


плюси - уніфікація по живленні 12В.
 

Відсутність послідовного ланцюга на батареях.

В комутаційному вузлі присутня 12 та 48 В DC. Що зручно, коли потрібно заживити ще якогось умовного медіаконвертера.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
В 24.01.2024 в 19:47, Туйон сказав:

Автор, не страдай х#$*ней.

SFP ONU и греются дико, и работают не всегда корректно.

На энергопотреблении вряд ли сэкономишь.

И онушку и роутер питать от 12в и не епать мозг ни себе ни провайдеру.

Если же все таки нечем заняться и руки чешутся - начните с общения с провайдером.

 

В мене китайські xPON onu на hex S i CCR на багатьох об'єктах стоять, вже років 3 точно. Все гуд, а те що гріються, то сходив заміряв, 35-50 град це їх нормальна температура. На функціонал не впливає, свою роботу сфпшки роблять, ніяких проблем з ними не мав.

Screenshot_1.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
21 минуту назад, AlienLabs сказал:

В мене китайські xPON onu на hex S i CCR на багатьох об'єктах стоять, вже років 3 точно. Все гуд, а те що гріються, то сходив заміряв, 35-50 град це їх нормальна температура. На функціонал не впливає, свою роботу сфпшки роблять, ніяких проблем з ними не мав.

 

Яка модель модулів ?

Link to post
Share on other sites
годину тому, Туйон сказав:

Яка модель модулів ?

https://www.aliexpress.com/item/1005006280675138.html

ODI-DFP-34X-2C2

Вони є 3 видів. 34X підтримує як GPON так і EPON. 
Також є окремі модельки суто під epon або gpon. Різниця в ціні +- 300грн. 

За замовчуванням працюють як бридж. Веб панелька доволі функціональна, т.е. як у звичайного роутера, + є підтримка VLAN. Мак можна записати будь-який. 

  • Like 2
Link to post
Share on other sites
7 минут назад, AlienLabs сказал:

За замовчуванням працюють як бридж. Веб панелька доволі функціональна, т.е. як у звичайного роутера, + є підтримка VLAN. Мак можна записати будь-який. 

Так а з OLT вони налаштовуються?

СТС команди підтримують?

Link to post
Share on other sites
3 часа назад, AlienLabs сказав:

В мене китайські xPON onu на hex S i CCR на багатьох об'єктах стоять, вже років 3 точно. Все гуд, а те що гріються, то сходив заміряв, 35-50 град це їх нормальна температура. На функціонал не впливає, свою роботу сфпшки роблять, ніяких проблем з ними не мав.

Ось тут (обведено червоним кружечком) температуру тепловізором не поміряєте, потрібно коефіцієнт випромінення довести до 0,95 (по факту там десь 0,4), тобто реальна вища:

Screenshot_1.png.6405fa9633a7d4d90f69d644daf41780.png.ceacf1f719c5f1cc6752cc30946c6a3a.png

2 часа назад, AlienLabs сказав:

https://www.aliexpress.com/item/1005006280675138.html

ODI-DFP-34X-2C2

Вони є 3 видів. 34X підтримує як GPON так і EPON. 
Також є окремі модельки суто під epon або gpon. Різниця в ціні +- 300грн. 

За замовчуванням працюють як бридж. Веб панелька доволі функціональна, т.е. як у звичайного роутера, + є підтримка VLAN. Мак можна записати будь-який. 

Теж на ODI зупинився, як приїде, буду пробувати, дякую.

 

Поки що склав таку схему (замінив ван порт з 1 на 5-й):

1708531676433.thumb.jpg.3422e87b0450f59414a113f57b49d13e.jpg

P.S. Якщо у вас комплектний БЖ від мікротіка на 24В, то так робити не можна!

Link to post
Share on other sites
1 час назад, ronex сказал:

P.S. Якщо у вас комплектний БЖ від мікротіка на 24В, то так робити не можна!

Ну судячи по вашому ЛБЖ, ви дууууже продвинутий юзер-задрот)
 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 час назад, Туйон сказал:

Ну судячи по вашому ЛБЖ, ви дууууже продвинутий юзер-задрот)

если судить по вам - то вы полный задрот по постам

Link to post
Share on other sites
2 часа назад, Туйон сказав:

Ну судячи по вашому ЛБЖ, ви дууууже продвинутий юзер-задрот)
 

у задротів ЛБЖ двоканальні

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
16 минут назад, ronex сказал:

у задротів ЛБЖ двоканальні

давай уже патроши онушку) давай данные сколько максимально держит вольт входной DC-DC преобразователь))

Link to post
Share on other sites
6 минут назад, Diter_ua сказав:

давай уже патроши онушку) давай данные сколько максимально держит вольт входной DC-DC преобразователь))

Вже, по даташиту на МТ2492 максимально 16В , але більше 15.5В давати не раджу.

Link to post
Share on other sites

Краще враховувати те, що провайдер змінить epon на gpon. Це лише питання часу. ОНУ термінали замінять. А якщо у абонента щось нестандартне і своє, то це може стати невеличкою проблемою.

 

Link to post
Share on other sites
1 час назад, bit сказал:

А якщо у абонента щось нестандартне і своє, то це може стати невеличкою проблемою.

 

Ну так... у більшості випадків добитись від провайдера рекомендацій щодо нестандартних рішень майже не можливо, вже не кажучи про купити їх у нього. 

Link to post
Share on other sites
2 часа назад, bit сказав:

Краще враховувати те, що провайдер змінить epon на gpon. Це лише питання часу. ОНУ термінали замінять. А якщо у абонента щось нестандартне і своє, то це може стати невеличкою проблемою.

 

Тому потрібно дивитись відразу в сторону XPON, але тільки в тому випадку, якщо провайдер не проти, і ви чітко розумієте що робите.

Link to post
Share on other sites

Раніше вже розписував свій досвід в іншій схожій темі

Два роки використовую зв'язку Keenetic Giga (KN-1011) + DFP-34X-2C2(на базі RTL9601D)

https://imgur.com/a/EjBbVRf

Основний плюс, відпала необхідність в додатковій розетці та тепер при використанні ДБЖ потрібно заживити тільки роутер
З недоліків, прийшлось тільки повозитись в перший день, щоб вичитати налаштування з ONU провайдера та все налаштувати
Про всяк випадок встановив радіатори на модуль, але необхідності в них немає, оскільки за весь рік нагрівається максимально тільки літом до 51°C

 

Edited by 0_Hikki
  • Thanks 2
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By Aлександр
      CISCO GLC-LH-SM
      Технические характеристики:
      выходная мощность передатчика: -9.5 ~ -3 dBm
      чувствительность приемника: -22 dBm
      длина волны передатчика: 1270~1340 nm, (1310 nm)
      длина волны приемника: 1100~1600 nm, (1310 nm)
      скорость передачи данных: 100Mbps~ 1,25Gbps
      максимальная длина двухволоконного одномодового оптического кабеля 9/125 мкм: 10 km
      рабочая температура: 0~50 °C
      напряжение питания: 3.3 V
      разъемы для оптического кабеля: двойной LC
      Цена 1000 грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By Aлександр
      GLC-LH-SM-C
       
      Совместимый одномодовый трансивер SFP 1310 нм для Gigabit Ethernet или Fibre Channel.
      Технические детали
      Наши подключаемые трансиверы малого форм-фактора (SFP) совместимы с Соглашением о мультипоисках подключаемых модулей малого форм-фактора (MSA). Они одновременно соответствуют стандарту Gigabit Ethernet, как указано в стандарте IEEE STD 802.3, и 1x Fibre Channel, как определено в FC-PI-2 версии 10.0. Они соответствуют требованиям RoHS и не содержат свинца.
      Каналы передачи данных до 1,25 Гбит/с
      Лазерный передатчик FP 1310 нм
      До 10 км на SMF 9/125 м
      Площадь SFP с возможностью горячей замены
      Дуплексный сменный оптический интерфейс типа LC/UPC
      Низкая рассеиваемая мощность
      Металлический корпус для снижения электромагнитных помех
      Соответствует RoHS и не содержит свинца
      Одиночный источник питания +3,3 В
      Новое 2шт.
      Цена 800грн. за 1шт
      тел. 068-063 03 83
       
    • By GekaPeka
      MikroTik PowerBox Pro (RB960PGS-PB), новый, в упаковке. Цена: 2800 грн.
    • By v68
      В связи с модернизацией сети распродается следующий перечень б/у оборудования:
      2-х волоконные SFP - 15 грн
      коммутаторы Huawei S2326 - 1500 грн
      Блок питания LRS-200-5 - 800 грн
      Блоки питания 5V:
      - 1A - 40 грн
      - 2A - 70 грн
      - 3A - 90 грн
      SFP SC 3km - 70 грн
      SFP LC,SC 10km - 110 грн
      SFP SC 20km - 140 грн
      Сетевой фильтр 1.8м - 80 грн
      Клиентское устройство HCNA MDU Enternet Endpoint - 400 грн
      Медиаконвертор без БП - 40 грн
      Коммутатор TL-SG5412F - 3500 грн.
      Антенна Bullet2 27dBi - 600 грн                                                                                                                                                                                                          
      Грозозащита:
      - Equicom NPROT10p-L400 -50 грн
      - Pavlabor LPGA-01U - 150 грн          

      Все вопросы - в личку                                                                                                                                                                                                             
    • By hardware_all
      Продам SFP модули
       
      Новые SFP модули Huawei OMXD30000 Optical Transceiver, SFP+, 10G, Multi-mode Module (850nm, 0.3km, LC)
      Module name: OMXD30000
      Form factor: SFP+
      Part Number: 02318169
      Connector type: LC
      Optical fiber type: MM
      Application standard/Type: 10GBASE-SR
       
      1200грн шт



×
×
  • Create New...