Скасовується плата за доступ до елементів інфраструктури об`єктів електроенергетики
З початку введення воєнного стану до НКЕК надходили звернення від постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг щодо проблемних питань оплати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики.

В умовах правового режиму воєнного стану постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг продовжують свою роботу, забезпечуючи стабільність магістральних ліній, неушкодженість каналів передачі даних, підтримку інтернет-з’єднань для надання важливих послуг населенню та органам влади.
Водночас, значна частина споживачів покинули домівки і офіси та тимчасово не користуються електронними комунікаційними послугами, відтак зменшився обсяг доходів за надані комунікаційні послуги. Відповідно, у постачальників електронних комунікаційних мереж відсутні джерела для покриття витрат за доступ до опор лінії електропередачі.

Ми з розумінням ставимось до ситуацій, що виникають під час воєнного стану у постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг і намагаємося сприяти їх оперативному вирішенню. За сприяння НКЕК та спільно із представниками Мінцифри, ДССЗЗІ та НЦУ, Міненерго було прийнято наказ від 24.03.2022 № 137 «Про внесення змін до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики».

Таким чином, розділ IV Методики доповнено пунктом 13 такого змісту: «13. На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 60 днів після його припинення або скасування розмір періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори становить 1 копійку на місяць.».

Відповідним листом Міненерго повідомило операторів розподілу (обленерго) про зазначені зміни та наголосило на необхідності здійснення належних перерахунків розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики.

Додатково у вказаному листі зазначено про недопустимість відключення та/або демонтажу технічних засобів електронних комунікацій у період дії Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». З метою здійснення відповідних перерахунків рекомендується звертатись до операторів розподілу у письмовому вигляді.

А у разі виникнення проблемних питань щодо здійснення перерахунків, Мінцифри просить надсилати звернення на електронну поштову адресу hladyshenko@thedigital.gov.ua.
Публікації за темою:
більше приховати
Джерело: nkrzi.gov.ua
www.хомнет.укр
2022-04-11 15:12:27
Avatar
Отправил. Посмотрим как будут реагировать....
fet4
2022-04-11 17:19:55
Avatar
Так же направил
Berkut
2022-04-12 20:03:34
Avatar
ДТЕК отказал, сказали что мол им очень нужны деньги и ничего менять не хотят...
openbox
2022-04-12 21:55:06
Avatar
https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=2300&language=uk
Виктор Николаевич
2022-04-12 22:14:40
Avatar
ДТЕК отказал, сказали что мол им очень нужны деньги и ничего менять не хотят...
Тоді їх треба націоналізувати! А ахмета помножити на нуль!
 
vaz02
2022-04-13 09:16:21
Avatar
ДТЕК отказал, сказали что мол им очень нужны деньги и ничего менять не хотят...

А официально ответили письмом или по телефону?
goginet
2022-04-13 10:28:59
Avatar
Товариство у своїй діяльності керується чинним законодавством України, зокрема, Конституцією України, Законами України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» від 07.02.2017 № 834-VIII (далі Закон про доступ), «Про ціни та ціноутворення», «Про правовий режим воєнного стану», Методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.12.2018 № 622 та іншими нормативно-правовими актами України.
Відповідно до п.1 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про  введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан.
В час воєнного стану та ведення бойових дій Товариство зі свого боку продовжує надавати послуги за укладеним з Вашим Товариством договором, послуги з розподілу електричної енергії, усуває аварії та докладає усіх зусиль, які залежать від Товариства, з метою забезпечення безперебійного постачання електричної енергії для життєдіяльності нашого регіону.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» від 07.02.2017 № 834-VIII (далі Закон про доступ) розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, затвердженою відповідним державним органом влади згідно з цим Законом, і не може перевищувати граничний розмір, визначений Законом.
Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу встановлюється договором.
Методика визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.12.2018 № 622 (надалі – Методика) встановлює механізм визначення розміру плати за доступ у вигляді формули із пропорційним розподілом витрат власника інфраструктури об’єкта доступу між замовниками, якщо вони використовують одні й ті самі елементи інфраструктури об’єкта доступу, а також підстави для перегляду розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу.
Саме у відповідності до норм Закону про доступ та положень Методики, АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», як власником інфраструктури об'єкта доступу, визначено розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта, який зафіксований в укладеному з Вашим Товариством Договорі.
 Встановлений Методикою механізм визначення розміру плати за доступ у вигляді формули із пропорційним розподілом витрат власника інфраструктури об’єкта доступу не змінився.
Виключний перелік підстав для перегляду плати за доступ визначений розділом V Методики, де передбачено, що підставою для перегляду розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики є зміна розміру мінімальної заробітної плати, зміна ставок податків і зборів, ставок орендної плати, зміна цін і тарифів на комунальні послуги, енергоносії, матеріальні ресурси.
Пункт 13 Методики не відноситься до виключного переліку підстав для перегляду розміру плати, а відповідно є додатковою фіксованою ціною на послуги з доступу, тоді як нормами ст.17 Закону про доступ забороняється встановлення додаткової плати за доступ, крім визначеної цим Законом, після укладення договору з доступу.
Таким чином, враховуючи викладене, повідомляємо, що у Товариства відсутні підстави для внесення змін до Договору з доступу до елементів інфраструктури об’єктів енергетики щодо коригування (зміни, перегляду) розміру плати.
fet4
2022-04-13 11:36:05
Avatar
Хоть кому-то ответили отсюда hladyshenko@thedigital.gov.ua ?
goginet
2022-04-13 12:52:31
Avatar
thedigital.gov.ua  походу работают только на входящие. С этого домена вооще ничего никогда не приходило в ответ. 
Виктор Николаевич
2022-04-14 21:07:56
Avatar
Є в когось новини по цьому питанню?
fet4
2022-04-16 22:17:11
Avatar
thedigital.gov.ua  походу работают только на входящие. С этого домена вооще ничего никогда не приходило в ответ. 

Первый раз не зарегистрировали письмо, не было сопроводительного письма, доделал вроде приняли но пока результата нет. Жду. Пишите все туда, чем больше обращений по данному вопросу тем лучше
Ви маєте увійти під своїм обліковим записом

loading