Перейти до

tkapluk

Сitizens
  • Всього повідомлень

    4 163
  • Приєднався

  • Останній візит

  • Дней в лидерах

    54

Все, що було написано tkapluk

  1. tkapluk

    Почему GPON?

    Пішли роки щоб втіки помінявши місце проживання. Київ, у піші доступності метро, новий ЖК на біля тисячу квартир, провайдер монополіст. Прикольно, що у провайдера є гроші на порешати із забудовником, на побудувати каналізацію, забезпечивши собі монополію, але немає грошей на нормальну мережу ) Не бачу сенсу далі продовжувати дискусію. Технічні переваги нових технологій тобі крити немає чим... А те що в Україні середній вік авто уходить далеко за 20 років, більшість їздить або на старих коритах, тотальних битках зі Штатів чи на Ланосах... і тому не треба в Україні продавати нові автівки? ну це твоя думка, ти маєш на неї право... І IPv6, і мультигігабіт для хом'яків це не про необхідність, це про комфорт. Комфорт, без якого можна обійтися чи замінити якимись костилями. Але за який хом'яки можуть і доплатити. Візьми за приклад той же Ланет в Києві... який залишив тільки Гігабіні тарифи... і тим самим вийшов на найвищу АРПУ у Києві. Гігабіт не потрібен, переплата за гігабітні комутатори, за кабелі... ко-ко-ко. 🤡 У Європі та й багато де у світі дійсно сиділи/сидять на старих технологіях. Але рівнятися на лузерів - ну так собі життєва стратегія.
  2. tkapluk

    Почему GPON?

    Вартість того ОЛТа в структурі витрат крупняка буде мізерна що в Україні, що у Франції... При чому, думаю, французи куплять ОЛД ще й дешевше, бо абонентів у них набагато більше. Київстар (Україна) 1.1+ мільйона абонентів проти Orange (Франція)~11.9 мільйона. Що не так? ти не зможеш із зовні просто так довбати порти залізяки в локальній мережі хом'яка. Віддампити трафік скоріше всього зможеш, бо хоча IPv6 має вбудовану підтримку IPsec по замовченню там трафік не шифрується. І чим тобі та коннтрак таблиця допоможе якщо мова про вхідні з'єднання на один порт однієї адреси, які треба розкидати на дві різні залізяки? Грубо кажучи, береш дві камери що мають по замовченню один і той самий порт і відправляють на роутер по UPnP цей порт... як роутер буде розрізняти на яку саме камеру відправити пакети при новому підключенні? Взяв... знаєш, що зробив провайдер? не віддав білу адресу мені на роутер, а перенаправив "всі" порти з білої адреси на сіру, яку продовжив отримувати мій роутер. Саме тут і з'являється подвійний нат... Слово "всі" в кавичках, бо, як виявилось, ніфіга не всі, і як зробити щоб ходив, наприклад SNMP трафік підтримка провайдеру так і не змогла придумати. А економлять на тому, що всі адреси що взяли у аплінка, всі можна заюзати, ніяких тобі шлюзів та бродкастів. Це колись на цьому форумі вже обговорювали. Цей спіч мені нагадує Алвера, який в епоху ВіФі 5, розповідав, що людям не треба швидкість більше декількох десятків мегабіт, потім вийшов ВіФі 6 і він підкорегував методички, що людям не треба гігабіт... а всі, хто дають людям, що їм "не треба" - лохи. Але лох тут не Orange з майже 12 млн фіксованих абонентів, з масовим 10г поном, із віфі 7 роутерами, які здає в оренду та різними Нетфліксами на яких теж заробляє. Правда?
  3. tkapluk

    Почему GPON?

    Пофігу по якому протоколу ти засреш інтернет... 💩
  4. tkapluk

    Почему GPON?

    Яку встановив провайдер у певній локації. В Україні так само багато хто переключав клієнтів з однієї технології на іншу, але тарифи так само залишались +- такі самі, як і на минулій технології. тут питання скоріше, що 10g це вже не рівень дрібних провайдерів, таких звичних в Україні, але яких практично немає у Франції. Так само і з IPv6, поки додаток не скаже пустити на нього трафік (UPnP IGDv2, PCP), мильниця вхідний трафік хрін пропустить. Грубо кажучи, та сама схема — біла адреса в4 на роутері + UPnP, тільки "біла адреса" завжди + не буде конфлікту, коли два додатки за НАТ хочуть один порт. Ну чи поки руцями правило не налаштуєш... Так, а подвійний нат є? Звісно, ти зараз будеш гнути лінію про криві руки провайдера, але ні... це лінія про тарифи, які провайдери самі встановили й тепер економлять на білих адресах.
  5. tkapluk

    Почему GPON?

    Я приклад з Францією привів. Ціна більше від маркетингу залежить ніж від технології останньої милі. Людей якраз з ДСЛ масово перепідключили та перепідключають на 10Г ПОН за +- ту ж абонплату. Відсутність НАТ. На почитати новини та подивитись фільм це звісно не вплине, а от на все що P2P 👍. Торенти, відео дзвінки у месенджерах, той же ТімВьювер... На XBOX срака коли подвійний нат, робиш навіть тунель на IPv6 і все зразу починає працювати набагато краще.
  6. tkapluk

    Почему GPON?

    Ну це там, де мережу модернізували. Десь у глуші ти будеш платити ті ж 30 євро за ДСЛ. Але реально багато де оператори влаштували гонку хто перший надасть мультигігабітний інтернет... при чому якщо ще оптики немає, але скоро планується і є 5ж, то тобі дадуть 5ж роутер який теж може гігосик видавати, поки чекаєш свою оптику...
  7. tkapluk

    Почему GPON?

    від 25 євро без контрактау за 5 / 1 гігабіт з віфі 7 роутером + віфі 7 репітером, стаціонарним телефоном та знижкою на мобільний телефон. і десь до 60 євро за 8/8 гігабіт, + сотні каналов, тв приставки, репітери, мобільні віфі модеми, нетфлікси, епл тв, діснеї і т.д. Ну а маршрутизація у крупняка майже завжди йде через великі центри. У Київстар трафік із Миколаєва на сервер у Миколаєві але в іншого провайдера теж через Київ ходив. Дрібні мережі Уарнет із центральної України ганяють трафік на Київ через Львів...
  8. tkapluk

    Почему GPON?

    Воно вже взлетіло, але не в Україні. Наприклад у Франції більшість (всі?) великих операторів пропонують 8гб/с на хом'яка, з дуже агресивною рекламою де тільки можна їх ВіФі 7 роутерів. Оператору не важливо чи треба хом'яку така швидкість, оператору треба гроші хом'яка. Ну і тільки ж вчора новина була на всіх сайтах, що китайці перші в світі запустили тариф для хом'яків 10 гб/с на базі 50Г ПОН: https://itc.ua/news/kytaj-zapustyl-10g-ynternet-4k-fylmy-zagruzhayutsya-za-sekundy/
  9. tkapluk

    Проблеми в роботі Wifi

    Отже, що треба зробити? )) Продавець комбайнів.
  10. встроми туди щось ))
  11. Так, "Загниваючий Захід", який навіть через тотальну зарегульованість та монопольність зміг перейти на вищу сходинку, хай і фактично переступивши через сходинку використання витої пари як останній милі. Тарифи у них як правило не залежать від технології. Що дсл, що 4/5 ж, що оптика - завжди плати приблизно 40 євро ) Але куди їм до нашої стабільності, як на початку нульових підключився на тариф 100 мб/с за щось біля сотки грн, так воно майже і зараз коштує 👍 Курс трохи підріс, з 5 до 42, але для бізнесу то дрібниці. 😂
  12. От з цього і почни. Вони не мають бути в одному бриджі. Для кожної мережі DHCP має видавати свої адреси... Можливо і без вланів запрацює.
  13. Тобі треба щоб кожен "ssid" був у своєму VLAN. Опенвпн завжди сильно різав швидкість.
  14. ти якесь гівно мамонта зверху згадував за 35 євро, коли на розпродажах на Алі Ксяомі ВіФі7 роутер уже можна взяти до 40 баксів. Ну й окрім ціни девайса ще є ціна підключення, ціна обслуговування і т.д. Багато провайдерів дарують ОНУ при підключенні чи коли змінюють технологію підключення за своєю ініціативою. Нахіба їм "+ роутер" дарувати? Відповідь на твоє питання буде десь така ж, як і чого практично ні в кого немає IPv6. Бо більше грошей провайдер не заробить, а отже нафіг ті налаштування нікому не потрібні. 🙃
  15. немає там ціни, вони не продають девайси. Абонплата, куди він входить такий девайс із тарифом 8гб/с / 8гб/с, десь 50-60 євро, по акції можна взяти десь за 40 на перший рік. Але треба розуміти, що там мінімальний тариф десь 20-30 євро. Середній тариф зі швидкостями 5гб вхід/0,7 гб вихід - 30-40 євро. при чому якщо порахувати всі плюшки типу Нетфліксу, який усе одно купляю, знижку 5+ євро на мобільний телефон від цього ж оператора... то тариф за 50 євро не буде здаватися таким уже великим. Я колись у Києві вдома поставив бекап сервер, звертався до провайдерів, що були в будинку щоб отримати швидкість більше гігосіка... думаєте, хтось зміг запропонувати щось за 50 євро? У батьків у приватному секторі гігосик (ПОН) щось 750 грн, що майже ті самі 20 євро що у Європі. Але без жодних плюшек крім гірлянди з патчкордів, боків живлення та "тройніка".
  16. Майже у всьому цивілізованому світі ставлять один девайс. в Україні - два окремі девайси. Чому? ціна...
  17. та коли ті 8.* були... зараз як правило 104.* отримую. Ну і це все одно байдуже, бо на гугл ходить через IPv6. Ну от прям зараз відкрив анонімне вікно, написав запит, результат: А ще постійно SSH сесії рве. Особисто я WARP користуюсь все менше і менше. Як правило тільки коли треба підключитись до публічних ВіФі.
  18. Останнім часом бісить... багато де його ip вже в бані. Той же гугл у більшості випадків показує рекаптчу при відкритті анонімного вікна.
  19. А що їм забороняє клепати ті повістки? Вони ж спеціально так "криво" пишуть закони/підзаконні акти. По факту: Не противоречить: Бо відправляють тебе на ВЛК не через отримання броні, а через те що ти один хрен маєш проходити ВЛК.
  20. tkapluk

    Скорость интернета по вайфай 5G сеть

    дешеві роутери що не підтримують смугу 160MHz. Ця картка легко видає півтора гіга. Максимум десь 1,7-1,8 гіга. Але у підключенні має світитись 2400 мб/с. Твої 1200 як би натякують що смуга 80, а не 160...
  21. Я сумніваюсь, що їх рішення тебе влаштують ))
  22. Хто не бачив дали відповідь на петицію: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7060 Там багато букв, але все зводиться до: Так що Кабмін підтримав податкову та мінфін.
  23. Та просто дуже зручна позиція. Можна взагалі не ходити на вибори, а потім кричати на кожну зраду: я за нього не голосував. 🙃 По факту якщо завтра б були вибори... То вибрали б знову ЗЕ.
×
×
  • Створити нове...