Гарантована швидкість у договорі з абонентом
З метою перевірки дотримання операторами телекомунікацій Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг НКРЗІ продовжує аналізувати вимоги публічних договорів та тарифних планів операторів, провайдерів телекомунікацій в частині зазначення в договорах про надання послуг фіксованого (проводового) доступу до Інтернету мінімальних швидкостей передавання та приймання даних.
 


Станом на 01.11.2017 відбулись позитивні зміни порівняно із попередніми аналізами від 20.06.2017 та від 20.04.2017, що свідчить про зростання ролі показників якості в конкурентній боротьбі за споживача послуг фіксованого доступу до Інтернету.

Всі 10 постачальників, які мають найбільшу кількість абонентів, встановили в публічних договорах про надання телекомунікаційних послуг з фіксованого доступу до Інтернету значення мінімальних швидкостей передавання та приймання даних.

Так, 4 постачальники із зазначеного переліку гарантують своїм споживачам мінімальну швидкість від 10  Мбіт/с і більше.

Зокрема ТОВ «НВПТ «ТЕНЕТ» збільшило мінімальну швидкість передавання та приймання даних з 10 Мбіт/с до 22,5 Мбіт/с, ТОВ «Воля-Кабель» - підвищило мінімальну швидкість з 64 кбіт/с до 11 Мбіт/с. ПрАТ «Київстар», ТОВ «МЕРЕЖА ЛАНЕТ» та оператори, які надають послуги під ТМ «Triolan», зазначають в публічних договорах мінімальні допустимі швидкості - 10 Мбіт/с.

Наголошуємо, статтею 63 Закону України «Про телекомунікації» визначено, що однією з умов надання телекомунікаційних послуг є укладення договору між оператором, провайдером телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг відповідно до основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг, установлених НКРЗІ.

В межах своїх повноважень Національна комісія встановила вимоги для постачальників послуг з 01.01.2017 зазначати в договорах про надання послуг доступу до Інтернет (тарифних планах) значення мінімальних швидкостей передавання та приймання даних в мережах фіксованого зв’язку або розраховані максимальні швидкості передавання та приймання даних для послуг доступу до Інтернету для рухомого (мобільного) зв’язку.

Невідповідність договору про надання телекомунікаційних послуг  вищезазначеним вимогам - це порушення чинного законодавства, за яке передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення - «Порушення порядку та умов надання послуг зв’язку в мережах загального користування», що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб постачальника телекомунікаційних послуг у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі форми договорів та умови публічних договорів повинні оприлюднюватись на власних веб-сайтах операторів, провайдерів та в місцях продажу послуг.

* Довідкова інформація:

Вимірювання та обчислення показників здійснюється відповідно до національного стандарту України ДСТУ ETSI EG 202 057-4:2015 (ETSI EG 202 057-4:2008, IDT) - Аспекти оброблення, передавання сигналів мовної інформації та забезпечення їхньої якості (STQ). Визначення і вимірювання важливих для споживача параметрів QoS. Частина 4. Доступ до «Інтернету» (далі - ДСТУ).

Згідно ДСТУ параметри якості послуг «досягнута мінімальна швидкість передавання даних» та «досягнута мінімальна швидкість приймання даних» є кількісними характеристиками.

Статистичні дані щодо даних показників розраховуються на основі тестових викликів з урахуванням вимог щодо репрезентативності окремо по напрямкам завантаження та вивантаження даних для найвищих 95 % та найнижчих 5 % досягнутої швидкості передачі даних в кбіт/с.

Визначення показників мінімальної швидкості потребує здійснення регулярних тестових замірів, які повинні виконуватись на мережі оператора через регулярні проміжки часу величиною до 20 хвилин (тобто в кожній контрольній точці повинно здійснюватися як мінімум по три тести на годину протягом певного періоду часу, а саме тижня, місяця, кварталу). При цьому кількість спостережень (замірів) повинна бути вибрана таким чином, щоб рівень достовірності вимірювань досягав 95%.
Публікації за темою:
більше приховати
Джерело: nkrzi.gov.ua
olnet
2017-11-08 15:18:07
Avatar

Интересненько....и как Воля собирается это сделать в Виннице, если у них DOCSIS 3 выгрузка до 10 Мбит/с, а в абонентов в которых модемы Docsis 2 (те, у которых тариф до 20 Мбит/с) и того меньше.....

be4v15
2017-11-08 15:37:31
Avatar

4cfc7b16e28db5031913f87651f5e889.jpg

zaborovsky
2017-11-08 15:40:58
Avatar

Интересненько....и как Воля собирается это сделать в Виннице, если у них DOCSIS 3 выгрузка до 10 Мбит/с, а в абонентов в которых модемы Docsis 2 (те, у которых тариф до 20 Мбит/с) и того меньше.....

 

там же написано "если в договоре не указано иное" -- т.е. там должна быть оговорка, что если используется технология Д3 -- то скорость вот такая, а если Д2 -- то без гарантий (по опыту могу сказать, что Д2-модем мегабит 5 - 5,5 должен выдавать в обратном канале)

Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading