Нехай щастить
 
arrow Главное меню
arrow Сетиborder 09:11 08.11.2017 | bot border

Гарантована швидкість у договорі з абонентом

З метою перевірки дотримання операторами телекомунікацій Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг НКРЗІ продовжує аналізувати вимоги публічних договорів та тарифних планів операторів, провайдерів телекомунікацій в частині зазначення в договорах про надання послуг фіксованого (проводового) доступу до Інтернету мінімальних швидкостей передавання та приймання даних.

/pic/news/7248


Станом на 01.11.2017 відбулись позитивні зміни порівняно із попередніми аналізами від 20.06.2017 та від 20.04.2017, що свідчить про зростання ролі показників якості в конкурентній боротьбі за споживача послуг фіксованого доступу до Інтернету.

Всі 10 постачальників, які мають найбільшу кількість абонентів, встановили в публічних договорах про надання телекомунікаційних послуг з фіксованого доступу до Інтернету значення мінімальних швидкостей передавання та приймання даних.

Так, 4 постачальники із зазначеного переліку гарантують своїм споживачам мінімальну швидкість від 10  Мбіт/с і більше.

Зокрема ТОВ «НВПТ «ТЕНЕТ» збільшило мінімальну швидкість передавання та приймання даних з 10 Мбіт/с до 22,5 Мбіт/с, ТОВ «Воля-Кабель» - підвищило мінімальну швидкість з 64 кбіт/с до 11 Мбіт/с. ПрАТ «Київстар», ТОВ «МЕРЕЖА ЛАНЕТ» та оператори, які надають послуги під ТМ «Triolan», зазначають в публічних договорах мінімальні допустимі швидкості - 10 Мбіт/с.

Наголошуємо, статтею 63 Закону України «Про телекомунікації» визначено, що однією з умов надання телекомунікаційних послуг є укладення договору між оператором, провайдером телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг відповідно до основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг, установлених НКРЗІ.

В межах своїх повноважень Національна комісія встановила вимоги для постачальників послуг з 01.01.2017 зазначати в договорах про надання послуг доступу до Інтернет (тарифних планах) значення мінімальних швидкостей передавання та приймання даних в мережах фіксованого зв’язку або розраховані максимальні швидкості передавання та приймання даних для послуг доступу до Інтернету для рухомого (мобільного) зв’язку.

Невідповідність договору про надання телекомунікаційних послуг  вищезазначеним вимогам - це порушення чинного законодавства, за яке передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення - «Порушення порядку та умов надання послуг зв’язку в мережах загального користування», що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб постачальника телекомунікаційних послуг у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі форми договорів та умови публічних договорів повинні оприлюднюватись на власних веб-сайтах операторів, провайдерів та в місцях продажу послуг.

* Довідкова інформація:

Вимірювання та обчислення показників здійснюється відповідно до національного стандарту України ДСТУ ETSI EG 202 057-4:2015 (ETSI EG 202 057-4:2008, IDT) - Аспекти оброблення, передавання сигналів мовної інформації та забезпечення їхньої якості (STQ). Визначення і вимірювання важливих для споживача параметрів QoS. Частина 4. Доступ до «Інтернету» (далі - ДСТУ).

Згідно ДСТУ параметри якості послуг «досягнута мінімальна швидкість передавання даних» та «досягнута мінімальна швидкість приймання даних» є кількісними характеристиками.

Статистичні дані щодо даних показників розраховуються на основі тестових викликів з урахуванням вимог щодо репрезентативності окремо по напрямкам завантаження та вивантаження даних для найвищих 95 % та найнижчих 5 % досягнутої швидкості передачі даних в кбіт/с.

Визначення показників мінімальної швидкості потребує здійснення регулярних тестових замірів, які повинні виконуватись на мережі оператора через регулярні проміжки часу величиною до 20 хвилин (тобто в кожній контрольній точці повинно здійснюватися як мінімум по три тести на годину протягом певного періоду часу, а саме тижня, місяця, кварталу). При цьому кількість спостережень (замірів) повинна бути вибрана таким чином, щоб рівень достовірності вимірювань досягав 95%.

Источник: Nkrzi
arrow Социальные
ВКонтакте
arrow Профильarrow Пользователи

Всего на сайте: 2143
Пользователей: 89
Гостей: 2054

Local.blog МЕТА - Украина