НКРЗІ інформує про результати тестування агрегації діапазонів LTE FDD+LTE TDD
В умовах стрімкого росту попиту на послуги мобільної передачі даних за технологією 4G та підготовки до запуску 5G в Україні, особливої уваги потребують дослідження обладнання, яким послуговуються оператори мобільного зв’язку для надання послуг своїм абонентам за новими технологіями. НКРЗІ перебуває у постійній співпраці з постачальниками обладнання, сприяє новим технологічним рішенням та  тестуванням нового обладнання, пильно стежить за його безпечністю для громадян.

Компанія Нокіа протягом грудня на базовій станції мобільного зв’язку оператора електронних комунікацій у м. Київ проводила випробування додаткового радіомодуля для використання смарт-антенної системи за схемою 8Т8R в діапазоні LTE-TDD 2600 МГц. Метою випробувань була практична оцінка електромагнітної сумісності режимів роботи традиційних мереж LTE-FDD з новими LTE-TDD,  оцінка в польових умовах максимальної швидкості на лінії вниз (від базової станції до радіотелефону) в новому режимі LTE-TDD окремо, а також із агрегацією діапазонів LTE FDD+TDD.

В якості тестового абонентського обладнання використовувалися радіотелефони двох вендорів. Для того, щоб абоненти не відчули переналаштування мережі, НКРЗІ погодила проведення демонстрації тільки у нічний період часу та з дотриманням вимог законодавства щодо захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань радіообладнання.

Наразі оператори електронних комунікацій для надання послуг за технологією 4G LTE використовують тільки FDD-діапазони 900 МГц, 1800 МГц та 2600 МГц.

Режими TDD традиційно використовується на коротких відстанях у локальних системах, таких як WiFi1 - WiFi 6.

НКРЗІ, з врахуванням проведеного аналізу умов забезпечення електромагнітної сумісності та звітної інформації від операторів, восени 2021 року запропонувала «відкрити» в Україні діапазони LTE-TDD 2300 ГГц і 2600 ГГц, зокрема, з метою подальшого задоволення зростаючого обсягу передавання даних споживачами послуг на мережах стільникового зв’язку та з урахуванням обмеженості радіочастотного спектру в FDD-діапазонах.
Наданий компанією Нокіа звіт за результатами успішних тестувань  демонструє, що практичні польові тестування LTE-TDD у поєднанні із технологією Carrier Aggregation довели ефективність поєднання традиційних діапазонів LTE-FDD із LTE-TDD при зростанні обсягів передачі даних із забезпеченням реальної пікової спектральної ефективності мобільних систем LTE-Advanced (4G).

Тести показали максимальні швидкості передавання даних від базової станції до тестового терміналу для різних комбінацій агрегації діапазонів:
 
Максимальна спектральна ефективність різних поколінь мобільного зв’язку:
 
В майбутньому, за необхідності задоволення потреб зростаючого трафіку, європейські фахівці прогнозують поступове впровадження у діапазонах LTE-TDD стандарту 5G NR. До того ж часу, саме принцип агрегації діапазонів LTE FDD+TDD демонструє дієві результати щодо забезпечення підвищення швидкості та спектральної ефективності у тих обсягах, в яких є потреба для задоволення вимог абонента вже сьогодні.
Публікації за темою:
більше приховати
Джерело: nkrzi.gov.ua
Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading